2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar günaydın berim tiroidim düşmüyor ilaçlarla üstelik her ay artırmamıza rağmen hatta daha yüksek çıkıyor kafayı yiyeceğim hiç böyle bir şey başına gelen oldu mu
Günaydın ćanm gurupta iki arkadaş vardı tiroidi olanlar biri B BirNBirE idi diğeri adını unutm onları etiketle ćanm goruse yardımcı olacaktır çok geçmiş olsun canım inşallah düşer 🤲🤲

Kızlar bende pek aktif olamadım bu ara. Uykularım kalitesizliğin dibinde sağ böbreğim ağrıyor o tarafa yatamiyorum surekli soluma yatmaktan çürüdüm ama bebeğin en sevdiği pozisyonum da o 🙂hareketlerine uyanıyorum bazen de sanırım benim oglus gececi olacak.
B bebekbeklemece canım çok geçmiş olsun. Gördüm mesajını. Biraz dikkatle inşallah sağlıcakla atlatacaksin bu süreci. Zaten çok bir şey kalmadı biraz dişimizi sikacagiz 🙏
S simurgggg canım sana da geçmiş olsun. Hastalık geçiyor ama öksürük imzayı bırakıyor. Biz kac ay oldu hala oksuruyoruz sanırım farklı bir hastalik var piyasada. Hızlıca azalsın inşallah 🙏 kızın odası için de çok çok iyi düşünmüşsün her ne kadar kardeş fikrine sevinse de kendisine rakip görmemesi içten bile değil. Gönlü olmuş mutlu olmuştur. 🥰

Bende bebişimin odasını hazırlayacağım önümüzdeki hafta itibari ile. Karyola aldım dolabını yaptırmıştım. Nevresimi vs de aldım. Dekoru kaldı sadece gibi bir şey. İnşallah onumuzdeki hafta o işlerimi bitirecegim.

Son düzenleme:
Selam kızlar🥰 Dün çok olumsuz bir şey yaşadım sabahtan, sonra olumluya döndü. Bir hayli üzdü bu durum beni ama sonunda çok şükür dedirtti. Neyse detaya girmiyim. 2. doz tetanoz aşısını da oldum, kolum gayet iyi. Derin temizliğe giriştim, 15 günümü falan alır muhtemelen😅 Yavaş yavaş halledeceğim. Evde çok kulanmadığımız şeyler varmış şimdi şimdi farkediyorum, onları kolileyip bodruma indireceğim ki evde bebişkoma alan açılsın. Kargolar gelmeye başladı, temizlik yaptıkça açıp onları yerleştirmem gerekiyor(ki bu en zevkli yanı) Oturup dinlenirken de örgülere devam ediyorum, havalar sıcaklamadan örgü işlerini bitirmem lazım. Sıcakta tene yün değmesi hoş olmuyor😅 Bende durumlar böyle.

Şeker ölçümü yapan hanımlar🌸ben ilk ölçümümü yaptım. Sahurda açlık tokluk baktım. Açlık 70 çıktı. Bir saat sonraki tokluk 151 çıktı. Çok mu bu değer
Canım benim eşim de her gün ölçüyor 2 saat sonra yemekten 140 max olması gerekiyor seninki bir saat bilemiyom valla
Ama bak eşim kan aldırmıştı kan şekeri yüksek çıktı dikkat etti üç dört günde dengeye aldı bence biraz dikkat et hiç sorun olmaz
Allahım yüzüne baksın inşallah sorun yaşamazsın 🤲🏻❣️

Selam kızlar🥰 Dün çok olumsuz bir şey yaşadım sabahtan, sonra olumluya döndü. Bir hayli üzdü bu durum beni ama sonunda çok şükür dedirtti. Neyse detaya girmiyim. 2. doz tetanoz aşısını da oldum, kolum gayet iyi. Derin temizliğe giriştim, 15 günümü falan alır muhtemelen😅 Yavaş yavaş halledeceğim. Evde çok kulanmadığımız şeyler varmış şimdi şimdi farkediyorum, onları kolileyip bodruma indireceğim ki evde bebişkoma alan açılsın. Kargolar gelmeye başladı, temizlik yaptıkça açıp onları yerleştirmem gerekiyor(ki bu en zevkli yanı) Oturup dinlenirken de örgülere devam ediyorum, havalar sıcaklamadan örgü işlerini bitirmem lazım. Sıcakta tene yün değmesi hoş olmuyor😅 Bende durumlar böyle.
Valla ben de temizlik yapıyordum neredeyse her gün kayınvalidem geldi evine kimse gelmiyor kendini fazla yorma zaten temiz felan dedi bir kadının çocuk senesi olurmuş o sene çocuğa zaman ayrılırmış bende ara ara yapacam Allahın izniyle doğumuma yakın birini tutarım baştan aşağıya iki gün temizletirim evimi sen kendinde güç buluyorsan süper valla 🌸

