Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ya kızlar ben 4 gundur evdeydım çalısmamıstım bugun işte çok zorlandım belim agrıyo kasıgım agrıyo moralım sıfır,sabah 8.30 aksam 18.30 mesaim var.nefret ettım gercekten bugun ıs hayatından üstğne bıde masa bası iş oturmaktan belim mahvoldu bebegıme bısey oldu dıyece cok uzgunum suanda( cunku hıc mutlu degıldı hıssettım bunu.calısan anneler surecı nasıl yonetıyorsunuz?

Ben de kullanıyordum. Şimdi günde 2 sigara ve onu da 4e bölerek ve içime çekmiyorum. Bunu yapmaktaki amacım psikolojik olarak kendimi rahatlatmak ve kandırmak, çünkü stres sigaradan daha kötü etkiliyor. Mide bulantılarım olsa da tiksinsem, hiç elime bile sürmesem keşke..

Ben de 1.5 paket sigara ve 4-5 kahve iciyordum, ilk ogrendigimde hemen kesemedim esimden birer firt aldim aralarda. Sonra sigara ictigimde midem bulanmaya basladi ve bazi forumlarda okuduklarim bayaa kotu hissettirdi. Su an esim icip yanima geldiginde kusacak gibi oluyorum. Hala aklimda kahvenin ya da biranin yaninda sigarayi yaktigim an o ilk nefesin verdigi mutluluk var ama su an sigaradan tiksiniyorum ve insallah boyle devam eder sonuna kadar diyorum.
Bol bol arastirip bebege nasil zararlari olabilir diye okuyun, kendinizi cok kotu hissediyorsunuz ama sonrasinda birakma daha kolay oluyor ve sigara birakma uygulamalarindan yukleyin, vucudunuz nasil temizleniyor izleyin oradan.

Aaa geçmez ki böyle 8 ay ...
Şimdi şöyle ki önce bir işin olduğu, ekonomik özgürlüğün olduğu için şükrediyorsun. Düzenli bir hayatın var. Uyandığın evden çıktığın saat belli, eve girdiğin saat belli. Ayrıca ağır iş yapmıyorsun, masa başındasın, daha ne? 30 dk da bir su almaya, çay almaya kalkıp adımlarsın. Ve emin ol bebeğin sen mutsuz olduğunda mutsuz olur. O yüzden her şeye olumlu bakıyoruz

Mesele benim bugünkü sürecim; sabah hastaneye kan vermeye gittim. 1 saat izinliydim sabahtan. Ama 3 yaşındaki kızım, hastaneye girmeden ve çıkınca bir güzel üstüme kustu.Hastaneye kusmuklu bir kıyafet ile girmek zorunda kaldım... Eve döndük kıyafet değiştirdik işe gitmek için tekrar yola koyulduk. Kreşinden daha öğlen olmadan aradılar, kustu gelin alın diye. Mecbur aldım ama eve dönemem, iş yerinde kalacaktık. Yemek yediremedim bir türlü. Ve yine kustu... Tıpış tıpış izin aldım ve eve döndüm. Yemek yemeden bir günü geçiriyor neredeyse. Bu arada eve dönüşte yolda uyuduğu için kucağımda 3 kat çıkardım, çantalar da cabası... Her şey yolunda olsun da doğuma kadar gidelim gelelim işimize

Guc sizinle olsun cok haklisiniz. ben de 9 yil calistim, son 1.5 yildir tasinma surecim sonrasi eve kapandim. Hem yeni yere alisma hem de tezimi yazmam gerekiyordu. Su an evde cok sikiliyorum, herhangi bir is bulup baslasam mi diye dusunmeye basladim, ne is olursa artik diye.

Corasprin yazmıştı doktor her gü n kullanıyorum Acaba o işe yarar mı Normal asprin isen farklı mı bilmiyorum. Migran taşına bakıyım. Parol alsam mı dedim Tuttum kendimi
Canım ben anlamadım, gebelikte mi dr normal aspirin verdi? Coraspin kan sulandırmak amacıyla veriliyor ve bebeğe kan akışının sağlıklı olması amacıyla veriliyor. Normal asprinden çok çok farklı amaçla kullanılıyor. Parol zaten gebelikte kullanılabilen tek ilaç, b grubu ve gebelikte günde 3 defaya kadar kullanılabiliyor.

