Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim bilgi içn canım. Aslında bende de oluyor hafif hafif doktora söyledim ama birşey vermedi. Perşembe günü bir an önce gelsin diğer doktora gideyimde içim rahat etsin çok huzursuzum valla.
Ayy bende perşembe gidicem doktora çok heyecanlıyım duruma göre işe başlatacak 1 aydır evde dinleniyordum kanama alanı olduğu gibi inşallah iyi şeyler duyarız 🙏

Arkadaşlar herkes hastaneye doktoruna karar verdi mi doğum paketi vs
Yoksa benim gibi kararsız kalan var mı
Benim kararsızlık sebebim tüp bebek hamilesiyim devam eden ilaclarım var her doktor tedavinin devamını doğru yönlendirebilir mi emin değilim
Kan pıhtılaşmam var kan sulandırıcı kullanıyorum doğum riskli oluyor mu bilmiyorum
Fmf hastasıyım yine takip gerektiriyor
Bir de karın içinde yapışıklıklarım var hamilelikte doğumda risk faktörü mü bilmiyorum.
Beni en çok tanıyan teşhisimi koyan tüp bebek doktorumla devam ederim diye düşünüyordum ama hep sezeryan tarihi veriyor herkese. Ben normal doğum şansım varsa denemek istiyorum. Eşim tüp bebekleri normal doğurtmuyorlar riske atmamak için diyor. Tek yol sezeryan mı sizce.
6+5 teyim şimdiden rüyalarıma giriyor doğumum.
Şimdiye kadar iki kere bhcg bakıldı
5+2 de kese gördük
7+2 de kalp sesi duymaya çağırdı. Bunlar dışında kan idrar tahlili vs hiç bir şeye bakılmadı. Sizce normal mi siz ne sıklıkla hangi tetkikleri yaptırdınız.
bende tüp bebek annesiyim 11. haftadayız estroferm i bıraktık diğerlerine 2 hafta kadar devam dediler, bugün itibariyle normal gebe pol hastasısınız dediler kan pıhtılaşması için zaten doktorunuz takip eder 12. haftaya kadar tüp bebek doktorunuzla normal doktorunuza gidebilirsiniz ben öyle yaptım, tüm kan ve idrar tahlillerim yapıldı 7. hafta civarında (torch panel de bakıldı doktordan isteyin derim) kalbini duyduktan sonra normal gebe takibe de başladım 2 si bir gidiyordu şimdi sadece gebe pol ile gideceğiz 2li tarama zamanımız geldi şükür. doğum paketleri çok maliyetli olunca şeh,r hastanesi ile gidiyoruz şimdilik bi sorunumuz yok hayırlı olsun bebeğiniz :)

Benim kararsızlık sebebim tüp bebek hamilesiyim devam eden ilaclarım var her doktor tedavinin devamını doğru yönlendirebilir mi emin değilim
Kan pıhtılaşmam var kan sulandırıcı kullanıyorum doğum riskli oluyor mu bilmiyorum
Bir de karın içinde yapışıklıklarım var hamilelikte doğumda risk faktörü mü bilmiyorum.
Beni en çok tanıyan teşhisimi koyan tüp bebek doktorumla devam ederim diye düşünüyordum ama hep sezeryan tarihi veriyor herkese. Ben normal doğum şansım varsa denemek istiyorum. Eşim tüp bebekleri normal doğurtmuyorlar riske atmamak için diyor. Tek yol sezeryan mı sizce.
5+2 de kese gördük
7+2 de kalp sesi duymaya çağırdı. Bunlar dışında kan idrar tahlili vs hiç bir şeye bakılmadı. Sizce normal mi siz ne sıklıkla hangi tetkikleri yaptırdınız.
Merhaba benim de tüp bebek doktorum takip ediyor ama devlette tüp bebek merkezi olduğu için yoğunluktan bir süre sonra takip işini bırakmak durumunda kalacağını söyledi. Eşi de kadın doğum uzmanı devlette ona yönlendirdi Bizim de aklımıza yattı gibi ama kanama gibi durumum olduğu için bırakamadı bir türlü Sağolsun ne zaman sorun olsa çağırdı her türlü ilgileniyor Eşine geçemedik yani şimdilik Onun dışında bir görüş daha olsun diye oturduğum yerin en meşhur kliniğine gittik. Henü 2 kez gözlemledi. Ben biraz devletçiymdir. Özellere çok güvenemiyorum Direkt planlamaları kolay olsun diye sezeryana itmelerinden korkuyorum ama makinelerinin daha iyi olması çok fazla tecrübelerinin olması bu ön yargımı diretmeme kararını verdirtti bana . En azından bir görüşeyim diye gidiyorum şimdilik Doğuma şimdilik nasıl gidicem bilmiyorum Sanırım süreci bir devlet bir özel olarak devam ettirip iç sesime göre karar vericem

