Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    30
Ay seninle aynıyız bizim bebiş de böyle görünüyor demek ki ne kadar büyüdüler yaaa

Kızlar bulantıları hafifleyen var mı 11+5 deyim sanki son hafta çok daha zorladı kusarken kan geldi hemen doktora gittim şiddetli kusma esnasında olabilir dendi yine de tedbir amaçlı tahlil yapıldı ultrasonla bebeğe de baktırdım çok şükür her şey yolunda görünüyorduGün içerisinde bazen bulantıdan kalkamıyorum bile . ilaç kullanmadığım gün daha kötü olmuştum tekrar ilaca devam ediyorum.Bulantıları böyle olup hafifleyenler varsa kaçıncı haftadasınız umarım hepimizin hamileliği güzel geçer

Burun tıkanıklığı baş ağrısı yaşayan var mı gebelik nezlesi diye bişey varmış galiba öyleyim ben çok sıkıntılı
Zaten alerjik rinitim var gebelikte daha da arttı, burundan nefes almak nedir unutmuş durumdayım ve şu an başım felaket ağrıyor

Doktor bana 12. Ya da 13. Hafta pik yapar bulantı sonra birden azalır demişti.
Ben de bir gün ilaç almadım üç kere istifra ettim kan geldi ama ablam hamileyken ondan da hep kan gelirdi o yüzden korkmadım .

Midem bulanıyor diye üzülüyorum ama bir gün az bulansın ya da bulanmasın korkuyorum bebişe bir şey mi oldu diye tuhaf döngü

Benim de mide bulantim yoktu neredeyse. Bugün 12+1'deyim bulantılarım başladı. Demek 12. 13
hafta nedeniyle imiş. İçtiğim su bile bazen midemi bulandırıyor. Kendi kendime nazar ettim diye düşünüyordum bulantım, kusmam az diye.
Bir de benim bebeğin yeri dikkatli bakınca dışarıdan gözüküyor sanki. Göbeğimin hemen sağ tarafına geçti bir de. Daha sağdaydı yer değiştirdi. Acaba bu durum normal mi diye ben de onu düşünüyorum.

Gerçekten o kadar belli oluyor mu maşallah miniğe
Ben 11+2 deyim dümdüz karnım ama ilk gebeliğim .
Sizin de ilk mi ?

Gerçekten o kadar belli oluyor mu maşallah miniğe
Ben 11+2 deyim dümdüz karnım ama ilk gebeliğim .
Sizin de ilk mi ?
Benim de ilk gebeliğim ama şimdiden 5 kilo aldım. 12 haftalık oldum. Annemler dahi fark ediyor şaşırtıcı bir şekilde. Geçen hafta da çok çok dikkat edersen belliydi. Ama ben elimle hafif dokunarak olduğu yeri anlamıştım. Doktor da oradan bakmıştı. Ben göbeğimin hemen yanında olduğunu hissettim bugün, annemlere söylemeden bebek göbeğinin sağına gelmiş sanki dediler. Geçen hafta daha sağda olduğu için sağa da yatamıyordum bebek sıkışıyor gibi geliyordu, acı hissi oluşuyordu. Bazılarının iç karnı küçük oluyormuş, ondan oluyormuş, belki benim de öyledir. Sizin belki iç karnınız geniştir ondan dümdüzdür karnınız. Benim hiç göbegim yoktu şimdiden ben de şok oldum bu denli çıkmasına. Elinizle çok bastırmadan hafif dokunun bebeğin olduğu yer daha sert oluyor, oradan anlarsınız.

Burun tıkanıklığı baş ağrısı yaşayan var mı gebelik nezlesi diye bişey varmış galiba öyleyim ben çok sıkıntılı
Ay ilk gebeligimde 9 ay sol burnum tikali gezdim inanirmisin dogurunca gecti binda da tikaniyor ama hastayim
Kızlar cinsiyet tahmini alabilir miyim bu arada 12 haftalık olduk
Maşallah bana erkek gibi geldi ama anlamiyorum
Bütün ultrason fotolarıni erkeğe benzetiyorum
Ay hafiflemek ne kelime kusmaktan geberdim bugun annem köye gitti kayinvalidem cankiriya kizinin yanina ablam tatilde eltim tatilde oturdim agladim bebeme bakacak kimse yok diye o halimle kalkip oyunevine gittim

Ay kızlar bu akşam eşimle hamburger yiyelim dedik , yemekten sonra uykum geldi uyudum. 1 saat falan uyumuşum sonra bir anda uykudan mide bulantısıyla uyandım lavaboya zor yetiştim baya kustum. Hiç böyle kusmamıştım bu hafta pik yaptı benim bulantılar

Evet kişiden kişiye değişiyor sanırım
Siz söyleyince baktım da benim da sanki sol tarafta

Ben de çok zorlanıyorum öyle uzanıp zaman geçsin diye bekliyorum ne yesem sonrası pişmanlık yemesen olmuyor .
Hele o folik asiti almak işkence

Yaklaşık 10 gündür memleketimde olduğum için buralara pek bakamadım bugün doktor kontrolüm vardı çok şükür herşey güzel, haftasını karşılıyor miniğim kalp atışımız gümbür gümbür ilk ultrason görüntüsüyle karşılaştırınca büyüdüğünü görebiliyorum 8 haftalık olduk,herkesin hamileliği sağlıkla ilerlesin inşallah

Eklentiler

• IMG_9783.jpeg
    105,2 KB · Görüntüleme: 50
Kaç haftalık olmuş uygulamaya bakim dedim 10 haftalık olmuş şaka gibi çocuk ev işleri olunca eskisi gibi gün gün takip edemiyorum ama ultrasonda bi 6 gün felan daha küçük çıkmıştı ilerde haftasını yakalar mı yoksa geç döllenme mi bilmiyorım Oğlum önden gidiyordu hep bakalım bu bebiş nasıl olacak sağlıklı olsunda yeter ki

Kızlar daha önce doğum yapmış annelere soruyorum doğumdan sonra sarkma falan oldu mu
Ben de olmadı cnm 18 kilo almıstım öyle kısa sürede veremedim ama sonra göbeğim fln baya toparlandı zaten normalde de cok kilolu değilim belki oyuzdendir tabi ara ara spor yaptığımda oldu

Sizin kontrol ne zaman aynı gidiyorduk miyom falan belki sormuş ve unutmuş olabilirim 20 gün önce gitmiştim bana bir yıl gibi geldi ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…