Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    39
Selam kızlar 🥰 Bizimkinin muhtemel doğum tarihi 6 Şubat göründüğü için burayı da takip etmeye karar verdim. Sat 3 Mayıs. 2. Çocuğum olacak nasipse. Kızım 2 yaşında. Almanyada yaşıyorum. İlk doğumum Türkiye’de sezaryen oldu ama burada normal doğum oluyor genelde anne ya da bebeğin ciddi bir sağlık durumu olmadıkça kesinlikle sezaryen olmuyor. Ben de zaten normal doğum olsun çok istiyorum. Henüz doktora gidemedim 17 Haziranda gidicem ilk kez. Evde gebelik testleri ile takip etmeye çalışıyorum her gün. Aşırı uyku ve baş dönmesi var sadece. Henüz mide bulantısı yaşamadım ama ilk gebeliğimde 6. Aya kadar her gün kusmuştum. Midemden ameliyat olmuştum 2021de o yüzden gebe değilken bile sıkıntılıyım inşallah bunda sıkıntı olmaz.

Aynen sana şöyle anlatıyım memelerim aşırı küçük ve uçları yok gibi ama kızımı 19 ay emzirdim. Ben bıraktırmasam daha devam ederdi. Ve çok fazla sütüm vardı emerken diğer göğsüme 6 ay mochi (süt toplayıcı) takmaz zorunda kalmıştım.
Maşallah 🤩

Aynen bebekler meme ucunu emmez zaten sadece meme ucunu emse yara yapar koparır Allah korusun o yüzden doğru tutturmak önemli. Babasının memesini yüzünü emen bebekler bile var şaşırıp 😂 şu an ona zaten takılma kendine güven yeter. Ben ilk kızıma hamileyken ya emziremezsem diye hiç düşünmedim hep kesin emziririm dedim ve emzirdim 😁

Aynen bebekler meme ucunu emmez zaten sadece meme ucunu emse yara yapar koparır Allah korusun o yüzden doğru tutturmak önemli. Babasının memesini yüzünü emen bebekler bile var şaşırıp 😂 şu an ona zaten takılma kendine güven yeter. Ben ilk kızıma hamileyken ya emziremezsem diye hiç düşünmedim hep kesin emziririm dedim ve emzirdim 😁
Evet haklısınız yani biraz kendime dert arıyorum herhalde can sıkıntısından 🤣🤣

Valla akşam dayanamadim zaten aldım.ilac tuzlu olur mu bildiğin tuzu hap şekline getirmisler bulantı ilacı diye satıyorlar 🤣🤣🤣 şimdi sanki biraz iyi gibiyim.yalniz ben şunu anladım gebeliğim boyunca tavuk etinden uzak durmam gerek.2dir tavuk yiyip çok kötü oluyorum.tavuk etini de aşırı severdim🫣ilk gebeligimde de balıktan tiksinmistim.ve hala baligi severek yiyemem.sizde var mı şuana kadar tiksindiginiz şeyler.
Ay çikolata yemek istiyorum ama görünce tiksiniyorum ama canım istiyor 🫠

Valla akşam dayanamadim zaten aldım.ilac tuzlu olur mu bildiğin tuzu hap şekline getirmisler bulantı ilacı diye satıyorlar 🤣🤣🤣 şimdi sanki biraz iyi gibiyim.yalniz ben şunu anladım gebeliğim boyunca tavuk etinden uzak durmam gerek.2dir tavuk yiyip çok kötü oluyorum.tavuk etini de aşırı severdim🫣ilk gebeligimde de balıktan tiksinmistim.ve hala baligi severek yiyemem.sizde var mı şuana kadar tiksindiginiz şeyler.
Ben 7/24 çay içen biriydim şuan hiç içemiyorum çikolata tatlı bayılırdım hiç canımm istemiyor 😂 ama oğluma hamileykende böyleydim ilk zamanlar sonra düzelmişti

İnşallah sürekli düşükten korkuyorum ben kızımdan önce 2 kaybım olmuştu 10. Haftaya kadar hep düşükten korkarım şu an ben de ona kafayı takmış durumdayım.
bende oğlumdan omce ve sonra birer kayıp yasadım. bunda da korkuom bsy olcak diye. allahım korktugumuza uğratmasın inşallah. Amin.
Ay çikolata yemek istiyorum ama görünce tiksiniyorum ama canım istiyor 🫠
ya ben tatlı setleri de görmek istemiom. zaten önceden de sevmezdim fazla tatlı. ekşi turşu daha çok severim. işte şimdi de yesem ekşi turşu berbat oluyorum. inşallah doğuma kadar sürmez böyle. 12den sonra bitsin bulantılar

Ben 7/24 çay içen biriydim şuan hiç içemiyorum çikolata tatlı bayılırdım hiç canımm istemiyor 😂 ama oğluma hamileykende böyleydim ilk zamanlar sonra düzelmişti
yaa sorma o çayı sabah akşam içerdim bende. şuan sadece 2 bardak o da midem biraz iyi olursa. evet oğlumda da çay içemedim ama onda 8de basladı 10 da bitmişti. Bu 5te basladı 9 olcaz hala daha devam ediyor. bşy yiyip içesim gelmiyor

yaa sorma o çayı sabah akşam içerdim bende. şuan sadece 2 bardak o da midem biraz iyi olursa. evet oğlumda da çay içemedim ama onda 8de basladı 10 da bitmişti. Bu 5te basladı 9 olcaz hala daha devam ediyor. bşy yiyip içesim gelmiyor
İnsan şaşırıyor yani çok sevdiği şeye birden uzaklaşmak aklına bile gelmemesi 😅

Fayda etsinde tuz iç boşver 😂

İyi gelmiyosa midene uzak dur canım. Bende peynirden ve yumurtadan tiksindim ya 🥺

Hamile kalmadan önce çok yediğim için belki ceviz, avokado falan aklıma gelince midem kalkıyor. Sarımsak soğan çok severdim şimdi dokunuyor mideme. Yağlı şeyler yiyemiyorum. Patlıcan yedim bir kere ve bulantılarım o gün başladı, o anda tiksindim patlıcandan onu da yiyemiyorum. Turşuyu bidon bidon yerdim hala canım çok çekiyor ama mide yanması o kadar kötü kiii, cesaret edemiyorum yemeye.
Benim için en garibi sigara oldu. Çok sık içen tiryaki biri değildim ama günde 3-4 tane içerdim yine. Hamileliğimle beraber tiksindiğim ilk şey sigara oldu. Kokusuna tahammül edemiyorum şu an.

X