Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de acayip sekilde mercimek kofte istiyorum eksi eksi ama icinde taze sogan vs oldugu icin midem kotu olcak o yuzden yiyemiyorum etten cok tiksindim corbayi asla sevmezdim simdi canim corba istiyor yemek istemiyor
Aynen beni tarif ettin. Hafif seyler istio canim hep. Agir şeyler yiemiorum midemi daha cok bulandiriyor

Ahh ahh o buyuk dert :) hamile olmadan once etçiydim et tavuk bayilirdim. Smdi midem almio et türü seyleri. Buaralar sadece sebze yemek istiyorum. Eşimde sebze pek sevmez. Kısir döngüdeyiz :)
Bende etten tıksındım,bıgun patates oturtma bıgun karnıyarık yaptım ee bugun ne yapıcam hıc bılmıyorum hadı fıkır verın azcık🤭taze barbunyam yok fasulye gıbı hazır satılandan alıp yapsammıkı?guzel olurmu tadı taze barbunya gıbı

Kızlar yani ben sormadan bir şey söylemiyor. Mesela cinselliği bile utana sıkıla ben sordum. Kahveyi vs vs böyle küçük şeyleri. Yazmasam ben de unuturum yani. Sonuçta ilk gebeliğim tecrübesizim. Okey iyi pozitif bi doktor ama sanırım değiştireceğim.
Benim doktorum ki daha önceki gebeliğimde de takibimi o yapmıştı, "her gebelik farklıdır aynı kadında bile" diyerek ilk muayenede yeme içme konusuna, dikkat etmem gereken şeylere hep değindi. Benim ekstra merak ettiğim konular oldu, 3 yaşında bir kızım var onu mecbur kucağımda taşıyorum. Ağır kaldırmamın riski var mı diye ben sordum mesela. İlk muayenelerde her şey en ince ayrıntısına kadar konuşulmalı, anlatılmalı doktor tarafından.

Benim doktorum ki daha önceki gebeliğimde de takibimi o yapmıştı, "her gebelik farklıdır aynı kadında bile" diyerek ilk muayenede yeme içme konusuna, dikkat etmem gereken şeylere hep değindi. Benim ekstra merak ettiğim konular oldu, 3 yaşında bir kızım var onu mecbur kucağımda taşıyorum. Ağır kaldırmamın riski var mı diye ben sordum mesela. İlk muayenelerde her şey en ince ayrıntısına kadar konuşulmalı, anlatılmalı doktor tarafından.
Sizin doktorunuz nerede İstanbul mu?

Benımkı sıfır doktor ozaman.zaten bende sogumaya basladım.kanama alanları var ne yapıyım dıyorum normal hayatına devam et bısey olacagı varsa bız naparsak yapalım tutamayız,zehırlendım cocuga mıkrop gecmısmıdır ,Allah bılır bakalım haftaya anlayacagız,daha bana bıkere şunu yeme içme demedi yada bunu yapma demedi normal hayatına devam et ilaçlarını al dogal seleksıyona bırak kendını dedı

Bende etten tıksındım,bıgun patates oturtma bıgun karnıyarık yaptım ee bugun ne yapıcam hıc bılmıyorum hadı fıkır verın azcık🤭taze barbunyam yok fasulye gıbı hazır satılandan alıp yapsammıkı?guzel olurmu tadı taze barbunya gıbı
VAlla tazesi gibi olmaz tabi ama yinede fena olmaz bikac kere denemistim guzeldi. Bende sebzeli meyhane pilavi yapcam bide cacik yeter zaten halimde yok 😆 mersinde yaşıyorum sicaktan hic bse yenmiyor hele agır yagli baharatli şeyler bu sıcakta yenmiyor

Benımkı sıfır doktor ozaman.zaten bende sogumaya basladım.kanama alanları var ne yapıyım dıyorum normal hayatına devam et bısey olacagı varsa bız naparsak yapalım tutamayız,zehırlendım cocuga mıkrop gecmısmıdır ,Allah bılır bakalım haftaya anlayacagız,daha bana bıkere şunu yeme içme demedi yada bunu yapma demedi normal hayatına devam et ilaçlarını al dogal seleksıyona bırak kendını dedı
Benimki de bana pimpirikli demisti o yuzden degistirmeye karar verdim

Çok geçmiş olsun. Daha iyi misin? Neyden zehirlendin?

Çok geçmiş olsun. Daha iyi misin? Neyden zehirlendin?
Sagol kuzum evet ıyıyım çok şükür ama hastanede yattım bu sürecte çok agır bır zehırlenme gecırdım salgın varmıs burda.neyden oldugunu bılmıyorum ama bakterıyel bır enfeksıyondu.aniden oldu.bebek ıyımı onu bılmıyorum cuma gunu anlayacakmısız gelısımıne bakarak etkılenıp etkılenmedıgını.

