2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Cok profesyonel bir hastayım sinüzit konusunda, yapıyorum onu da. Kronik sinüzitte tamamen kurtuluş söz konusu değil. Yazın sık sık denize gitmeye çalışıyoruz, o şifa oluyor.
Benim de eşimde aynı sıkıntı var. Biz malesef ankaradayiz ama tatile gittiğimiz zaman çok çok rahatlıyor canım en iyi gelen deniz ama kuru ve rüzgarlı kış gunlerinde resmen atak gibi geliyor 😔

Kızlar benim karnım iyice gerildi ve kasılmalar başladı bile 26. haftadayim. Sabah akşam lierac kullanıyorum birde. Sizde durumlar nasıl? Çatlayan varmi? Ya da genelde hangi haftada başlar acaba catlama olursa 😪

Kızlar benim karnım iyice gerildi ve kasılmalar başladı bile 26. haftadayim. Sabah akşam lierac kullanıyorum birde. Sizde durumlar nasıl? Çatlayan varmi? Ya da genelde hangi haftada başlar acaba catlama olursa 😪
Çatlaklarım çok yoğun önce ki gebelikten kalma yeni çatlamalar olur mu bilmiyorum karın gerilmesi normal de kasılma normal gelmedi. 30dan sonra olmuştu benim ama en baba çatlaklarımı suni sancı sırasında aldım 😬

20 crp ile hastaneye yatirilan gebeler olmus bu beni korkuttu. Enfeksiyon bölümüne falan da gittim doktorumdan habersiz. Bir sey cikmiyor. Belki kum vardir deniyor. Böbregimde tas gozukmustu sonra yok oldu denildi. Benim hic agrim olmadi.
2 kere ciddi sinüzit oldum butun tuslara bastim parol disinda bisey kullanmadan iyilestim 2
3 günde toparladim. Doktorum ilac kullanmayi sevmiyor. Crpye 2 haftada bir bakiyoruz. Tabi 100leri aşarsa baska bir sorunu isaret edebilirmiş. 4 aydir stabil ya 30 ya 35 olsun 40 45 iki ileri bi geri. Yine sinüzitim suan. Bayram sonrasi baktiricam. Aksamlari ihlamur demleyip icine bir kasik dut koyuyorum iyi geliyor. Vajinal bakti idrara bakti durup dururken simdi antibiyotik veremem diyo. Hakli. Sagolsun sifir ilacla 25. Haftaya geldim. Ben de güveniyorum doktoruma.
Kesinlikle öyle doktor düşüncesi önemli canım. Ben iki üç kez üst üste grip oldum gripken 40tı çok normal dedi ilaç kullanmadım bende hiç parol sadece ve hastanede serum yedim. Sonra iki hafta sonrasında yine grip oldum iyileşmeye yakın baktırdım 20ydi. Sonra bir kez daha baktırdım 18 falandı. En son iki ay önce 18di işte. Doktorum da bu değerler sıkıntı yaratmaz merak etme dedi düzenli idrara da baktık normaldi. O grip olduğumdan beri balgam sıkıntısı var bir türlü geçmiyor büyük ihtimal o yüzden sıfırlanmadı bilmiyorum. Bu arada diş etim kanıyor bazen tahriş oldu normalmiş bu dönemde belki oda yapabilir. Hasta olmadığın sürece ateş falan olmadığı sürece sıkıntı yok demişti doktorum. Onun üstüne hastada olmadım zaten bayramdan sonra rutin bir kan veririm yine bakalım ne durumda. 23.haftadayım şuan

Çatlaklarım çok yoğun önce ki gebelikten kalma yeni çatlamalar olur mu bilmiyorum karın gerilmesi normal de kasılma normal gelmedi. 30dan sonra olmuştu benim ama en baba çatlaklarımı suni sancı sırasında aldım 😬
Yanlışlıkla kasılma yaptı klavye. Kaşıntı yazmıştım aslinda. 🙈 benim ilk gebeliğim. Bugün kasininca ve gergin de olunca düşüncesi bile modumu bayağı düşürdü valla ne yalan soyliyim. 🙁

Aa bu arada suni sancı sırasında çatlak mi? Orayada kremlerle gitmek lazım galiba 😪😪😪😪

Benim crp 35 45 arasinda geziyor. Kronik sinüzitim var. Bıraktık artik uğraşmıyoruz. Zaten bir miktar da yüksek olmasi normal karsilaniyor crp+sedasyonun.
Bende de diş etinde iltihap var ama aktif değil yıllardır diş çürük değil röntgende içerde çıkıyor ha bugün ha yarın derken kaldı cerrahi işlem diye savsakladım. Şimdi pişman oldum ama.

