Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar, 4+5ken vajinal ultrasonda keseyi gördük. 7.haftada tekrar kontrole çağırdı kalp sesini duymak için. 7.haftada kalp atışını duyabilir miyim. Sizler kaçıncı haftada kesede bebeği gördünüz? Ve kalp atışlarını kaçıncı haftada duydunuz?

Merhaba kızlar, 4+5ken vajinal ultrasonda keseyi gördük. 7.haftada tekrar kontrole çağırdı kalp sesini duymak için. 7.haftada kalp atışını duyabilir miyim. Sizler kaçıncı haftada kesede bebeği gördünüz? Ve kalp atışlarını kaçıncı haftada duydunuz?
Duyarsın merak etme🌸 ben 6+5 te yani bugün duydum. Sağlıkla ilerlesin inşallah

Canım normalde ıkı gunde bır 2 katı artar demıstı doktor benımkı gunde ıkı katı artıyor.🫠evet hersey yolunda çok iyi hissediyorum artık ev bana çok iyi geldi minnoşumla çok güzel vakit gecırıyoruz🥰😍😍
bence de çok güzel ilerliyor maşallah, dediğiniz gibi 2 günde bir en az %66 gibi bir değerle artmalıymış sağlıklı bir gebelik olması için. sizin neredeyse 4 katı, ailede ikiz yoksa sizinki çok çok iyi ilerliyor demek ki maşallah diyelim. ama günde 2 kat artış olmuyor 2 günde bir olmalı 🌸

Canım bazen beta hızlı ılerlıyor,ultrasonda 5.haftada gorunuyor genelde betaya takılma yani.gayet normal.pazartesıne gorursun ınsallah kesın olarak.vajınal degıl karından baktırmanı nacızane tavsıye ederım.(cok gerekmedıkce bence bebegı rahatsız etmemelıyız bu asamada henuz cok kucuk oldukları ıcın)
Fakültede vajinal bakıyorlar maalesef. Görmemizde gerek yarın tekrar bakılacak ama rahatsız edici şekilde bakmadılar şükür gayet naziklerdi ultrasonu belli bi seviyede tuttular

Canım genelde 5bin civarı olunca ultrasonda çok net görünüyor, ama ultrasonda görmediğini vajinal görmesi lazım. Başka bir dr'a göründün mü?
Yok yarın tekrar gidicem işte inşallah görürüz değer tahmini 4 bini geçmiş olması lazım. Göremezsek veya iğneyi yazdıramazsam bi özel hastane buldum oraya gideceğim.

Gecikmemin 12.gününde vajinal muayene ile göründü.
Yarın görürüm bende inşallah diğer gebelikleri de gecikmenin 8. 9. Günü karından görmüştük yarın 8.gün vajinal bakıyo doktor görmeleri gerekir görünmezse bi problem var deriz artık hayırlısı bakalım

Bulantısı başlayan varmı? ben aşırı derecede uyuyorum hiiç iştahım yok yemek yiyemiyorum. Bulantım 3 gündür az az vardı bugün artmaya başladı.

Diğer iki gebeliğim de de 7.haftada duyduk kalp atışlarını.duyarsınız inşallah. Yarın bende 4+5 oluyorum vajinal bakılacak umaırm bende görürüm keseyi.

Bulantısı başlayan varmı? ben aşırı derecede uyuyorum hiiç iştahım yok yemek yiyemiyorum. Bulantım 3 gündür az az vardı bugün artmaya başladı.
Benim 6+4 ve bulantim gittikce artiyor. Tuzlu kraker yiyorum biraz bastiriyor. Diyetisyenim taze zencefil at suyun icine dedi, onu deneyecegim bugun, umarim ise yarar

Fakültede vajinal bakıyorlar maalesef. Görmemizde gerek yarın tekrar bakılacak ama rahatsız edici şekilde bakmadılar şükür gayet naziklerdi ultrasonu belli bi seviyede tuttular
Tatlım sana nacızane bısey soyleyecegım.şimdi bazı luteal fazlar 14 gun olurken bazı luteal fazlar 11 gun olabılıyor(10-12-15-16 olanlarda var tabıı)luteal faz yumurtlamadan sonra gecen sure demek,yani regl gecıkmesınden sonra atıyorum benım luteal 11 gundur ben regl gecıkmesınden 12 gun sonra gorurum keseyı-senın luteal 15 gündür sende regl gecıkmesınden 7. Gunde gorursun..Yanı kafanı takma goremezsen,kanamam lekelenmen sıfdetlı karın agrın yoksa bekle.Betaya gelınce kımınde 4 katı artar kımınde 2 katı kımınde 3 katı,illa 2.500 olunca gozukcek dıye bısey yok yani,senınkı belkı 4 katı arttı,o yüzden beta yuksek ama bebek kucuk olabılır.Bu kadar şeyi neden bıldıgımı sorma çok arastırdım bazı nedenlerden dolayı gecmıste😁hersey cok guzeldıe emınımkı ve bebısnı goreceksın

Tatlım sana nacızane bısey soyleyecegım.şimdi bazı luteal fazlar 14 gun olurken bazı luteal fazlar 11 gun olabılıyor(10-12-15-16 olanlarda var tabıı)luteal faz yumurtlamadan sonra gecen sure demek,yani regl gecıkmesınden sonra atıyorum benım luteal 11 gundur ben regl gecıkmesınden 12 gun sonra gorurum keseyı-senın luteal 15 gündür sende regl gecıkmesınden 7. Gunde gorursun..Yanı kafanı takma goremezsen,kanamam lekelenmen sıfdetlı karın agrın yoksa bekle.Betaya gelınce kımınde 4 katı artar kımınde 2 katı kımınde 3 katı,illa 2.500 olunca gozukcek dıye bısey yok yani,senınkı belkı 4 katı arttı,o yüzden beta yuksek ama bebek kucuk olabılır.Bu kadar şeyi neden bıldıgımı sorma çok arastırdım bazı nedenlerden dolayı gecmıste😁hersey cok guzeldıe emınımkı ve bebısnı goreceksın
Okurken bi maşallah dedim 😂 bilgi iyidir ya bakın bizede yardımcı oluyorsunuz. Dediğiniz gibi beta fazla arttı benm tam emin değilim ama 3 4 katı falan bebek küçüktür dediğiniz gibi . Ben sadece ikiz gebeliklerde 4 katı artıyor sanıyordum oda öyle değlmiş 😂😂😂 doğru bildiğimiz yanlışlar .

X