2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
kaç saat hareketlerini hissetmediğiniz oluyor? yani ne kadar süreden sonra endişelenmeliyiz? ben fazla mı evhamlıyım bilmiyorum sabah 9 gibi iki üç tekme hissettim. şu saat oldu hala tık yok...
bebek uyuyor genelde anne karnında, benim de o şekilde günde 3-4 kez hissediyorum. zaman geçtikçe daha da artacaktır hem de güçlenecektir. bence şu an evham yapmanı gerektirecek bir durum yok.

Kız bn daha onu bile hisetmedim kim bilir ne zaman çıkar bnde panik yapyorm bazen

Kaç haftaydı canım senin?
Ben 22+1 deyim dün ilk kez hissettim bebeğin hareketini. Heralde zamanla artar diye dusunuyorum

Kız bn daha onu bile hisetmedim kim bilir ne zaman çıkar bnde panik yapyorm bazen
ben de iki haftadır aktif olarak hissediyorum o yüzden hissetmeyince panik yaptım ama yaramaz başladı az evvel oynamaya. yazmamı bekliyomuş resmen. plasentanın konumu ile de ilgiliymiş hareket hissetmek o yüzden olabilir doktorum 24 haftaya kadar hissetmemek normal demişti bana ama işte insan içine laf geçiremiyor
Kaç haftaydı canım senin?
Ben 22+1 deyim dün ilk kez hissettim bebeğin hareketini. Heralde zamanla artar diye dusunuyorum
22+4teyim, aktif olarak 2 haftadır hissediyorum. bu arada gruba yazdım, az evvel başladı vurmaya. aklımı alacak daha doğmadan yaa. evet zamanla artıyor daha şiddetli oluyor. benim de 2 haftadır vurma hızları değişti

Benim yaşadığım yerde doktor yok Ebe’yi aradım normal dedi, benimde çarşamba şeker yüklemesi ve ebeyle görüşme var şimdi ağrım genital bölgeden kalçaya doğru kaydı, sanırım genişliyoruz. Bebişler iyi olsunda gerisine dayanırız

Aynen öyle onlar iyi olsun da başa gelen çekilir yapacak bir şey yok

Ayy tamamen aynı ağrı birebir, hafif kalçaya doğru kaydı daha doğrusu ortalarda ağrı, yavrularımız iyi olsun yeterki hamileleri uzaktan gördüğümde eskiden böyle şeyler yaşadıklarını hiç tahmin etmezdim

Aynı ağrı bende de olıyor canım normalmiş

Bence plasentaya göre haftaya göre değişiklik gösteriyordur. Ben bu ara mesela sahurda bazen hissediyorum. Eşime diyorum hatta bizim kız da sahur kalktı diye sonra sabah 9-10 gibi bazem bir hareketleniyor. Öğlen bir hareketli oluyor. Öğleden sonra biraz sakinleşiyor. İftardan sonra tekrar canlanıyor. Dün gece 11-12 gibi baya hareketliydi. Hatta dedim senin bu saatlerde uyuman lazım yapma etme hafta olarak da 25+4deyiz. Dün bir videoda dinlemiştim 40 dk ile 2 saat arasında uyuyabiliyorlarmış. Tabi bebeğe göre de değişir. Sen endişelenmemeye çalış

24 saat icinde 10 kere dedi dr
Yemeklerden sonra da bi iki kez hissediyosan sorun yok dedi
Daha çok küçükler cok fazla hissetmezsin dedi
Bunu sordugumda o kadar cok hareketliydiki
2 gundur hafif hareket ediyor

Caním yurtdisinda misin
Ordaki gebe takibi burdan bi hayli farklı anladığım kadarıyla

Maşallah ćanm

Ay ne güzel normal çıkmış Bu hafta ben de yaptırıcam. Nasıl zor geliyor şimdi ama yaptırmak zorundayım. Değer benim de normal çıksa da rahatlasam.
Benim normalde de şekerim yüksek cikmazdı alt sınıra daha yakın olurdu ondan herhalde canim. Kolayca atlatırsın sende şekerli sıvıları sevmiyorum sanırım ben çayı kahveyi de şekersiz içiyorum midesi bulanıyor insanın içerken cidden. Şeker kullananlar için belki daha kolaydır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…