Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
Günaydınlar merhaba üç gündür ara ara ani bulantı ve el ayak titremesi oluyor özellikle yemek yaparken fenalaşıyorum ellerim ayaklarım titriyor ayakta duramıyorum biraz oturup dinlenince 5 dkya geçiyor kendiliğinden üç gün öncesine kadar çok rahattım bunlar normal mi yani bu şekilde bulantı fln başlıyor mu artık yoksa ben uzun süre ayakta kalıyorum diye mi oluyor

Mesela bugün kahvaltı hazırlarken oldu açlıktan mı oluyor anlamıyorum

Günaydın Acaba tansiyonun mu düşüyor. El ayak titremesi yaşadığında tansiyon makinası varsa evde bi tansiyon ölçseniz

Günaydın Acaba tansiyonun mu düşüyor. El ayak titremesi yaşadığında tansiyon makinası varsa evde bi tansiyon ölçseniz
Evde yok yaa böyle devam ederse temin etmeye çalışırım oturduğum an 5dkua geçiyor sanki ayakta kalmak beni yoruyor gibi ama hep de yatamayız ki

Kızlar benim bulantı dün gece ve sabah çok fenayken bugün birden kesildi, ne bulantı var ne bi şey. okuyorum bi sürü yazı bebek kalbi durmuş ondan vs. bulantıların pat diye kesilmesi de normal değil. mem hassasiyetim de azaldı

Hiç böyle şeylere takılmayın. Her gün bulantı olmuyor. Ben 8+6'dayım. 5+1, 6+1, 7+1'de ultrasona girdim, bebeğim haftasına uygundu, kalbi atıyordu, çok mutlu oldum. Büyük de bir kanama alanım var. Henüz vajinal kanama yaşamadım, doktorlar hiçbir zaman olumlu konuşmadılar. Ailem deseniz başka sağlık sorunlarım olması nedeniyle hem bebek için aşırı mutlu olmalarına rağmen, bizde anestezi alınca ölen akrabalar olduğu için sezaryen doğum olursa bana bir şey olmasından korkuyorlar ve bu korkularını benden bile saklayamıyorlar. Sürekli midem bulanmıyor, hatta meme hassasiyetim çok yok. Benim bir gün bulantım yoğun oluyor bir gün olmuyor. Herkesin hamileliği kendine özel. Ben de sizin gibi sürekli olumsuz yaşanmışlıkları okudum. Sonra baktım ki bunun bir sonu yok. 9 ay boyunca düşük riski, kalp durması riski, erken doğum riski, sağlıksız olması riski gibi o kadar çok risk var ki. Bunları düşünüp stres olup bebeğimi olumsuz etkilemek istemiyorum. Onu sevmek, o gelinceye kadar heyecanını yaşamak istiyorum. Hepimiz insanız elbette korkularımız var ben de korkuyorum. Ama ben fark ettim ki, Allah ne derse o oluyor, engel olamıyoruz. Güzel günleri de o nedenle zehir etmeye gerek yok. Zaten kötü bir şey yaşanacaksa o zaman üzüntünüze kimse engel olamaz. Kendinizi germeyin. Rahat olun. Endişenin, olumsuz şeyleri okumanın hiçbir faydası yok.

Çok geçmiş olsun. İnşallah bildiğiniz için zaten bilinçli ilerliyorsunuzdur. Sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim.

inşallah sorunsuz sıkıntısız alırız bebeklerimizi kucağımıza. anestezi altında mı oluyo komplikasyonlar? valla napıcamı bilemiyorum sıkışmış hissediyor insan kendini sanki yapayalnızım şu dünyada ben ve bebeğim varız sanki.. sorun olmadan kolaylıkla allalım da kucağımıza gerisi gelir bi şekilde. zormus gerçekten her sureci ayrı stres

Evet ama çok nadir görülen genetik bir rahatsızlık zaten. Bebeği de etkileyebilir bir ilacı var o da bebeği etkileyebilir. Bunların hepsi olasılık. Hepimiz için bir sürü olumlu, olumsuz olasılıklar var. Yaşamak böyle bir şeyken, annelik zaten başlı başına zor. Sonunda olacak olana değer ama. Tüm anneler öyle söylüyor. Siz bir de sürekli doktora ulaşılabilecek bir sağlık sistemine tabi değilsiniz sanıyorum, o yüzden sakin kalmaya daha çok gayret etmelisiniz.

çok geçmiş olsun dualarım sana
maalesef ha diyince gidemiyorum. beklemek zorundayım. teşekkür ederim güzel cevabınız için

Çok güzel yazmışsın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…