2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Sezeryan olunca neden erkenden alıyorlar ? Hiç bilmediğim için soruyorum ben de 24 temmuz istiyordum inşallah Rabbim nasip etsin 🤲 ama sezeryan olma ihtimalim yüksek
Aslında bir sıkıntı yoksa sezeryanda da bebeğin doğumu kendisinin başlatmasının daha iyi olduğunu söylüyorlar ama tabi kişiden kişiye değişebilir

Sorma ya benim doktor da taktı öyle abartı da yemiyorum göbek büyüdü bebek var suyu var falan dedim ilk hamileliğime göre iyiyim yani 😂 zaten yapım almaya müsait diyet yap diyo bi denicem ama çalışıyorum mecbur düzensiz yiyorum dedim yani evde olsam bi düzenim olurdu napim😀
Bu sefer doymadan kalkicam sofradan mecbur ne yapayım. 😂😂 1 aydir ekmek dahi yemiyorm 2 kilo almisım nerde yanlis yapiyom anlamadım.

Aslında bir sıkıntı yoksa sezeryanda da bebeğin doğumu kendisinin başlatmasının daha iyi olduğunu söylüyorlar ama tabi kişiden kişiye değişebilir
Anladım.. sanırım kolay süt gelmesi için de doğal olarak doğum sancılarının başlaması önemli. Biraz riskli bi gebeliğim var sağ salim 9 ay 10 günü göreyim de artk normalmiş sezeryanmiş umrjmda değil . Sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz 🫶🤲

Hic kilo almazsin hem ne guzel
Ayy hic yemiyormussun sen
Tatlisi pidesi
Tavuktan bile bir parca aldim diyosun
Azmini tebrik ediyorum
Tatlı arada kontrollü yiyorum çok canım çekerse
Disardan yemek yememeye çalışıyorum.
Ben zaten hamilelikte biraz fazla kiloyla yakalanmıştım. Şu an başlangıçtan beri sadece 1 kg almisim. İlk 3 ay biraz kilo kaybım olmuştu. Totalde 22.haftaya kadar +1 kilo ile gelmiş oldum. Kendimi bebek icin frenliyorum açıkçası

Tatlı arada kontrollü yiyorum çok canım çekerse
Disardan yemek yememeye çalışıyorum.
Ben zaten hamilelikte biraz fazla kiloyla yakalanmıştım. Şu an başlangıçtan beri sadece 1 kg almisim. İlk 3 ay biraz kilo kaybım olmuştu. Totalde 22.haftaya kadar +1 kilo ile gelmiş oldum. Kendimi bebek icin frenliyorum açıkçası
Valla helal olsun +1 kg ile gelmişsin. Ben normalde de istahliydim ilk 4 ay her şeyden tiksinip kustugum için ne yiyebiliyordum ona abanmişım resmen. Şimdi bulantı vs de olmadığı için frenlemek lazım.

Valla helal olsun +1 kg ile gelmişsin. Ben normalde de istahliydim ilk 4 ay her şeyden tiksinip kustugum için ne yiyebiliyordum ona abanmişım resmen. Şimdi bulantı vs de olmadığı için frenlemek lazım.
Dediğim gibi benim başlangıç kilom 75.5 şu an 76.5 kiloyum yani dikkat etmezsem sonum çok kötü 😁 Bebegin kilosu güzel masallah zaten ona kilo yapan bana yapmayan şeyler yiyip bol bol yuruyorum😁😁

Anladım.. sanırım kolay süt gelmesi için de doğal olarak doğum sancılarının başlaması önemli. Biraz riskli bi gebeliğim var sağ salim 9 ay 10 günü göreyim de artk normalmiş sezeryanmiş umrjmda değil . Sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz 🫶🤲
Amin inşaallah 🌸 süt gelmesi için de tabi önemli ama süt için özellikle bir saat ten tene teması öneriyor doktorlar da ebeler de. O sırada plasentanın kan akışı da tamamlanmış oluyor. Geç klempleme diyorlar sanırım.

Açıkçası bende tam bilmiyorum ama sezeryan icin 38-39. Haftaları yazmışlar
Aslında doktorunla konuşup ona göre ayarlayabilirsin. Buna dikkat eden doktorlar. Doğumun yöntemi ne olursa olsun doğumu bebek başlatmalı. Ama dediğim gibi bazı riskli durumlar hariç. Onun dışında sırf doktorun keyfi yüzünden hadi gel doğuma alalım demek bana çok mantıklı gelmiyor

Aslında doktorunla konuşup ona göre ayarlayabilirsin. Buna dikkat eden doktorlar. Doğumun yöntemi ne olursa olsun doğumu bebek başlatmalı. Ama dediğim gibi bazı riskli durumlar hariç. Onun dışında sırf doktorun keyfi yüzünden hadi gel doğuma alalım demek bana çok mantıklı gelmiyor
Olabilir belki. Doktorla henüz doğum şeklini konuşmadık heralde ilerleyen haftalarda 30+ da konusuruz.

Nasılsınız kızlar bazı minik şekercikler çıkmış gördüğüm kadarıyla, takiple kontrol altında tutulucak düzeydeyse endişe etmeyin. Ben ilk hamileliğimde çok kafaya takıp kendimi hastalıklı gibi görüyordum yemek gördükce sinirlerim bozuluyordu. Sonlara doğru toparladım anladım neyi ne kadar yemem gerektiğinide çocuğum biraz kilo alabildi🫤 kafanıza çok takmayın 🌸

Grupta pendik medical parka giden vardı sanki tam emin değilim ama? Doktorumu sevsemde hastaneyi değiştirmek istiyorum acıbadem aldı başını gitti gereksiz gelmeye başladı bu masraf. Pendik medical evime daha yakın kalıyor, doğum ücreti ve doktor tavsiye edicek var mı ?

Kızlar sonuçlarım çıktı idrardaki glukoz da negatife dönmüş ve iyi çıkmış diğer sonuclarimda çok şükür. Böbrek ağrısını doğuma kadar çekeceğim ama ona yapılacak bir şey yokmuş😔 mely25 mely25 canım doktorum bu durum erken doğuma sebep olmaz dedi onu da sordum sen öyle söyleyince. Biraz zorlayacak ağrı bizi ama sıkıntı olmayacak inşallah 🙏🙏
Ayy çok şükür canım benim içim rahatladı teşekkür ederim 🙏 🤗 Bebişler bize daha doğmadan çektirmeye başladılar ama sağlıklı olsunlarda katlanıyoruz bi şekilde 🥲🥲

Bende oğlum Aslan burcu olsun çok istiyorum programlar normal doğumu 22 Temmuz gösteriyor. 1 gün sonrası Aslan burcu 23 Temmuz :KK70: Ama ben sezeryan düşünüyorum muhtemelen daha önce olacak yengeç olacak sanırım :KK70:Oğluş azıcık bekler mi acaba bilmiyorum.:KK70:
Öyle istiyorsan ben geliyorum diyene kadar bebeğin belki. Bi sorun olusmazsa. Benimki de sezeryan. Oyuzden 23 -24 dedi doktor. Normal 31 gorunuyor.

Benim planlı olacağı için muhtemelen 38. Haftada sezaryen olurum. Sonra da dikisim alınır. Bu da 1 temmuz belki 2 3 temmuz oluyor. Yengeç oluyor 🤗🤗 sağlıkla gelsin kuzularimiz
Ben gruptan biraz gerideyim. Normali 31 temmuz gorunuyor. Yoksa benimki de planli sezeryan olacak. Amann sağlıklı sıhhatli olsunlar da burcun bir onemi yok.

X