Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    142
Selam arkadaşlar, forumu ara ara takip edebiliyorum. Dün gece rüyamda cinsiyet için dolmuşla çok uzun bir yol gittim 😂 tarihi ama dökülen bi eve gittim çok kalabalıktı herkes oraya cinsiyet öğrenmeye gidiyormuş. Sır bana gelince ismimi söyledi ben uzaktayken ekrana benim bebeğimin görüntüleri yansıdı 🤦🏼‍♀️ baya net bi bebekti ultrason gibi değil 😅 kızmış. Ben duyunca çok mutlu oldum ağladım falan ama doktor erkeğe benziyor emin misiniz dedim? bakan kadın sen sevinmedin erkek mi istiyordun falan diye baya üstüme geldi. Kendimi açıklamaya çalıştım rüyamda baya 😂😂😂😂

Alınan takviye vitaminler konusunda devlette de olsun özelde de olsun doktorlar para ile alınan ilaçları öneriyor. İçeriği birebir aynı olan devletin karşıladığı ilaçlar var aile hekimi yazıyor. Ocean mummy bende de var ama aile hekimi decavit yazdı içeriği tamamen aynı.

Benim 6. Hafta ile 10. Hafta arasında ara ara kanamam oldu, siyatiğim arttı fizik tedaviye gittim. Böbrek yetmezliğim var, karaciğerimde 3 tane hematom var, haşimato troidim var. Mide bulantım hiç geçmedi. Gerçi hamilelikten öncede mide bulantım çok olurdu o yüzden alışkınım galiba. 2 haftada bir kadın doğum ayda bir de diğer bölümlere gidiyorum. Kadın doğum Nefroloji dahiliye ve endokrinoloji arasında mekik dokuyorum. Bebeğim doğal yolla oldu ama ben vazgeçtiğim zaman oldu diyebilirim. Yaşayacaksa ben ne yaparsam yapayım yaşayacak, kaybedeceksem de ne yaparsam yapayım gidecek. Bunu kabul ettim ve hamileliğimin tadını çıkarıyorum artık.

İkili testi geçen hafta salı yaptırdım. Bana da 10 güne çıkar demişlerdi ama çıkmış sonuç. Haftaya cuma gidip öğreneceğim sonuçları. Popo baş mesafesi ve ense kalınlığı normal çıktı. 57mm ve 1.2mm. Şuan 34 yaşındayım ama doğum yaptığımda 35 olacağım yaştan dolayı risk yüksek çıkacak muhtemelen. Çok yüksek çıkarsa fetal dna yaptırabilirim.

Yazmayı unuttuğum konuları da ekleyeyim.

Bana da demir ilacı verdi doktor aç karnına günde 2 kez ama haftada 2 gün tek anca kullanabiliyorum. Ben de fena ishal yapıyor 🤦🏼‍♀️ demir değerime zaten ayda bir bakılıyor düşerse zorla kullanmaya başlarım ancak.

Ben hamile kaldığım kilomdayım hala. 9. Haftadan sonra karnım çıktı şimdi 13-14 haftalık değilde 6 aylık gibi ama göbek çizgisi hala yok. iç karnı dar olanlarda çabuk çıkıyormuş.

İsim konusunda da bizde türkçe karakter içermeyen isim düşünüyoruz. Hatta dini bir isim de düşünmüyoruz. Kız için ismimiz hazırdı latince bir isim. Erkek için çok kararsızız. Ve bebeğimiz erkeğe benziyor 😅 deniz ismi güzel geliyor ama eşimin eski sevgilisinin adı 😂 tuna, arda, pars, sarp vs gibi 4 harfli bir isim olabilir. Kayınvalidem bile benim babamın ismini koymamızı istiyor ama babamın ismi Ömer hem dini hem türkçe karakter var 🤦🏼‍♀️

Ben de cinsiyetsiz alışverişler yapıyorum. Beyaz gri krem rengi sarı yeşil vs. Renklerin cinsiyeti olduğunu düşünmüyorum aslında ama toplum baskısı biraz bu. Pembe giydi diye oğlumu kız sanmalarını istemem ya da tam tersini. Gerçi geçen pembe bi alt aldım erkek olursa evde giyer diye düşündüm 😂

Kızlar selam size birşey danışmak istiyorum ben şubat anneleri grubundan geliyorum şu an 7 + 4 günlük gebeyim dört gün önceki muayenemde doktor bebek kalp atışını dinletti bana ama kesenin yakınında kanama alanı olduğunu söyledi prog Están fitil verdi on gün kullan sonra kontrole gel dedi bu sürede sadece yatacaksın deyip rapor verdi acaba aranızda bu süreci yaşayan var mı nasıl geçti gün içinde neler yaptınız bana yardımcı olabilir misiniz🙏
Merhabalar benim de 10. Haftada görüldü kanama alanı. Progestan kullaniyorum . Birde iğne de verdi proluton. 12. Haftaya girerken daha geçmemişti . Şuan 13 e giriyorum ve kontrolüm 2 hafta sonra.haftada bir iğneye devam dedi doktor . Bazen ara ara ağrılarım da oluyor.Arkadaşlar yazdıkça yaşadıklarını ve geçtiğini biraz daha içim rahatliyor. Sakın kalip stres yapmayıp bol bol sıvi alıp dinlenmemiz lazım . olmuyor tabi bende sürekli bir panik halindeyim :/ Umarım ikimizde atlatırız bu durumu .

