Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Canım fetal dna bu ikili, üçlü, dörtlü taramalara gerek kalmayacak kadar kapsamlı bir inceleme yapıyor. %99'u aşan oranda doğruluk payı var. Cinsiyette kesin sonuç veriyor. Ayrıca bebeğin herhangi bir sendrom ya da engel durumu olup olmadığına bakıyorlar. Bunda %95 oranında sonuç veriyor. Tabi ki düşük de olsa yanılma payı var ancak diğer testlerin yanılma payı kadar yüksek değil. Normal ikili ve üçlü taramalarda % 65-70 oranında doğru sonuç veriyor ki bu da yanılma payının çok yüksek olduğunu gösterir. Bir de bu ikili ve üçlü taramalarda bebekten ziyade annenin yaşını ve sağlıklı gebelik oranını Türkiye istatistikleri üzerinden değerlendiriyorlar, haliyle doğru bir sonuç verdiğini düşünmüyorum açıkçası. Zaten sağlıklı dedikleri bebeklerin engelli, engelli ya da sendromlu dedikleri bebeklerin sağlıklı doğduklarını duydum. Bir de 35 yaş üstü riskli gebelik olarak kabul edildiği için yaptırmakta fayda var.

Bu fetal dna yı nasıl yaptırıyoruz? Yani doktorumuz mu yönlendiriyor?
İşte burda büyük bir sıkıntı var çünkü bu laboratuvarlar Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde mevcut. Ancak küçük şehirlerde hastane dr sıkıntısı yaşarken bu laboratuvarlara ulaşmak çok kolay olmayacak. Bazı firmaların hastanelerle anlaşması var ve dr onlara doğrudan bilgi verince gelip kan alıp gidiyor. Eve gelen firmalar bile var. Yerli ve yabancı firmalar da var, yabancı olanlar kanı yurt dışına gönderiyorlar. Ortalama 10 iş gününde sonuçlar çıkıyor.

Dun doktor randevum guzel gecti kizlar, once ultrasona aldilar, bebek iyi dediler ve kalp atisini dinledik, bayaa duygusal bir andi iki tane kanama alanim varmis. Sonra doktorumla tanistik, cok tatli bir kadindi, bayaa sevdik ama haftaya bir doktorla daha gorusecegiz, emin olmak icin.
Surekli yatmana gerek yok, gunluk aktivitelerini yapmaya devam edebilirsin,ama seyahat etme sakin, iliski ve spor& yuruyusler simdilik yasak dedi. Biraz rahatladim diyordum ki kan testi sonuclarim yavas yavas cikmaya basladi TSH im biraz dusukmus. Diger testler de tamamlansin Turkiye’den bir doktorla online gorusmeyi dusunuyorum bakalim.

kızlar merhaba
benim kahverengi akıntılarım oluyordu bahsetmiştim de bugun işten gelince baktım ki pembeye hafif kırmızıya dönmüş cumartesi progestan iğne olmuştum doktora mesaj attım yarın gel bakalım yazdı başına gelen var mı korkuyorum gene ve gene.. 6+1 deyim

canım hayırlı olsun:) bende de tsh düşüklüğü var t3 t4 normalse sorun değil demişti doktorum için rahat olsun

Canım kendini yorma, yıpratma.. Ne hissettiğini ve korkularını anlayabiliyorum daha önce bir düşüğü ve boş gebeliği olan bir insan olarak.. Yarın geciktirmeden doktoruna görün, nihayetinde en doğru bilgiyi verecek olan da o. Biz şimdi burada ne desek boş, her şey havada kalacak. Güzel bir duş al, kendin bir rahatla... Her şeyi akışına bırak.. Düşünme.. Gelişmelerden de bizi mutlaka haberdar et

Acele etme canım 7.hafta da gümbür gümbür duyarsın

Merhaba canım. Lütfen öncelikle kendini üzme bu durumu yaşayan bir çok hamile var. İnsan çok korkuyo ama iğneyle fitille yoluna koyuyor doktorlar. Yavaş hareketlerle geçir zamanını. Yarın da inşallah güzel sonuçlar alırsın doktorundan

Kızlar benim bu gün ilk kan vermem gerçekleşti fakat sonuç perşembe çıkacakmış ne alakaysa . Bu gün pizza ve acılı tavuk aşerdim hayırlısıyla yedim şimdi akşam bulantım var sizin canınız neler çekşyor :)

Koca bir tabak salçalı makarna ama gluten hassasiyetim var canımın daha da çok çekmesini bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…