Canım peogestonu dr fitil olarak düşüklerin önüne geçmek amacıyla veriyor, zaten bir kutunun içinde 30 tane falan oluyor. Bir ay kullanmasan da muayeneye kadar kullansan bari, muayenede dr yönlendirir zaten duruma göre. Progestan normalde de zaten bayağı yoğun bir şekilde akıyor maalesef çamaşıra ama aynı zamanda gebeliğin de akıntısı çok fazla oluyor dedi Dr. Hatta bu süreçte günlük ped kullan dedi.

Korkutmak istemiyorum ama belli ki yeteri kadar korkmamissiniz.cok ciddi seylere sebep oluyor sigara içmek hele ki en önemli haftalarda. Geçtikten çok üzüldüm sigarayı birakmadsn bebek planlamamaliydiniz

korkma canım o kadardan bişeycik olmaz. valla biz Allaha emanetiz, 10 kg luk bebeğim bütün gün mız mız ve kucağımda yapçak bişey yok.. inşallah herşey yolunda ilerler

canım sağlıkla ilerlesin inşallah. bence bu konuda net olmalı anne adayı, sonuç olarak o can isteği dışında rahme düşüyor ve onu korumak da elimizde, direkt radikal bir kararla çat diye bırakmak en güzeli, inanın yapabilirsiniz

Çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Uzun bir çalışma geçmişinden sonra evde olmak çok zorluyor insanı. İlk gebeliğimde 2 yıl ara verince bende çok zorlanmıştım. Tez çalışmanız devam ediyorsa yoğun bir meşguliyetiniz vardır. Sizin ilk çocuk muydu?

Yok canım zaten corasprin kullanıyorum. Parol alsam mı diye sormuştum ama gerek kalmadı

Tez sureci bittigi ay hamile kaldim :) simdi tamamen bosluga dustum o yuzden Evet ilk cocuk:) saglikla gelsinler insallah

canım merhaba, ben tüp bebekle anne oldum inan bende ilk zamanlar çok zorlandım hatta mentollü içiyordum eşim az olmak kaydı ile önce birkaç kez içmeme müsaaede etti kaset test ve üstüne kan testini yapınca kendi irademle bıraktım bazen canım istese de usg deki kese fotosuna bakıp vazgeçiyorum imagination forever katılıyorum 5. hafta itibariyle 12 haftaya kadar tüm organlar oluşuyor bu esna kötü bir alışkanlık ileride vicdan yapmana sebep olabilir. hayırlı olsun bu arada geç döllenme olabilir en kısa sürede keseyi göreceğine eminim

Selamm. Nasılsınız Benim birkaç gündür ara ara artan adet ağrısı gibi karnım ağrım oluyor sanki adet olacakmışım gibi. Sizde de var mı kızlar??
merhaba, iyiyiz sen nasılsın? bende arada kasık ağrısı oluyor çoğunlukla bel ağrım var sabah uyanır uyanmaz başlıyor

bayram dönüşü işe full başlamış biri olarak kesinlikle ekstra yorucu oluyor masabaşı dikkat gerektiren işim var 15 20 dk kafamı koyuyorum çünkü inanılmaz uyku bastırıyor, bel ağrım 1 hafta yoktu onun dışında ilk andan beri vardı ona çözüm az önce uyguladım pançom vardı onu iyice katladım belime destek yaptım, afedersiniz kaızlık var güne kayısı ve su ile açılış yapıyorum iş yerinde, sık sık bir yerlere yürüyorum çok sıcaksa asla çıkmam binada yürürüm kasık ağrısı olunca bebeğimle konuşuyorum ve içimde dua okuyorum, hafta sonu kırmızı kanama geçirdim sık sık wc ye gidip korkumdan kontrol ediyorum biraz uzun oldu ama idare edersin

ilk paragrafınız çok hoşuma gitti şimdi düşününce sabah nasıl işe gideceğim vs diyordum ama o kadar zor elde ettim ki o kadar çok iş güç sahibi olmak isteyen var ki kendi düşüncemden utandım 4.yılım çok şükür işimde. kpss gibi bir yükle uğraşıp buralara kadar geldim ekonomik özgürlük paha biçilemez dediğiniz gibi bu sözler beni kendime getirdi nacizhane teşekkürler, kızınıza geçmiş olsun nesi var umarım şimdi daha iyidir, geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…