Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar uykularınız nasıl? Ben bu ara aşırı kötüyüm uyuyorum ama uyumuyormuşum gibi sürekli bi uyanıklık hali var bi sağa bi sola dönüp duruyorum belki 5 kere uyanıp saate bakıyorum :KK43: bu arada gün içinde aşırı halsizlik var ama uyku yok 😅
6 aylık bebeğim izin verse 48 saat gözümü açmam. Bakmayın şu saatlere benim yerime de uyuyun 🤣🤣

Günaydın kızlar. Ya birşey diycem. Sizin yazdıklarınızı okuyunca ben acaba kötü bir annemiyim diye düşünüyorum. Çünkü canım isterse kolada içiyorum nuddle da yiyorum. Cips istesem galiba onuda yerim. Abartmadan, nefsim körelenecek kadar. Acaba yanlış mı yapıyorum. Yada menülerimi bebeğe göre o bu daha sağlıklı diye düzenlemiyorum. Klasik ev yemekleri ( patates yemeği, makarna, balık) yani bi evde rutinde ne yapılıyorsa öyle yiyorum.hergün olmasada haftada bir falan Sabah işe giderken canım çok istiyorsa fırından açma simit falanda alıyorum. İçindeki yağ midemi yaksada yiyorum. Çünkü canım istiyor. Evde yapsam belki canım istemez. O an fırından gelen koku hoşuma gidiyor. Abartmadan herşeyi yiyip rutinime devam ediyorum. Acaba yanlış mı yapıyorum.
80/20 kuralını uygula :) %80 sağlıklı beslen %20 sapıt :) ben misal yazlıkta sapıttım. Cips yedim kola içtim . Çünkü canım istedi. İstanbul'a dönünce de normal beslenme düzenime geri döndüm. Geçen canım gene kola istedi ki hiç sevmem, eşimden bi fırt çektim

Günaydın kızlar. Ya birşey diycem. Sizin yazdıklarınızı okuyunca ben acaba kötü bir annemiyim diye düşünüyorum. Çünkü canım isterse kolada içiyorum nuddle da yiyorum. Cips istesem galiba onuda yerim. Abartmadan, nefsim körelenecek kadar. Acaba yanlış mı yapıyorum. Yada menülerimi bebeğe göre o bu daha sağlıklı diye düzenlemiyorum. Klasik ev yemekleri ( patates yemeği, makarna, balık) yani bi evde rutinde ne yapılıyorsa öyle yiyorum.hergün olmasada haftada bir falan Sabah işe giderken canım çok istiyorsa fırından açma simit falanda alıyorum. İçindeki yağ midemi yaksada yiyorum. Çünkü canım istiyor. Evde yapsam belki canım istemez. O an fırından gelen koku hoşuma gidiyor. Abartmadan herşeyi yiyip rutinime devam ediyorum. Acaba yanlış mı yapıyorum.
Bunun gayet güzel bir süreç olduğunu ve kısıtlamalar ile bunu kendime zorlaştırmayı saçma buluyorum. Sonuçta hasta değiliz ve neden hasta gibi pek çok şeye dikkat edelim. Doktorum da yasak koymadı. Eskisi kadar abartılı olmuyor abur cubur veya asitli içecek ama yine de tüketiyorum. Onu yiyemem dediğim bir şey yok henüz. Ekstra bir beslenme programı izlemiyorum ben de. Ev yemekleri yemeye dikkat ediyorum. Önceden hiç meyve yemezdim şimdi ara öğün gibi meyve yemeye çalışıyorum çünkü uzun süre bir şey yemeyince midem bulanıyor

Günaydıın, 12 haftada hangi vitaminler başlandı size acaba? Bana elevit dedi ama artık üretilmiyormuş dedi eczane ben de emin olamadım ne alsam

Kızlar 12 hafta boyunca mide bulantım kusmam veya tiksinmem olmadı ama 2-3 gündür yemek görmek bile istemiyorum mideme taş bağlamışlar gibi sert sürekli öğüresim geliyor ve ekşiyor su bile içmek istemiyorum neden böyle oldu acaba :KK43:

Biz görüş gününe gittik geldik. İkili testi haftaya yapacakmışız. Doktorumun verdiği bilgilere göre ikili test ve fetal dna hakkında bilgilendirdi. Yeni anne olacaklara ikili testi öneriyoruz ama tabi ailelerin onayında olan bir durum. İkili test tamamen oransal verilere dayanıyor %85 payı, fetal dna ise 99. Fakat ikili testte erken doğum, gebelik zehirlenmesi gibi durumları tespit edip ona göre önlem alabiliyoruz dedi. Ben ikisini de yaptırıcam sanırım 🙏🏻 11+5 olarak göründük. Bugün 11+6 bir gün geride kalmışız önemli değil. Ense kalınlığına baktı doktor artmamış gayet güzel dedi. Ve cinsiyet tahmini yapmamı ister misiniz dedi? Baktı ve herhangi bir çıkıntısı yok dedi. Tabi net 17. Hafta itibari belli olur🥰 Elleri kolları durmuyordu maşallah barekallah. 🧿 Doktor adeta sabah sporu yapıyor dedi🙈

Biz görüş gününe gittik geldik. İkili testi haftaya yapacakmışız. Doktorumun verdiği bilgilere göre ikili test ve fetal dna hakkında bilgilendirdi. Yeni anne olacaklara ikili testi öneriyoruz ama tabi ailelerin onayında olan bir durum. İkili test tamamen oransal verilere dayanıyor %85 payı, fetal dna ise 99. Fakat ikili testte erken doğum, gebelik zehirlenmesi gibi durumları tespit edip ona göre önlem alabiliyoruz dedi. Ben ikisini de yaptırıcam sanırım 🙏🏻 11+5 olarak göründük. Bugün 11+6 bir gün geride kalmışız önemli değil. Ense kalınlığına baktı doktor artmamış gayet güzel dedi. Ve cinsiyet tahmini yapmamı ister misiniz dedi? Baktı ve herhangi bir çıkıntısı yok dedi. Tabi net 17. Hafta itibari belli olur🥰 Elleri kolları durmuyordu maşallah barekallah. 🧿 Doktor adeta sabah sporu yapıyor dedi🙈
Masallah annesi 😍 sende mi doktora girmeden cikolata yedin yoksa 😀😀

Masallah kuzuya, gozun aydin :KK200:

Maşallahh maşallah :nazar: :KK200: senin sat tarihin mi değişti

aynen aynen ben de senin gibi düşünüyorum. Ama insan bakmaktan kendini alamıyor :)

şunlar falan pahalı mı sence ben hiç fiyat bilmiyorum hiç bakmadım sadece h&m e baktım
Kesinlikle bende trendyolda koleksiyon olusturdum o kadar cok sey kaydettim ki nasil aralarindan sececegim fikrim yok :KK68:

Adet fiyatina bakilirsa bence idare eder, hm kalitesi iyidir ve kim bilir belki daha sonra kardesine giymek de nasip olur? :-)

Kesinlikle bende trendyolda koleksiyon olusturdum o kadar cok sey kaydettim ki nasil aralarindan sececegim fikrim yok :KK68:

Adet fiyatina bakilirsa bence idare eder, hm kalitesi iyidir ve kim bilir belki daha sonra kardesine giymek de nasip olur? :-)
Tek çocuk olacak gibi :) ihtiyacı olan kardeşleri giyer belki :)

Ya bir de şu an kaç ay almamız gerek acabaa

X