2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar bugün bu Mısır kedili elbisemi giydim. Üç boyutlu görünüyor kedi 🤣Bebek kedinin göz kısmında hareket ettikçe, kedinin bir gözü seyiriyor gibi duruyor🤣🤣
Not:şekerim yok.

Eklentiler

• IMG_20240320_122719.jpg
    IMG_20240320_122719.jpg
    66,7 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_20240320_122319.jpg
    IMG_20240320_122319.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20240320_122448.jpg
    IMG_20240320_122448.jpg
    58 KB · Görüntüleme: 61
Bende sürekli açlık tokluk şekeri kontrolü yapıyorum. Bazı gıdalar şekeri çok yüksek çıkarıyor. Normalde benim tokluk şekerim yemekten 1.5 saat sonra 95 civarlarında çıkıyor. Makarna + muz yedim bir gün ve 2 saat sonrasında şekerim 115 çıktı. Çikolata yiyip 1.5 saat sonra ölçtüğümde bile 100 çıkan değer. Yine sınırın altında ama bazı gıdalar var ki şekeri acayip yükseltiyor.

Deneyimlediğim kadarıyla, dışarda satılan kfc tarzı yerlerden patates kızartması, kızarmış tavuklar, poğaçalar ve özellikle makarna çok yükseltiyor. Hamileliliğim süresince hiç dışardan fast food yemedim bir gün eşimin canı istediği için o aldı bende ondan 1 tane küçük parça tavuk aldım (boyutu kesme şeker boyutunu geçmez) 1 tane de patates aldım bana kokmasın diye, sonra 2 saat sonra yine 145 civarı bir şekere sebep olmuştu o günden sonra hiç yemedim.

Bende sürekli açlık tokluk şekeri kontrolü yapıyorum. Bazı gıdalar şekeri çok yüksek çıkarıyor. Normalde benim tokluk şekerim yemekten 1.5 saat sonra 95 civarlarında çıkıyor. Makarna + muz yedim bir gün ve 2 saat sonrasında şekerim 115 çıktı. Çikolata yiyip 1.5 saat sonra ölçtüğümde bile 100 çıkan değer. Yine sınırın altında ama bazı gıdalar var ki şekeri acayip yükseltiyor.

Deneyimlediğim kadarıyla, dışarda satılan kfc tarzı yerlerden patates kızartması, kızarmış tavuklar, poğaçalar ve özellikle makarna çok yükseltiyor. Hamileliliğim süresince hiç dışardan fast food yemedim bir gün eşimin canı istediği için o aldı bende ondan 1 tane küçük parça tavuk aldım (boyutu kesme şeker boyutunu geçmez) 1 tane de patates aldım bana kokmasın diye, sonra 2 saat sonra yine 145 civarı bir şekere sebep olmuştu o günden sonra hiç yemedim.
Sen en başından beri mi takip ediyordun? Gayet güzel beslenmişsin aslında. Ben çok dikkat ettiğimi söyleyemem düne kadar

Kızlar bugün bu Mısır kedili elbisemi giydim. Üç boyutlu görünüyor kedi 🤣Bebek kedinin göz kısmında hareket ettikçe, kedinin bir gözü seyiriyor gibi duruyor🤣🤣
Not:şekerim yok.
ELBİSENE BAYILDIMMM BEBENİ DE ÇOK SEVERİM SENİNN. ŞEKERİN ÇIKMAMASINA ÇOK MUTLU IOLDU CNIM :KK200::KK200::KK200:

açlık normal çıktı 90 lardaydı. 1 saatlik 212, 2 saatlik tokluk da 157 çıktı
canım karbonhidratı çıkar diyetinden hareketli ol sık sık az az beslen. yuruyusle halledersın.

gecen acıle gıttım bır seyden dolayı dra soyledım bana ne dedı daha ıyı ya dedı seker cıkanlar dıyet spor yapıyor saglıklı beslenıyor bebeklerı daha sağlıklı oluyor. çıkmayanlar rahata erip ne bulursa yıyor bebeklerınde sorun oluyor dedı. uzulme dıyetle sporla halledersın dedı. mantıgıma oturdu yanı. biz hamilelerin zaten saglıklı beslenmesı karbonhıdrattan uzak durması gerekıyor. 50 yıl oncekı sağlıklı genetiği değiştirilmemiş buğday yok. evrim de öyle hızlı işlemez ki 50 yılda sındırım sıstemımız buna uyum sağlasın.

sağlıkla gelsin bebeğin canım uzulme stres yapma en cok stres etkılıyor sekerı. 7. haftadan berı her gun aclık 1 saatlık 2 saatlık seker takıbı yapıyorum. tecrubeyle sabıt. stres karbonhıdrattan daha hızlı yukseltıyor.

X