Kızlar selamm bebisimin seti geldi Cook güzel minicikler. Fikir olması açısından ebebekten 3 aylık bir tulumla da size karşılaştırma attim. Boy olarak aynılar en olarak genisleyebiliyor. Sadece kolda biraz kısa kaldı. Onun dışında kaliteleri çok hoş. 2 çeşit battaniyesi olması çok harika.

Eklentiler

• 20240326_125707.jpg
    20240326_125707.jpg
    228,8 KB · Görüntüleme: 63
  • 20240326_125615.jpg
    20240326_125615.jpg
    208,4 KB · Görüntüleme: 60
  • 20240326_125210.jpg
    20240326_125210.jpg
    185,4 KB · Görüntüleme: 64
Hiç yoktu benim hamilelik öncesi doktor 25 başladı düşmedi.Bir gün 25 bir gün 50 içtim gene hiç düşmedi aksine arttı.🥲
Bende Levotiron kullanıyorum. Başta 25 mg kullandım. Sonra artmaya başladı. 50 mg kullandım. Geçen hafta ölçtürdüm yine artmış. Bir gün 50 mg bir gün 75 mg kullanıyorum. Kahvaltıdan yarım saat önce içilmesi yeterliymiş. Ben en az 1 saat önce içiyorum. Neden yükseliyor ben de anlamadım. Ama nette baktım 2. trimesterde yükselebiliyormuş. Düzenli takip önemli. Sen nasıl kullanıyorsun?

Valla ben de temizlik yapıyordum neredeyse her gün kayınvalidem geldi evine kimse gelmiyor kendini fazla yorma zaten temiz felan dedi bir kadının çocuk senesi olurmuş o sene çocuğa zaman ayrılırmış bende ara ara yapacam Allahın izniyle doğumuma yakın birini tutarım baştan aşağıya iki gün temizletirim evimi sen kendinde güç buluyorsan süper valla 🌸
Aslında enerjim yoktu ama beslenme alışkanlığımı değiştirince, enerjik hissetmeye başladım. Bel ve pelvik ağrım oluyor, dayanamayacağım gibi ağrıdığında 1-2 saat bel desteğiyle dinlenince geçiyor.
Bahçemi çiçekler, çimler, kuş cıvıltıları sardı, belki beslenmenin yanında o tazelik hissi de etkiledi beni. Kendimi hırpalamadan yapacağım bakalım, yapabildiğim kadar🤗

Hiç yoktu benim hamilelik öncesi doktor 25 başladı düşmedi.Bir gün 25 bir gün 50 içtim gene hiç düşmedi aksine arttı.🥲
Bende 25lik kullanıyorum gebeligimin başından beri suan 2bucugun altinda seyrediyor doktor ayni sekilde devam dedi. Bide ben kahvaltidan baya bi önce içiyorum etkisi var mıdır bilmem. Eşimi sahura kaldırdığım zaman yani 4-5 gibi falan iciyorum

Aslında enerjim yoktu ama beslenme alışkanlığımı değiştirince, enerjik hissetmeye başladım. Bel ve pelvik ağrım oluyor, dayanamayacağım gibi ağrıdığında 1-2 saat bel desteğiyle dinlenince geçiyor.
Bahçemi çiçekler, çimler, kuş cıvıltıları sardı, belki beslenmenin yanında o tazelik hissi de etkiledi beni. Kendimi hırpalamadan yapacağım bakalım, yapabildiğim kadar🤗
Gerçekten bahar havası insana çok iyi geliyor 🥰

X