Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    148
Dr. Kağan Kocatepe : "Burada yalnız şöyle bir şey var: Gaz sorunu olanlar genelde bunu gaz sorunu olarak hissederler ama hamileliğin bu ilk haftalarında, ilk aylarındaki olan gaz birikimi, anne adayı tarafından hissedilmez.
Zaten öyle olsaydı anne adayı derdi ki gaz birikti o yüzden karnım şişti diye.
Onu da hissetmiyorlar. Şikayet hissetmiyorlar, ama karın davul gibi oluyor. Büyük oluyor. Ve de bunun nedenini şuna bağlıyoruz:
Progesteron hormonu ve diğer bazı hormonlar istemsiz çalışan kaslarda, yani bizim hareket etmek için kullandığımız kaslar değil de, istemsiz kaslar nelerdir, bağırsağı hareket ettiren kaslar, kalbi hareket ettiren kaslar, bunlar kendi kendine, otonom, kendi kendine çalışan kaslar.
Bunlarda gevşeme oluyor. Fonksiyonları biraz yavaşlıyor.
Bağırsak fonksiyonları biraz yavaşladığı için işte bu anne adayına ne olarak geri dönüyor?
Karnın şişmesi olarak geri dönüyor.".

Yani bence gaz şişkinliği, açıklaması bu. Zaten doktor bey de öyle demiş. Yoksa kilo almadan öyle bir şişkinlik olmaz.
ya bence bi de bebeği koruma mekanizması vücudun o karını şişirmesi. ben normalde karnımı içeri çekip yürüyen bi insandım normal hayatta(ki zayıfım bu arada) ama şu an çekemiyorum içime sanki bi hava yastığı durduruyo hissi oluşuyor. vücut cidden her şeyi düşünüp ayarlıyor gibi geliyor bana bebek için

Benimde gögüslerim aşırı ağıyordu hala davul gibi şişler 2 beden büyüdüler ama ağrısı azaldı çok şükür bulandıö benim 2 gün oldu çok şükür daha sonra hiç olmadı gibi bişey♥️ ama felaket bi siyatik ağrım var normalde bel fıtığım vardı ama şuan fıtık ağrısı değilde yürürken bacağıma vuran bi siyatik sinir acısı giriyo bacağıma bakalım umarım oda gecer🐝🐝

Bende de karın ağrısı ve bel ağrısı oluyor.sirt üstü yatarken rahatsız olmaya başladım sırtım hemn ağrıyor.otursam ağrıyor anlamıyorum.oglumda da boylemiydi acaba hiç hatırlamıyorum o zamanları.

Çok geçmiş olsun, Allah kızınızı size bağışlasın. Kanamanız kahverengi mi kırmızı miydi düşük yaptığınızda? Benim şimdi azaldı çok nadir az az geliyor, doktora da bir nedenle henüz gidemedim. Yine de bir iki saate gideceğim. Dün çok az kahverengilik gördüm camasirimda nokta gibi. Bugün de kanamam başladı işte ama başladı ve bitti hemen denebilir süreklilik yok, yavaş yavaş artmasından korkuyorum. Geçen 2 gün önce acile gittiğimde alttan ultrason oldu o da kanama yapabiliyormuş. Bugün özellikle istemeyeceğim alttan ultrasonu. Tedirgin oldum.
Canım senin haftan baya geç artık karından neden bakmıyorlar? Benimde kanamam bel ve karın ağrım aşırı derecede iken acile gittim alttan muayane ettiler eve geldiğimde parçalar halinde adet kanaması gibi kanamam oldu. Çok şükür bebeğim sağlıklı ama dikkat et fitil kullandim 8 saatte bir ikişer tane geçti şuan yok çok şükür

Zaman akmıyor dediğinize göre siz de benim gibi sabırsızsınız galiba 🙃 Benim ilk gebeliğim, buradan çok fazla şey öğrendim. Muhakkak öğreneceğim de. Geçen doktor bana hamile kalmadan önce Smear testi öneriyoruz, istersen şimdi de yapalım dedi. Doktora anneme sorayım bir dedim 😅 Anneme sormadan ya da burada araştırmadan, sizlere danışmadan saçma da olsa bazen doktorların önerilerine de uyamıyorum(Tabi zorunluluk arz eden şeyler istisna). Sizin doktorlarınızdan Smear öneren var mı? Ne düşünüyorsunuz sahi?
Merhaba, siz smear testi yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız nasıl geçti? Bugün ebe önerdi ama kızımla gitmiştim, kızım durmadı. Bir sonraki kontrolde yaptıracağım. Ben ölmedikçe doktora gitmeyen biri olduğum için daha önce yaptırmamıştım. Burada düzenli olarak yapılıyormuş.

Merhaba, siz smear testi yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız nasıl geçti? Bugün ebe önerdi ama kızımla gitmiştim, kızım durmadı. Bir sonraki kontrolde yaptıracağım. Ben ölmedikçe doktora gitmeyen biri olduğum için daha önce yaptırmamıştım. Burada düzenli olarak yapılıyormuş.
canım önemli evet hamile olsun olmasın burada da senede ya da duruma göre altı ayda bir yapılıyor. korkacak bir şey yok, jiki dakikalık iş ✌️

Merhaba geçen hafta perşembe günü kürtaj oldum yarın 1 hafta oldu .. doktor bir hafta sonra kontrole gel dedi ancak hastane kapalı pazartesiye kadar ve ben pazartesiden sonra randevu alamıyorum belirli güne kadar hemde taşınma sürecim var .. acaba yarın kadın doğum aciline gitsem yardımcı olurlar mı ?

Yaptirmadim. Doktor da kaç yıldır evlisin, eşinin başka bir ilişkisi vs olabilir mi gibi sorular sordu. Hayır deyince gerek görmedi sonradan.

Merhabalar 🌸🌹
Ben 10+3 günlük hamileyim . Konu da açmıştım ama buraya yazsam daha sağlıklı olacak sanırım . Haftalarımız hemen hemen aynı .
Benim bugün akıntım başladı ama su gibi renksiz . Sanki 1 çay kaşığı su dökmüş gibi oluyor çamaşırıma o kuruyor yarım saat sonra tekrar aynısı oluyor . Şimdiye kadar olmamıştı bir sıkıntı var mıdır sizce :KK43:
Bu arada akıntı sadece su gibi kokusuz renksiz .

Merhabalar 🌸🌹
Ben 10+3 günlük hamileyim . Konu da açmıştım ama buraya yazsam daha sağlıklı olacak sanırım . Haftalarımız hemen hemen aynı .
Benim bugün akıntım başladı ama su gibi renksiz . Sanki 1 çay kaşığı su dökmüş gibi oluyor çamaşırıma o kuruyor yarım saat sonra tekrar aynısı oluyor . Şimdiye kadar olmamıştı bir sıkıntı var mıdır sizce :KK43:
Renksiz kokusuz şeffaf akıntı normaldir

Merhabalar 🌸🌹
Canım arada banada oluyor çok önemsemedim bugüne kadar nedense havalarda sıcakya terlemede oluyor ☺️

Canım arada banada oluyor çok önemsemedim bugüne kadar nedense havalarda sıcakya terlemede oluyor ☺️
Benim terleme değil eminim klima var evde serin serin yatıyorum kaç gündür . Hatta çok yattım kaç gündür hareketsiz kaldım ondan mı oldu diye bile düşündüm .
Normalde ara ara oluyor akıntı ama bugün sürekli devam eden bir akıntı bu :KK43: biraz korktum

X