2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Canım merhaba bende 22+5 günlük hamileyim geçen hafta inanılmaz bir böbrek ağrısı ve kusmayla acile gittim benimde sağ böbrekte büyüme olduğunu söyledi doktor beni baya korkuttu açıkçası erken doğum riski var vs diye böbrek ağrıların kasılmayı tetikler fln dedi canımı çok sıktı sana böyle bişey dedi mi doktor cuma günü üroloji görecek benide
Çok geçmiş olsun🙏🙏. Bende kusma olmadı da çok ağrılı gerçekten. Yok benim doktorum hic korkutmadi hem kadın dogumcum, hemde ürolog. Bugün de kan ve idrar kültürü verdim tekrar sonuçlarını bekliyorum. Zaten sağ böbrekte büyüme çoğu kadında oluyormus bu şekilde. Çok çok büyük bir büyüme varsa bişi takiliyormus ondan bahsetti ama bu aşamada gerek yok dedi. Sürekli soluna yatmaya çalış canım ve bol su iç, bebek birazcık sola doğru kayarsa o da rahatlama sağlar dedi doktorum. İçini de ferah tut ben ikimiz için de bir şey olacağını düşünmüyorum açıkçası. Cidden ağrı pek dayanılır gibi değil yürümekte bile zorluk çekiliyor ama bu durum geçici.

Benimki Aslan olacak heralde. 24-25 Temmuz görünüyor dogum simdilik. Evde iki tane de yay var. Kim borusunu öttürebilirse artik🥴🤣
Benim planlı olacağı için muhtemelen 38. Haftada sezaryen olurum. Sonra da dikisim alınır. Bu da 1 temmuz belki 2 3 temmuz oluyor. Yengeç oluyor 🤗🤗 sağlıkla gelsin kuzularimiz

Çok geçmiş olsun🙏🙏. Bende kusma olmadı da çok ağrılı gerçekten. Yok benim doktorum hic korkutmadi hem kadın dogumcum, hemde ürolog. Bugün de kan ve idrar kültürü verdim tekrar sonuçlarını bekliyorum. Zaten sağ böbrekte büyüme çoğu kadında oluyormus bu şekilde. Çok çok büyük bir büyüme varsa bişi takiliyormus ondan bahsetti ama bu aşamada gerek yok dedi. Sürekli soluna yatmaya çalış canım ve bol su iç, bebek birazcık sola doğru kayarsa o da rahatlama sağlar dedi doktorum. İçini de ferah tut ben ikimiz için de bir şey olacağını düşünmüyorum açıkçası. Cidden ağrı pek dayanılır gibi değil yürümekte bile zorluk çekiliyor ama bu durum geçici.
Akşam seni düşündüm de senin attığın fotoğrafta neredeyse göbeğin çıkmamış yani iç karnın büyük. Bebek önce orayı doldurmaya çalışıyor ve sanırım yavaş yavaş dışa dönmeye başlayınca böbrek üzerindeki baskı da azalacağı için rahat edeceksin. Öyle geldi aklıma Dr değilim tabi ki sanki fiziksel baskı sonucu bir büyüme baskı azalınca düzelecek gibi

Bende sürekli açlık tokluk şekeri kontrolü yapıyorum. Bazı gıdalar şekeri çok yüksek çıkarıyor. Normalde benim tokluk şekerim yemekten 1.5 saat sonra 95 civarlarında çıkıyor. Makarna + muz yedim bir gün ve 2 saat sonrasında şekerim 115 çıktı. Çikolata yiyip 1.5 saat sonra ölçtüğümde bile 100 çıkan değer. Yine sınırın altında ama bazı gıdalar var ki şekeri acayip yükseltiyor.

Deneyimlediğim kadarıyla, dışarda satılan kfc tarzı yerlerden patates kızartması, kızarmış tavuklar, poğaçalar ve özellikle makarna çok yükseltiyor. Hamileliliğim süresince hiç dışardan fast food yemedim bir gün eşimin canı istediği için o aldı bende ondan 1 tane küçük parça tavuk aldım (boyutu kesme şeker boyutunu geçmez) 1 tane de patates aldım bana kokmasın diye, sonra 2 saat sonra yine 145 civarı bir şekere sebep olmuştu o günden sonra hiç yemedim.
bende geçenlerde 2 çikolata üstüne akşam yemeği ve yemekte de bi pidenin yarısından fazlasını yedim :) ramazan pidesi hassas noktam :) şekerim 3 4 saat sonra bile 140 lardaydı hala . Karbonhidrat çok etkiliyor cidden . Normalde tatlı bişeyler yedikten sonra bile normal çıkıyor çünkü

