Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

İnşallah hepinize desteğiniz için çok teşekkür ederim kızlar herkes böyle söylüyor inşallah fetal dna temiz çıkar dualarınızı esirgemeyin

Çok teşekkür ederim desteğiniz için çok sağolun inşallahfetal dna dan gelecek olan sonucu beklemek bile çok zor olucak benim için ama inşallah sıkıntı yoktur

Canım üzme kendini sonuçlardan çok anlamıyorum ama fetal daha net sonuç verir hiçbir şey yoktur inşallah yanılma payı olmuştur belki güzel haberlerini bekliyoruz
İnşallah canım ilk bebeğim çok hevesliyim böyle bir sonuç beni çok sarstı inşallah fetal dna dan güzel sonuçlar alırım

İnşallah hepinize desteğiniz için çok teşekkür ederim kızlar herkes böyle söylüyor inşallah fetal dna temiz çıkar dualarınızı esirgemeyin
Sebılay ultrasonda hersey normalse neden kendıne ezıyet edıyorsun bu kadar.inan bu ıkılı testlerin yüzde 50 si yanlış kii bu sadece ortalama bir değer cıkarıyor hiçbir tanı testi değil,bosu bosuna kendıne zehır edıyosun günlerini,haa cocugun burun kemıgı olmaz ense kalınlıgı yuksek olur kafanı takarsın tabiki ama normal demişssin onlara,dna testını ver ve sakin ol,bebeginide bosuna üzme..bi sıkıntı yoktur eminimki.

İnşallah dua edin lütfen bugün fetal DNA vereceğim hiç kendimde değilim dünden beri
İyi düşün iyi olsun canım benim. Bu kesin tanı sonucu değil. Benzer özelliklerde gebelerde şu kasar kişiden 1 inde olmuş diyen bir veri. Üzülme. Bir çok pozitif vaka var riskli çıkıp sağlıklı doğan bebeklerin olduğu. Doktor muayene yaparken burun kemiğini görmediğini söyledi mi? Hata pyı oluyor. Görmese söylerdi. Endişelenme

İnşallah canım benim iyiki varsınız moralim birazda olsa düzeldi hepiniz aynı şeyi söyleyince

Oda hayır ultrason verileri sağlıklı gözüküyor demişti

ultrason verileri sağlıklı gözüküyor demişti doktorum o yüzden bir anda böyle bir sonuçla karşılaşınca şok oldum İçimi ferah tutmaya çalışacağım teşekkür ederim

Bikac gun once benimde ayni boyleydi. Sol kasigimda agri ve sertlik vardi. Ozellikle ayaktayken yururken daha cok hissediyordum agriyi. Ama diger gun gecti

Hiç uykuların kaçmasın bunun kesinliği yok ki, ultrason iyiyse takılma tadını çıkart. Kanını ver ve sonucu bekle. Dayak yemeden ağlama yani bişey olmıcak korkma.
Ohoo kaynanalık şimdiden başlamış biz napalım gül gibi kızlarımızı nasıl vercez
O da zor da erkekte evden çıkınca bir daha ana babaya zor gidiyor dkfjsjf

Kızlar dün başka doktora gittim biliyorsunuzdur. Doktor kan uyuşmazlığı var kan testi yapalım dedi. Tabi fiyatı duyunca kaçtım. Kan uyuşmazlığı olan arkadaşlar siz yaptırdınız mı ?

Birçok arkadaşım da yazmış ben de yazayım ultrason aslında burada asıl verilir benim doktorum ikili test yaparsak çok büyük ihtimalle riskli çıkacak demişti bana halbuki ultrason sonuçlarımız çok güzeldi Ben de o riski görmemek için fetal test yaptırmıştım. Çok yakın bir arkadaşım ikili tarama yaptırdı fetal yaptırmadı onun 2 gibi üçlü taramasında da yüksek risk çıkmıştı bebek için ama çok sağlıklı bir kızı var şimdi. Eğer fetal yaptıracaksan için rahat olsun zaten ultrason sonuçların güzel çıkmış içini karartma bu testler gerçekten yanılma payı çok yüksek olan testler

İkili testteki veriler; kandaki iki değer (pap-a ve beta hcg) ve çocuğun burun kemiğinin olması ve ense kalınlığı. Canım teste bunlar harmanlanıyor ve o grafik çıkıyor işte. Benim doktorumda ikili testi önemsiyor, pap-a değeri bize epey fikir verir diyor. Şimdi senin ultrasonda her şey yolunda denmiş ama ikili testin bakılırken burun kemiği bilinmiyor denmiş. O verinin bu şekilde girilmesi bile hastalık olasılığını arttırır. Muhtemelen yanlış girildi. Öyle olsaydı sana ultrasonda her şey normal denmezdi, burun kemiğini göremiyorum diye söylerdi doktor. Benim ikinci gebeliğimde ultrasonda ense kalınlığı çok yüksek çıkmıştı mesela, onun haricinde daha da önemsedikleri bebeğimin tüm vücudunu saran bir ödem vardı. Test için gittiğim hastane, kan almadı. Sonuç nasılsa bu verilere göre yüksek riskli çıkacak deyip perinatolojiye yönlendirdi. Yani bir sıkıntı varsa zaten ultrasonda tahmin ediliyor. Arkadaşların da dediği gibi bu test olasılık testi. Fetal sonucun çıkana kadar çok yıpratmamaya çalış kendini. Hayırlı haberler al inşallah.

siz negatif kana mi sahipsiniz? Cozumunun cok basit bi igne oldugunu biliyorum ama
evet ben 0 negatifimmm, iğneyi de söyledi ama tahlil neden yapılır ki? Bu arada doktor hastanenin sahibi :) Tahlilleri de kendi hastanesinde yaptırılmasını isteyen biri. Benim sürekli doktorum değil kendisi

Ay hadi sıra sende bir sen kaldın bu sefer seni heyecanla bekliyoruz
Ay ben daha haftaya cuma gideceğim onda da gösterirse. Göstermezse bir ay daha bekleriz gibi bir de haftaya cuma gösterirse de ben mini arkadaşlarımla cinsiyet partisi yapacağım yani cumartesi öğrenmiş oluruz

İnşallah canım benim hepinize çok teşekkür ederim kızlar bugün fetal dna verince bir tıkda olsa rahatlayacağım İyi ki varsınız

Kızlar herkese günaydın
imagination forever Canım ben de gece biraz yüzüstü yatmışım hafif kramp var sok kasığımda benim de ama ciddi birşey değildir ikimizinki de bebekler büyüyor bence
Sağlıklı beslenmeye devam mııı imagination forever E elektroforez Ebussshhh papatya113
Ben küçük bir reçel kaçamağı da yapmış olabilirim anneciğim yapmış getirmiş dün sizlerde durum ne

Eklentiler

• IMG_20240924_095110.jpg
    80,2 KB · Görüntüleme: 20
Kızlar dün başka doktora gittim biliyorsunuzdur. Doktor kan uyuşmazlığı var kan testi yapalım dedi. Tabi fiyatı duyunca kaçtım. Kan uyuşmazlığı olan arkadaşlar siz yaptırdınız mı ?
nasıl anlaşılıyor kan uyuşmazlığı ? bu arada evet iğne ile kolayca çözülebiliyor. tedavi olmazsa sorun oluşturabilir ama iğne olunduğu takdirde hiçbir şey olmuyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…