Kızlar yani ben sormadan bir şey söylemiyor. Mesela cinselliği bile utana sıkıla ben sordum. Kahveyi vs vs böyle küçük şeyleri. Yazmasam ben de unuturum yani. Sonuçta ilk gebeliğim tecrübesizim. Okey iyi pozitif bi doktor ama sanırım değiştireceğim.
Ağzından zor kelime çıkan biriyle ilerleyemezsiniz cidden sıkıntılı kişiler oluyor . İlk düşüğümde beni sorgusuz sualsiz kürtaja alıyordu öyle birisi itiraz edip doktor değiştirdiğimde ilaç tedavisiyle temizlik yapılması gerekiyor dedi diğer doktor . Aynı öyle konuşmayan dengesizin birine denk gelmiştim

Kızlar doktorunuz siz bir şey sormadan. Öneri, tavsiye işte dikkat etmeniz gereken şeyleri söylüyor mu yoksa siz mi soruyorsunuz hep?
Bana klasik çiğ et balık tavuk tüketme sakatat yeme dedi o kadar geri kalan hersey serbest yasaklamıyorum ben birşey dedi ekstra öneri vermedi, her gitmemiz de keyfinize bakın diyor. Özellikle ilişki konusunu sordum tedirginim dedim yok sıkıntı yok dedi ama yine de ben üç ay dolana kadar birşey olsun istemiyorum 😂

Antep fıstığını çok severim bende hergün avuç avuç yediğim şeyi şimdi ağacını bile görsem kusasım geliyor 😂en çok ne seviyorsan o gidiyor snaırım ya
cevizzzzzz midemi bulandırıyor öyle böyle yemeye çalışıyorum en sevdiğim şeeey
Ben de degistircem canim medicalpark gaziosmanpasaya bakcam bir de liv hospital vadipark
ayy gop medical bana da yakın aslında bi git bakalım nasılmış? Muayene ücreti nedir öğrendin mi?

Maalesef söylemiyor bende bebeği görmeyi bekliyor diye düşünüyorum. Mesela hamilelikte her güneş kremi kullanılmıyor bildiğim kadarıyla tavsiyede bulunmasını beklerdim. Bende unuttum sormayı. Onun dışında diğer kozmetik ürünler vs. zararı olur mu?
Yalnızca yediğin etlerin piştiğinden emin ol dedi. İlk hamilelik aslında tecrübesiziz desteğe ihtiyacımız var anlamıyorlar.
Umarım perşembe gideceğim doktor daha ilgili olur öyle olursa sizlerle de paylaşırım. maya91 maya91
mineral filtreli olanları kullanabilirsin diye biliyorum. Ben de cildime şu an hiç bir şey sürmüyorum. Bazen zararsız serumlardan falan sürüyorum. Göz kremi vs sürüyorum. Deodorant zaten daha doğal olanı kullanıyorum
Kahveden tiksindim ben de dus jelinden oda kokusundan surekli oda kokuyor sabah tansiyonum dustu 😔
Kahveyi de zorla içiyorum evet ya ama içiyorum haha oda kokusunu at benceee
Kızlar aksam yemeğinde neler yapıyorsunuz bıraz tavsıye verırmısınız😊malum mıdeden dolayı pek secenek bulamıyorum ben.yazdıklarınızı not edıcem hergün birini pişiricem:))
ben de daha çok sebze türü şeyler istiyorum. İşte airfryerde karışık sebze yapıyorum. Üstüne sarımsaklı yoğurt. Yanına bazen tavuk köfte vs böyle daha pratik şeyler yapmaya çalışıyorum. İşten gidince hazırlaması zor oluyor.

Ağzından zor kelime çıkan biriyle ilerleyemezsiniz cidden sıkıntılı kişiler oluyor . İlk düşüğümde beni sorgusuz sualsiz kürtaja alıyordu öyle birisi itiraz edip doktor değiştirdiğimde ilaç tedavisiyle temizlik yapılması gerekiyor dedi diğer doktor . Aynı öyle konuşmayan dengesizin birine denk gelmiştim
Evet, haklısınız zaten eşimle konuştuk. Başka doktor deneyelim bir de dedik beğenirsem onda devam ederiim.

cinsellikle ilgili ne dedi size? bana sıkıntı yok devam edebilirsiniz dedi. haftaya kalp atışı için gideceğim 5+6 şuan

Sagol kuzum evet ıyıyım çok şükür ama hastanede yattım bu sürecte çok agır bır zehırlenme gecırdım salgın varmıs burda.neyden oldugunu bılmıyorum ama bakterıyel bır enfeksıyondu.aniden oldu.bebek ıyımı onu bılmıyorum cuma gunu anlayacakmısız gelısımıne bakarak etkılenıp etkılenmedıgını.
Tekrar geçmiş olsun. Bebeğin etkilenmemiştir umarım. Bunu bilmek için beklemek gerekebilir belki ama bunu da doktorunun güzel izah etmesi gerekir. Önemsediğini hissettirmesi gerekir. Sana bu duyguyu verememiş belli ki. Kanama alanı da ciddi bir durum, bebeğe yakın mı uzak mı, istarahat etmen gerekir mi hep konuşmak gerekir bunları.
Benim doktorum maaşallah, "kucağına çocuğunu verene kadar içim rahat etmez" diyen bir doktor. Bugün bazı korkularımı onunla paylaştım ve "Olacak olan varsa, öyle yazıldıysa olacak. Senin sebep olduğun bir durum olmayacak. Bu kadar üzülmek sana zarar" dedi. Yorum farkı diye buna diyebiliriz sanırım. 👍

Bana klasik çiğ et balık tavuk tüketme sakatat yeme dedi o kadar geri kalan hersey serbest yasaklamıyorum ben birşey dedi ekstra öneri vermedi, her gitmemiz de keyfinize bakın diyor. Özellikle ilişki konusunu sordum tedirginim dedim yok sıkıntı yok dedi ama yine de ben üç ay dolana kadar birşey olsun istemiyorum 😂
ben de ilişkiyi sordum ki benim kanama alanım vs yok sadece kahve akıntım vardı o da bitti. Her ihtimale karşı progestan kullanıyorum. Asla asla ilişki yok dedi, sonrasında da sık olmamak kaydıyla olabilir. Direkt eşime dedim bu kadın sekse karşı :KK48: :KK48: :KK48: :KK48:

X