Transferden sonra gün gün olanlar 3. gün vs 5. gün embriyoları

Selam kızlar,

Belirtileri takmayın.
Ben 14+5 hamileyim tüp bebekle
(pgtli 5nci gün embriyosu)
Şu gün olmuş hala ne miğde bulantısı ne başka belirtim var. Test yapmasam ve kontrollere gitmesem asla hamile olduğumu anlayamam.
Sadece biraz göğüslerim sızlamıştı okadar.
6ncı gün idrar testinde öğrenmiştim ilk.
Sabah ilk idrarla test yaptım hep.
Buna özen gösterin.

İnşaAllah hepimiz sağlıkla gebe kalır ve kucağımıza alırız bebeğimizi🥰
Hayırlısı olsun cnm Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah
Bende önümüzde ki ay da yumurta toplama işlemi yapılacak muhtemelen Ağustos da transfer olurum sanırım dinlendirilirse bilmiyorum artık. Korkuyorum çok 2 aşılamam tutmadu. Zor süreç biliyorum bana ekstra bişey onerirmisiniz

Hayırlısı olsun cnm Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah
Bende önümüzde ki ay da yumurta toplama işlemi yapılacak muhtemelen Ağustos da transfer olurum sanırım dinlendirilirse bilmiyorum artık. Korkuyorum çok 2 aşılamam tutmadu. Zor süreç biliyorum bana ekstra bişey onerirmisiniz

Allah yardımcın olsun. Çok iyi anlıyorum insan gerçekten aşırı stresli oluyor.
Ben sadece bol bol ceviz/ yeşil mercimek ve somon balığı tükettim. Bol su içtim.
Başka birşey yapmadım. Öyle aşırı yatmadım sürekli.

Allah yardımcın olsun. Çok iyi anlıyorum insan gerçekten aşırı stresli oluyor.
Ben sadece bol bol ceviz/ yeşil mercimek ve somon balığı tükettim. Bol su içtim.
Başka birşey yapmadım. Öyle aşırı yatmadım sürekli.
Sağol cnm benim
Allah yardımcınlmiz olsun biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi rabbimin

Transferden sonra test için gün beklerken gün gün embriyoların durumuyla ilgili yabancı bir kaynaktan bilgiler buldum, paylaşıyorum:

3. gün embriyoları transferi:

• 0. Gün: Embriyo transferi: 3. gün embriyosu rahime transfer edilir.
  • 1. Gün: Embriyo gelişimi: Embriyo erken bir morulaya dönüşür.
  • 2-3. Gün: Embriyo gelişimi: Morula bir blastosiste dönüşür.
  • 4. Gün: Embriyo evrimi: Blastosist yumurtadan çıkar (eğer henüz çıkmamışsa) ve bölünmeye ve genişlemeye devam eder.
  • 5-7. Gün: Yaklaşma, yapışma ve istila: Embriyo endometriyumla temas eder, ona bağlanır ve implante olur.
  • 8. Gün+: Hücre bölünmesi ve hCG üretimi: Fetus ve plasenta olacak hücreler bölünmeye devam eder ve gebelik hormonu (hCG) kan dolaşımına girer.
  • 9. Gün: Gebelik testi: hCG seviyeleri, idrar veya kan testiyle hamileliğin tespit edilmesine yetecek kadar yüksek olabilir. (Kliniğiniz en doğru sonuçları elde etmek amacıyla kan testini planlamak için biraz daha bekleyebilir.)

5., 6., 7. gün embriyoları transferi:

• 0. Gün: Embriyo transferi: Embriyo rahme transfer edilir.
  • 1-2. Gün: Embriyo evrimi: Embriyo yumurtadan çıkar (eğer zaten değilse) ve bölünmeye ve genişlemeye devam eder.
  • 3-5. Gün: Yaklaşma, yapışma ve istila: Embriyo endometriyumla temas eder, ona bağlanır ve implante olur.
  • 6. Gün+: Hücre bölünmesi ve hCG üretimi: Fetus ve plasenta olacak hücreler bölünmeye devam eder ve gebelik hormonu (hCG kan dolaşımına girer.)
  • 7. Gün: Hamilelik testi: hCG seviyeleri, idrar veya kan testiyle hamileliği tespit edecek kadar yüksek olabilir. (Kliniğiniz, en doğru sonuçları elde etmek amacıyla kan testini planlamak için genellikle biraz daha bekleyecektir.)
Herkese bol şans!
Bu paylasima gore umutlandim cunku 3.gun transferinde 8.gun beta yaptirdim 2den kucuk cikti moralim bozulmustu. Belki belli degildir belki daha kana karismamistir yani umarim

Merhabalar benimde sizle ayni gun 5.gun embriyosu transfer edilmisti.bende sizin gibi kan vermeyi bekliyorum hatta kart test mi alsam diye dusundum ama sanirim biraz sonuctan korktum beklemeye karar verdim.doktorum bana da 15 inde kan vermemi soyledi.insallah guzel haberler aliriz

Merhabalar benimde sizle ayni gun 5.gun embriyosu transfer edilmisti.bende sizin gibi kan vermeyi bekliyorum hatta kart test mi alsam diye dusundum ama sanirim biraz sonuctan korktum beklemeye karar verdim.doktorum bana da 15 inde kan vermemi soyledi.insallah guzel haberler aliriz 🤲
Merhabalar İnşallah testiniz pozitif çıkmıştır Ben 14 Haziran'da kan testi verdim maalesef test sonucu 2 çıktı😭

Merhaba ben de 17 haziran da 3.gun embriyosu ile transfer oldum yasim 39 ikinci denememdi ilkinde kimyasal gebelik yasadim. 8.gun testim 2den kucuk cikti (dayanamayip kimseye soylemeden yapmistim beta)guya 11.gun negatif cikarsa esimi cevremi vs alistiracaktim,ama 11.gunde 2.40 cikti ve negatif netlesmis oldu. Uzulmemis gibi yapmak uzulmekten daha zor. Dogal yola biraktim kis aylarina kadar dinlenecegim. Doktorumdan memnun olmama ragmen onu degistirecegim ve aldigim vitaminlerle devam edecegim. Esime de reprodo m vitamin aldim bir sperm sorunu yok ama faydali olabilir diye okumustum kendim q10 folik asit selenyum ve omega 3 kullaniyorum. Yola devam edecek olan herkese sans sabir ve guc dilerim. Dogal yolla deneme bekleme ve bu yazdiklarim gibi onerisi olan varsa okumak isterim. İnsallah mukemmel anneler oluruz bir gun:)

X