Teşekkür ederim bilgi içn canım. Aslında bende de oluyor hafif hafif doktora söyledim ama birşey vermedi. Perşembe günü bir an önce gelsin diğer doktora gideyimde içim rahat etsin çok huzursuzum valla.
Canım, ben de kullanıyorum. Bazı doktorlar veriyor bazıları vermiyor. Ya vermeyen doktorum bir önceki hamileliğimin gelişmediğini unuttu ya da zararlı mı acaba diye düşündüm. Her türlü bizde de var korku ya. Fitili yazan doktorum bir önceki gelişmediği için önlem almamız lazım dedi, yazdı. Hatta lekelenmem arttığı için dozunu da artırdı. Ama ben çok aradayım. Yine de az aşmaya çalışıyorum

Ayy bende perşembe gidicem doktora çok heyecanlıyım duruma göre işe başlatacak 1 aydır evde dinleniyordum kanama alanı olduğu gibi inşallah iyi şeyler duyarız 🙏
Güzel haberler alıp paylaşalım inşallah.
1722853136095.png

5+2 de kese gördük
Tüp bebekle ilgili hiçbir bilgim yok maalesef. Hamilelik süreci adına hiçbir şeye de karar vermedim bu ay en az 4 doktor ile iletişim kurmam gerekti. hepsinin artıları da var eksileri de. 4. Aydan sonra bu durumu netlestirip bir tanesine düzenli olarak gitmeyi düşünüyorum 🥰 kan tahlillerim 10-12 gün önce keseyi görünce yapıldı 3 gün önce de kalp atışıni gördük. Tekrar kan alınmadı. 6+3teyim. kanamam olduğu için 10 günde bir gidiyorum bebişin durumuna bakılıyor hangi doktor denk gelirse. Doğum için pek düşünmedim. Doğal bir doğum isterim nasip olursa.
Tüp bebek doktorunla normal doğum istediğini net bir şekilde konuşman daha iyi olabilir. Var olan durumlarını iyi bir şekilde yönetebilecek başka doktorlar da vardır diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun 💖

5+2 de kese gördük
Hayırlı olsun 💐 öncelikle tüp bebek te kontroller nasıl ilerliyor bilmiyorum bende sezaryen tercih ediliyor diye duymuştum ama sizin ekstra durumlarınız da var isterseniz başka iyi bir doktor ile yine görğşün hatta normal doğum yanlısı bir doktorla daha görüşün bazen normal doktorlarda sezaryeni tercih edebiliyor
Daha çabuk daha risksiz günğ tarihi belli olduğu için🥰

Bende az önce dr den geldim bebeğim 10+3 olmuş fakat moralim çok bozuldu ense çevresinde bir sürü ödem toplanmış daha önce böyle birşey yaşayan oldu mu 😢
Çok geçmiş olsun sakin ol öncelikle daha önce duymadım araştırdın mı peki kesin mi acaba yanlış görme durumu varmı doktorun ne diyor

Ayda bir çok uzun bir süre. Ay sağlıkla gelsinlerde mecbur razı olcaz. galiba bu düzen böyle🤷🏻‍♀️
🥰uzun ama birkaç ay sonra hareketlerini hissedeceksin ve ultrasona bu kadar ihtiyaç duymayacaksın onunla konuşacaksın tıktık yapacaksın oda otarafa gelip sana tık yapacak bazen hıçkıracak hatta bazen nefes alış verişini bile göreceksin o karnının iniş çıkışını ….🤗

Tüp bebekle ilgili hiçbir bilgim yok maalesef. Hamilelik süreci adına hiçbir şeye de karar vermedim bu ay en az 4 doktor ile iletişim kurmam gerekti. hepsinin artıları da var eksileri de. 4. Aydan sonra bu durumu netlestirip bir tanesine düzenli olarak gitmeyi düşünüyorum 🥰 kan tahlillerim 10-12 gün önce keseyi görünce yapıldı 3 gün önce de kalp atışıni gördük. Tekrar kan alınmadı. 6+3teyim. kanamam olduğu için 10 günde bir gidiyorum bebişin durumuna bakılıyor hangi doktor denk gelirse. Doğum için pek düşünmedim. Doğal bir doğum isterim nasip olursa.
Tüp bebek doktorunla normal doğum istediğini net bir şekilde konuşman daha iyi olabilir. Var olan durumlarını iyi bir şekilde yönetebilecek başka doktorlar da vardır diye düşünüyorum. Hayırlısı olsun 💖
Şuanda devletemi gidiyorsun

Sanırım bu ense ölçümü değil
Ödem oluşmuşsa ense ölçümünün kalın çıkmasına sebep oluyor bildiğim kadarıyla. Bugün doktorum daha erken deyip bakmadı. 9+5 im sata göre. O yüzden sordum arkadaşa da. Yani o ödem, ki umarım kendiliğinden geçer 🙏 ikili tarama sonucunu farklı getirebilir.

X