Kızlar rahimde erken açılma belirtileri hakkında bilginiz varmi. 2 gündür gobek deligimden aşağıya doğru fena bir sancı gidiyorda. Ve akintimda biraz fazlalaştı😥 erken doğum riskim var ama bu kızceyi en az 10 hafta daha icerde tutmalıyim😶

Suan 27+5 im 23te catlamisim hemde coook ama göbeğim çok büyük. Kasılma bende de var günde 5-6 kere normal dedi doktor

Suan 27+5 im 23te catlamisim hemde coook ama göbeğim çok büyük. Kasılma bende de var günde 5-6 kere normal dedi doktor
Ne sürersek sürelim catliyacagimiz varsa oluyor galiba. Tabi en. Önemlisi sağlık olsun bizim ve bebislerimiz icin 🙏🙏 ay ben onu kaşıntı yazmıştım. Klavyem kasılma yapmış otomatik 😀🤦🏻‍♀️

Kızlar rahimde erken açılma belirtileri hakkında bilginiz varmi. 2 gündür gobek deligimden aşağıya doğru fena bir sancı gidiyorda. Ve akintimda biraz fazlalaştı😥 erken doğum riskim var ama bu kızceyi en az 10 hafta daha icerde tutmalıyim😶
Bunun saniyorum bu haftalarda bir belirtisi yok. Mutlaka doktora gitmek ve spekulumla alttan muayene ettirmek gerekiyor. Enfeksiyon falan var mıydı?

Yanlışlıkla kasılma yaptı klavye. Kaşıntı yazmıştım aslinda. 🙈 benim ilk gebeliğim. Bugün kasininca ve gergin de olunca düşüncesi bile modumu bayağı düşürdü valla ne yalan soyliyim. 🙁
Evet kaşıntı da oluyor özellikle cildin kuru ise. Çatlak kreminin yanı sıra birde iyi bir nemlendirici kullanabilirsin canım gün içinde bi kaç kere de nemlendirici sür (ben mustela kullanıyorum bebekler için olanlardan)
Evet suni sancı sırasında çatladım gerçekten nasıl oldu anlamadım ama çatladım arkadaşım demişti hiç çatlağı yok 1 tane derin parmak kadar bir çatlağı var suni sancı sırasında oldu demişti inanamamıştım başıma geldi 🥲

Boşver çatlakta oluversin kilo verince o kadar sırıtmıyor bende çok çatladım vajinanın üstünde bile var genetik etkenler cilt kuruluğu cildin yapısı hepsi etken. Çatlamasak iyide çatlak olması da dünyanın sonu değil 🥳
Kasılma dediğin bebeğin gerinme hareketi gibi mi karında ? Çünkü kasılma diyince benim aklım direkt doğum sancısına gidiyor 😬

Günaydın kızlar. Bazı insanların ağzına kürekle vurasım geliyor, sonra onun da görevi bu diyip vazgeçiyorum. Kızıma köylüler diyor ki kardeşini kıskanıyor musun? Oysa çocuk kardeşine vereceği oyuncakları kutuluyor, hepsi kardeşimin diyor. Yahu insanlar neden insanın içine fitne fesat tohumu eker ki!Benim de ablam var, biz birbirimizi hiç kıskanmadık. Hep daha fazlası birbirimizin olsun istedik. Kardeşliği kıskançlıkla özdeşleştiren insanların kendi iç dünyalarını başkalarına, hele de küçük bir çocuğa empoze etmeye çalışmaları ne ilginç. Ben onların birbirlerine kıskançlık ile değil, sevgi bağları ile bağlı olmaları için elimden geleni yapacağım. İnsanlar da kardeşlik görsün 😊

Günaydın kızlar. Bazı insanların ağzına kürekle vurasım geliyor, sonra onun da görevi bu diyip vazgeçiyorum. Kızıma köylüler diyor ki kardeşini kıskanıyor musun? Oysa çocuk kardeşine vereceği oyuncakları kutuluyor, hepsi kardeşimin diyor. Yahu insanlar neden insanın içine fitne fesat tohumu eker ki!Benim de ablam var, biz birbirimizi hiç kıskanmadık. Hep daha fazlası birbirimizin olsun istedik. Kardeşliği kıskançlıkla özdeşleştiren insanların kendi iç dünyalarını başkalarına, hele de küçük bir çocuğa empoze etmeye çalışmaları ne ilginç. Ben onların birbirlerine kıskançlık ile değil, sevgi bağları ile bağlı olmaları için elimden geleni yapacağım. İnsanlar da kardeşlik görsün 😊
Ahh şimdi bayram da geliyor kim bilir ne densiz laflara maruz kalacağız ama gardımı aldım hepsine hakettiği cevabi vereceğim😂

X