Akşam seni düşündüm de senin attığın fotoğrafta neredeyse göbeğin çıkmamış yani iç karnın büyük. Bebek önce orayı doldurmaya çalışıyor ve sanırım yavaş yavaş dışa dönmeye başlayınca böbrek üzerindeki baskı da azalacağı için rahat edeceksin. Öyle geldi aklıma Dr değilim tabi ki sanki fiziksel baskı sonucu bir büyüme baskı azalınca düzelecek gibi
Aslında söylediğin şey çok mantıklı geldi bana da. Sağ tarafım çürük gibi ağrıdıgından soluma yatıyorum bebis belki baskısını da azaltır zamanla. Göbeğim, bebekten çok kilo almışım göbekten gibi hala. Yemekten sonra biraz daha belirgin ama 24 haftasini doldurmuş bir hamile gibi değil. Ben en çok aldığım kiloların nereye gittiğini merak ediyorum bir de mesela vücudum nerdeyse aynı kaldı gören arkadaşlarım da diyor. Ciplakken biraz daha belirgin tabi. Kıyafet kamufile ediyor.

Benim planlı olacağı için muhtemelen 38. Haftada sezaryen olurum. Sonra da dikisim alınır. Bu da 1 temmuz belki 2 3 temmuz oluyor. Yengeç oluyor 🤗🤗 sağlıkla gelsin kuzularimiz
Benim erkek kardeşim yengeç, anneme inanılmaz düşkündü küçükken. Şunu hatirladim geçen gün. Annem saçlarını kestirmek için kuaföre gitmişti kardeşimle ben çok küçüğüz, ben 5 o da 4 yaşındadır 😅 kuaföre bizi de götürdü. Saçları kesilirken kardesim yıktı ortalığı annemin saçını kesmeyin diye. Canı acıyacak mi sandi ne yaptıysa. Yengec erkekleri eşine ve annesine inanılmaz düşkün oluyor.

siz yemeğe başladığınız saatten sonra mı 2 saat tutuyorsunuz yemek bittikten sonra mı
Bende o yüzden bu şekilde bir yöntem uyguluyorum doktorumun tavsiyesiyle.

Eczaneden kaliteli bir şeker ölçüm cihazı almanızı tavsiye ederim öncelikle. Bana hastane kendisi vermişti ama eczanelerde de satılıyor.
Referans aralığı olarak açık 95 in altı olmalı, tokluk 120 altı olmalı. Bu cihazlarla kan sonucu arasında yaklaşık %10 luk bir tölerans farkı var.
Bu aldığınız aleti doğrulamak için şunu yapabilirsiniz hastanede kandan açlık şekeri verin, o saniyede de cihazla ölçüm yapın farkı elde edersiniz. Benim gittiğim hastanede bunu yaptık ona göre cihazı doğruladık.

• Bir kez sabah uyandığımda aç ölçüyorum.
  • Kahvaltı yapıyorum + 2 saat hiç ağzınıza bir şey atmıyorsunuz (su içebilirsiniz) o zaman tokluk şekeri ölçüyorum.
  • Öğün önceleri açlık ölçüyorum yine.
  • Akşam yemeği yedikten sonra yine 2 saat sonrasını ölçüyorum bazen de 1.5 saat sonrasına bakıyorum.

Mesela oruç tutarken sahurda yemiş olacağınız için sahurdan 12 saat geçtiğinde açlık, iftardan 2 saat sonra tokluk bakabilirsinz.

Bende öyle diyorm kendime ama doktor fenaa kızıyor😂😂 ya seker yok tansiyon iyi bebek haftayla uyumlu kilosu suyu vs. Boşa tantana yapiyor bana 😂😂😂😂😂
Sorma ya benim doktor da taktı öyle abartı da yemiyorum göbek büyüdü bebek var suyu var falan dedim ilk hamileliğime göre iyiyim yani 😂 zaten yapım almaya müsait diyet yap diyo bi denicem ama çalışıyorum mecbur düzensiz yiyorum dedim yani evde olsam bi düzenim olurdu napim😀

Canım o kadar erken haftadan beri şeker ölçümü
Yapmanın bi sebebi var mı?
Suyu vs mi fazlaydi dr talep etti
Bende yaptırmak istemiyodum ama seker cikan arkadaslardan sonra biraz kafam karisti
Şeker yüklemesi yaptırmak istemediğimi doktora belirtmiştim en başta o da bana bu yöntemi uygulamamı söyledi. Siz mesela şu anda şeker yüklemesi yaptırmayı düşünmüyorsanız direk hayatınızdan karbonhidratı çıkarın. Çünkü şeker çıksa da yapabileceğiniz şey bu. Bir ilaç vs olmuyor.

Şeker yüklemesi yaptırmak istemediğimi doktora belirtmiştim en başta o da bana bu yöntemi uygulamamı söyledi. Siz mesela şu anda şeker yüklemesi yaptırmayı düşünmüyorsanız direk hayatınızdan karbonhidratı çıkarın. Çünkü şeker çıksa da yapabileceğiniz şey bu. Bir ilaç vs olmuyor.
Kesinlikle katılıyorum bende şeker yüklemesi yaptırmak istemiyorum o yüzden sabah akşam şekerimi olcuyorum ne zaman karbonhidrat yüksek oranda beslensem diğer günlerime göre fazla çıktı şeker.

