Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Yicem zaten onu oy ay diyorum doğsada ona baksam böyle bulantı kusma vs insanı olumsuz etkiliyor. Doğsun büyüsün pıtı pıtı yürüsün
ahah sen doğurdun büyüttün yürüttün
Biz de son 2 kontrole 3 kişi gittik. Problem olmadı canım
ay taamdır içim rahatladı :)
Bi daha görme şansları yok diye mafya gibi gittik mecbur jdjdj İlk girince müsaade istersin tatlı tatlı bişey demez bence
:) tamamdır öyle yapıcam

Ahahah bir de bize telkin veriyor hayır kabul etmiyoruz bugün bu iş netleşecek Çatladık artık
yaa ahaha ben de çatladım ama kuzunun göstermeye niyeti yok . korktuğum başıma geldi jdasda
Hayalleri geniş tutmak lazım zaman su gibi akıp gidecek nasılsa.. Hadi darısı sana git doktorada öğren artık rahatlayalım
gidicem gidicem heyecan bastı çok fena :) hatta karnıma ağrı falan girdi bi posta da ona korktum kırmızılık gelir diye ::)

Kızlar herkese selammm ben bugün dr muayenesine gittim, kızımı gördüm çok şükür.. Nasıl hareketli inanamadım ama o bu şovları yaparken bile ben hiçbirini hissetmedim birkaç soru sordum sizlere de fikir olsun
  • herhangi bir kanama alanı vs yok ama tedbir amaçlı en başından beri 200 mg progestan fitil kullanıyorum, ne zamana kadar devam edeyim dedim, 24. Haftaya kadar devam et dedi.
  • 16. Haftadayım demir ilacı başlayacak mısınız dedim, kullandığım multivitamin içinde demir olduğu için ekstra almana gerek yok dedi.
  • fetal dna yaptırdım, ikili üçlü taramalara gerek var mı yaptırayım mı dedim (37 yaşındayım ve her halükarda riskli çıkacağımın farkındayım), fetal yaptırmışsın zaten gerek yok dedi, kendisi ense kalınlığı, burun kemiği ve bel açıklığını önceki haftalarda inceleyerek normal bulmuştu.
  • Sma testi daha önce yaptırmadım yaptırmalı mıyım diye sordum, akraba evliliği ya da aile bireylerinde genetik problem yoksa gerek görmüyorum hatta benim 2 çocuğum var ben onlara da yaptırmadım dedi.
  • d-vit damla kullanıyorum ons ne kadar devam edeyim diye sordum, tek şişe bitirmen yeterli dedi (ben 3 şişe almıştım)
Biraz uzun oldu ama aklımdaki tüm sorulara cevap buldum

Eklentiler

• C2465EF4-8729-451C-9BE3-48CCD94F43A4.jpeg
    200,5 KB · Görüntüleme: 14
maya91 çıkabildin mi canım iş yerinden?
bu arada bence bugün göstercek seninki

ben de çok heyecanlıyım haftaya çarşamba bizim de randevumuz. 12+5te muhtemelen kız demişti ama net bişey demedi açıkçası ben de görmedim bacak arasını, normalde anlarım. bakalım bu sefer kendi doktoruma gidicem haftası da büyüdü o gün bizim de netleşir

Kızlar bisey sorucam sizler daha tecrübelisiniz ben şuan 9+3 teyim doktorum 3 hafta sonra tekrar çağırdı. Burnuna, ense kalınlığına ve omurgasına bakacağız dedi. Ben ikili test yaptırmak istemiyorum direkt fetal dna yaptırmak istiyorum dedim. Bunlara bakıp eğer risk görmezsem yada küçük bir risk görürsem fetal dna yaptırsın dedi, eğer büyük risk görürsem CVS yaptırırsın dedi. Sizin doktorlarınız da bu şekilde mi yol izlettiler size. Ense kalınlığı 3 ten büyük çıkarsa fetal dna yaptırmanın mantığı yok kesin tanı koyan CVS yaptırırsın diyor. Ben fetal dna yı garanti görüyordum bu yüzden söyledikleri kafama yatmadı. Bir de 3 hafta sonra 12+3 olacak fetal dna için geç kalmış olmaz mıyım?

Teşekkür ederiz bilgiler için bende öyle hiç kanamam yoktu ağrılarımdan dolayı progestan fitil kullanmıştım ama benim doktorum 14. Haftada bıraktırdı doktordan doktora değişiyor demekki

Hayır geç değil bende 13. Haftada yaptırdım. Benim ense kalınlığı falan normaldi ikili test yaptırdım fetal dna yaptırmayacaktım hiç ama risk çıktı ikili testte dr fetal yaptıralım dedi yaptırdık temiz geldi dahada bişeye gerek kalmadı canım

Benim doktorum da şu hafta gel ense kalinlik vs bakcaz ikili test yapcaz dedi ben direk ikili istemediğimi fetal dna istediğimi söyledim oda daha iyi tabiki fetal dna dedi 11 de gidip ilk ölçüm yaptırıp peşine fetal dna için kan vermeye gittik çok şükür sonuç iyi çıktı ölçümde de ense ve burun kalınlığıda iyiydi bence fetal istiyorsan fetal yaptır cvs vs gerek yok ikili de kötü çıkıp fetal veren çok insan var ve risksiz geliyo çoğu sonuç fetaljn yüzde 99 doğruluk yüzde 1lik yanılma payı var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…