Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bence de şekerden . Bende de gebelik şekeri vardı. 2 dilimden başka karpuz ve başka meyve veya tatlı yemeyeceksin demişti

Daha dikkat edeceğim şeker oranı yüksek olan Bi meyveymis demek ki

Insallan sağlıklı ilerler bundan sonraki süreç

Bence de şekerden . Bende de gebelik şekeri vardı. 2 dilimden başka karpuz ve başka meyve veya tatlı yemeyeceksin demişti
Bana tamamen yasaktı şeker diyet uygulamistim
Varsa da daha erken degil mi henüz keseyi bile görmedik.cok dikkat etmem lazim

Kızlar ben mantar oldum sanırım gebelikte kullanılabilecek ilaçları araştırdım bi şey göremedim doktorum da izne çıktı bilgisi olan var mıı ? Aile hekimine gitsem mi yoksa doğal bi şeyler mi denesem

Merhaba sanırım ben de aynı durumdayım doktor bana hafta söylemedi ama 5+2de 5 mm idi benim de 5+5 te 9 mm gördük. Doktor 4 hafta civarı gözüküyor dedi sadece. Ama bi sorun görmedi. 6 gün falan geriden geldiğini tahmin ediyorum. Ama benim betam 1300lerdeydi 5 mm iken. İnşallah hayırlısıyla büyüyüp yetişirler

Amin canım inşallah. Peki bebeği ve kalp atışını görebildiniz mi?

Ben varım. Merhabalar, bende de çift çizgi çıktı, beta hcg 207 çıktı.. Ardından vajinit olmuşum, ilk başlar da önemsemedim sonra baktım olacakgibi değil gittim doktor a.. Vajinit dedi. 3 gün ara ile 2 fitil verdi gyno lomexin fitil ve travakort muydu yanlış hatırlamıosam öyle krem verdi... O fitil ve krem sağ olsun.. Iyi ki gitmişim doktora.. Gebeliğin başında yaygın görünen bir durum dedi doktor bana.

Merhabalar, benim ilk gebeliğimde şeker çıkmıştı, doktor sıkı bir diyet yazdı. Bire bir uydum. Gebelik bitti diye emzirme dönemimde diyeti bırakınca şeker yine çıktı.. Sonra sakatlık geçirdim, şeker giderek yükseldi. Göbeğimden iğneye başladım. O iğne iyi gelmişti. Sadece karpuz beni inanılmaz etkiliyordu, 3 dilim yesem beni şişiren, yamultan bir şey olmuştur. Şimdi yine gebeyim, dikkat ediyorum çok. Bence bu yüksek ihtimal sizin şekerinizi arttırmış.. insan uykusu gelir gibi olur, ağırlaşır, çarpıntı başlar.. Klasik insülin direnci bu. Kansızlık da durumu daha da kötü hale getirir yani cabası. Bence karpuzdan uzak durun derim

Benim şekerim gebelikten sonra takip edilmişti ve geçmişti. Normalde de sekeri sınırda olan biriyim. Dikkat etmem gerekiyor. Bunu doktorumlada konuscam bakalım o ne diyecek. Çok teşekkür ederim

Travazol krem kullanılabilir gebelikte öyle biliyorum siz yinede sağlık ocağına danışın

Ben De de 25. Günde başladı. Mantar gibi kaşıntı oluo.. Doktora gittim vajinit dedi, gebelerde yaygındır, dedi. Çünkü ben temiz dim, hiçbir şeyim yoktu. Doktora gittim, gebe pozitif dedi, 2 gün sonra kaşıntı başladı. Gyno-lomexin 600 mg çift kapsül fitil verdi 3 gün arayla, bir de travazol krem verdi sabah akşam.. Ve geçti çok şükür. Kremi de 5 gün kullandım, sonra kaşıntı tamamen geçti, bıraktım. Hormonlardan olması olasıymış demişti doktor. Tabii bu bana muayene sonucu yazılan reçete, siz yine de doktora görünün, ne olur ne olmaz.. Çok geçmiş olsun.
Benim şekerim gebelikten sonra takip edilmişti ve geçmişti. Normalde de sekeri sınırda olan biriyim. Dikkat etmem gerekiyor. Bunu doktorumlada konuscam bakalım o ne diyecek. Çok teşekkür ederim
Rica ederim. Ben doğurunca doktor gebelikte çıkan şeker, ilerideki diabet hastası olma potansiyelini gösterir demişti, dediği de oldu doktorun. Sonra resmen şeker hastasına dönüştüm ben. Şimdi 2.gebeliğim benim de, çok dikkat ediyorum. Bu kez ama canım şekerli şeyler istemio Allah'tan... Ekşi, acı, tuzlu daha iyi gelio, neyse ki bu konuda şanslıyım. Umarım sizinki de bir an evvel düzene girer. Geçmiş olsun

Kizlar kabizlik durumunuz nasiiil? Benim bi tek 4 haftalikken cok fazlaydi simdi 2-3 gunde bir oluyor cok sukur. Size de sormak istedim sizin nasil 5-6-7.ci haftalarda?
Merbalar, iştahınız nası peki? Benim iştahım aşırı açık, normalden fazla yiyorum ve normal halimde lavaboya çıkamayan ve hatta 2-3 günde 1 çıkan ben şu an günde 2 kez çıkıyorum. Genelde karbonhidrat, paketi gıda, şeker vb tüketmemeye çalışıyorum bir de. Ben 6.haftanın içindeyim bu arada.

Sonunda bende 1,5 senelik hasretten sonra aranıza katıldımmm 1 düşük 1 kimyasal 2 çatlatma tedavisinden sonra en doğalından oluşan 6W bir gebişim arkadaşlar 5+1’de keseyi gördük 3 eylülde kalp atışı için çağırdı öğrendiğimden beri clexane 0,4 vuruyorum ama bıraktım şimdilik çarşamba günü bi kanamam oldu progestan kullanıyorum şu an sizde kanama olan oldu mu bu haftalarda acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…