Hic kilo almazsin hem ne guzel
Ayy hic yemiyormussun sen
Tatlisi pidesi
Tavuktan bile bir parca aldim diyosun
Azmini tebrik ediyorum

Kimisine dokunmuyor bu yükleme ama bana fenalik gecirtiyor🥴
Ayni anda birlikte yaptirdigimiz gebeler rahat rahat otururken
Ben bayginlik gecirmistim
Boyle olduğu için kesin seker cikacak dedim
Ama 2 gebeligimde de ayni seyi yasadim çıkmadi
Gerci her gebelik farklı

sabah en az 8 saatlik açlıkla sekerini ölç 70- 100 arası olmalı
yemek yedikten bir saat sonra 140 altı
yemek yedikten 2 saat sonra 120 altı olmalı.

ben bir de gece ölçyordum da onu bıraktım sonraları. bu degerlere dıkkat et. yukseklık önemli ama düşük olması da onemli. ona da dıkkat et.
Anladım canım sağol 🌸

Bende o yüzden bu şekilde bir yöntem uyguluyorum doktorumun tavsiyesiyle.

Eczaneden kaliteli bir şeker ölçüm cihazı almanızı tavsiye ederim öncelikle. Bana hastane kendisi vermişti ama eczanelerde de satılıyor.
Referans aralığı olarak açık 95 in altı olmalı, tokluk 120 altı olmalı. Bu cihazlarla kan sonucu arasında yaklaşık %10 luk bir tölerans farkı var.
Bu aldığınız aleti doğrulamak için şunu yapabilirsiniz hastanede kandan açlık şekeri verin, o saniyede de cihazla ölçüm yapın farkı elde edersiniz. Benim gittiğim hastanede bunu yaptık ona göre cihazı doğruladık.

• Bir kez sabah uyandığımda aç ölçüyorum.
  • Kahvaltı yapıyorum + 2 saat hiç ağzınıza bir şey atmıyorsunuz (su içebilirsiniz) o zaman tokluk şekeri ölçüyorum.
  • Öğün önceleri açlık ölçüyorum yine.
  • Akşam yemeği yedikten sonra yine 2 saat sonrasını ölçüyorum bazen de 1.5 saat sonrasına bakıyorum.

Mesela oruç tutarken sahurda yemiş olacağınız için sahurdan 12 saat geçtiğinde açlık, iftardan 2 saat sonra tokluk bakabilirsinz.
Tamamdır teşekkür ederim ben de böyle yapayım🌸

Benim erkek kardeşim yengeç, anneme inanılmaz düşkündü küçükken. Şunu hatirladim geçen gün. Annem saçlarını kestirmek için kuaföre gitmişti kardeşimle ben çok küçüğüz, ben 5 o da 4 yaşındadır 😅 kuaföre bizi de götürdü. Saçları kesilirken kardesim yıktı ortalığı annemin saçını kesmeyin diye. Canı acıyacak mi sandi ne yaptıysa. Yengec erkekleri eşine ve annesine inanılmaz düşkün oluyor.
Ayyy bana düşkün olsun tabi ki ama ilerde eşine de düşkün olsun canım oğlum benim. Ne güzel bir hatıra 🫠🫠

Kızlar sonuçlarım çıktı idrardaki glukoz da negatife dönmüş ve iyi çıkmış diğer sonuclarimda çok şükür. Böbrek ağrısını doğuma kadar çekeceğim ama ona yapılacak bir şey yokmuş😔 mely25 mely25 canım doktorum bu durum erken doğuma sebep olmaz dedi onu da sordum sen öyle söyleyince. Biraz zorlayacak ağrı bizi ama sıkıntı olmayacak inşallah 🙏🙏

Bende oğlum Aslan burcu olsun çok istiyorum programlar normal doğumu 22 Temmuz gösteriyor. 1 gün sonrası Aslan burcu 23 Temmuz :KK70: Ama ben sezeryan düşünüyorum muhtemelen daha önce olacak yengeç olacak sanırım :KK70:Oğluş azıcık bekler mi acaba bilmiyorum.:KK70:
Sezeryan olunca neden erkenden alıyorlar ? Hiç bilmediğim için soruyorum ben de 24 temmuz istiyordum inşallah Rabbim nasip etsin 🤲 ama sezeryan olma ihtimalim yüksek

Kızlar kayınbabam kızımıza almış biraz önce attı fotosunu bir heyecan bir mutlulukla aradı ki
Benide mutlu ettiler vallahi torunlarını düşünmeleri çok hoşuma gitti
🥰❣️🌸

Eklentiler

• 87dcd8b5-0c7e-459f-b627-6c5359cfb322.jpeg
    87dcd8b5-0c7e-459f-b627-6c5359cfb322.jpeg
    133,3 KB · Görüntüleme: 77
X