Merhaba tebrik ederim 🧿 kaçıncı haftanızda öğrendiniz
Teşekkür ederim 🌷 13.haftalık
Valla bı litre çok olur mu bilemiyorum ben bı bardak içiyorum onu da dolapta soğuk içiyorum.yoksa ılık icilmio 😏

Lina uygun gibi kızının adına sanki cnm.

Bende kilo almadım vermiştim hatta.dun süzme yoğurda semiz otu ve sarımsak yapmıştım ondan yedim .gece bı uyandım acaba ondan mı bilmiom karnım agrio afedersiniz ishal olmuşum .ee yerini doldurmak lazım 🤣gecenin 3nde kuru ekmek ve meyve suyu götürdüm valla.🤣🤣napim karnım guruldadi🤣🤣üstüne midem bulanmaya basladi sabaha kadar balkonda otur dur bakalım 🤣🤣

Hayırlı olsun canım 🤗

Yaş üzüm,kayısı vs ye cnm.

Canım aynı haftalarda cogumuzda oldu.ben daha dün bıraktım progestan fitili.14.haftama girdim bugün yani düşün.oyle böyle bı kanama değildi yani.bide aksi gibi okula girdim kapıda başladı sıcak sıcak bsyler girdiğim gibi çıktım izin alıp.31mayista olmuştu dün bıraktım.ve de sürekli rapor aldım bende yatabildgim kadar yattım .oğlum var arada onun için mecbur kalktım.esim okuldan geldi o hazırladı sürekli.

Aman Allahım bnm de umudum azalıyor kızdan yana 🥴🥴🥴hayırlı olsun kuzum 🤗

Bende xnm kaşarlı tost yiyebiliyorum .yunurta ilk önceleri yiyordum haşlama yada yağda salçalı ama şuan yiyemiom.hamis olmadan önce akşamları ceviz fındık kaju vs yiyordum onlarda sıfırlandı ağzıma koymadım daha.
İnan umut olmayı çok isterdim ama değişme ihtimali çok düşük 😂 bakalım seninki ne olacak 😂

Merhabalar benim de 10. Haftada görüldü kanama alanı. Progestan kullaniyorum . Birde iğne de verdi proluton. 12. Haftaya girerken daha geçmemişti . Şuan 13 e giriyorum ve kontrolüm 2 hafta sonra.haftada bir iğneye devam dedi doktor . Bazen ara ara ağrılarım da oluyor.Arkadaşlar yazdıkça yaşadıklarını ve geçtiğini biraz daha içim rahatliyor. Sakın kalip stres yapmayıp bol bol sıvi alıp dinlenmemiz lazım . olmuyor tabi bende sürekli bir panik halindeyim :/ Umarım ikimizde atlatırız bu durumu .
İnşallah atlatabiliriz teşekkür ederim 🙏

Zor bir çocuk degil cok sukur ama bana cok bagimli 🤣 bazen gercekten bi duvara sürtesim geliyor kafami sinirden geldimi inadi tam geliyor 🤣

Benim bunda olmadi cok sukur ama ilkinde her sabah aç karnina 1 yemek kasigi zeytinyagi iciyordum 🤮

Oy maşallah 🤣

Bende 12+3teyim ayni seyler bende de vardi 2gundur bugun iyiyim

Bordo bereli erkek anasi yükleniyor 🤣🧿
Öyle görünüyor 😂

İnşallah arkadaşım bi arkadaş daha var iki oğlu olan onunda 3. Oğlan yolda inşallah zinciri kırarım bende😍
İnş cnm 🙏 Yalnız odadan çıkacağım zaman hocam kesin mi ,yoksa bir ihtimal var mı dedim. Kesin dedi :KK70: 2. Oğluma erkek dediğinde çok üzülmüştüm.ama nedense bu sefer hiç üzülmedim.aksine mutlu da oldum (gerçi başka seçeneğimde yoktu ama olsun )😂 hatta bugün ilk zıbınını aldım da 🥰 şu ikili taramada temiz çıkarsa ohh misss🙏

Kızlar bel ve kuyruk sokumu civarı ağrıyan var mı? Neredeyse 3 hafta oalcak. Son 3 gündür iyice şiddetlendi, ne zaman dışarı çıksam birden bıçak saplanıyor gibi oluyor. Doktor dinlenmeyle geçmezse MR dedi.

X