2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ay yok yataksız da olmaz ya beşiklerin altında bile kendinden süngeri var. Yumuşak yatak önerilmiyor yarı ortopedik olunca daha iyi omurga sağlığına

Ay kiyamam ben 2 ay boyunca taktigim icin oyle bi durum yasamamistik bende biraz abartmisim ama genel olarak pek onerilmiyor eldiven bakalim deneme yanilma yoluna basvurcaz gibi görünüyor
Sürekli değil zaten yanındayken çıkarıyordum uyuduğunda takıyordum yada çok uzun oynarken falan. Şapka asla takılmıyor akşamlaeı evdeyken ayağına bir çorap eline eldiven üstünde zıbın yetiyordu ama

Kızlar öncelikle herkese hayırlı ramazanlar. Nasip kısmet olursa bende Temmuz da bebeğimi kucağıma alacağım.Sormak istediğim birşey var sizlere yardımcı olursanız çok sevinirim.Umarım doğru yere yazıyorumdur yanlışsa da kusura bakmayın lütfen.Geçen hafta 21+5 te detaylı ultrasona girdim doktor beni o kadar sinir etti ki adam akıllı birşey söylemedi çok asık suratlıydı ve sesini de pek anlayamıyordum.Neyse bitti herşey normal dedi ama ben araştırmayı sevdiğim için kağıtta yazanları araştırmaya koyuldum.Sisterna magna 0,5 çıkmış.Benimle aynı gün giren arkadaşımda 5,9 çıkmış. Tamam 10 un altı normal yazıyor ama kesin bir açıklaması yok ve benimki çok çok az geldi bana.Yardımcı olabilecek biri var mı

Buradaki insanların tıp eğitimi yok. Google da doktor değil, öyle olsa hastaneler- tıp fakülteleri kapatılıp googledan baka baka teşhisimizi koyar, ilaç kullanımına başlardık. Doktorun da bir insan, belki kendince dertleri vardır, belki kötü bir gün geçirmiştir. Hangimiz her zaman güler yüzlü ve çok konuşkan olabiliyoruz ki:))

Yani diyeceğim doktoruna güvenmek yerine, tıp eğitimi almamış bize soruyorsan ve bizim söyleyebileceklerimizi daha güvenilir buluyorsan evet bu konuda yanlış yerdesin. Ama seninle aynı zaman diliminde hamile olan(tabiri caizse tertip) insanlarla hoşsobet etmek istiyorsan doğru yerdesin:))

Park yatağın içindeki sünger yeterlmi dersin ilk kez park yatak kulanacam ben
Bende sünger yatak vardı ince ben onu kullandım ama imkanın varsa yatak almanı tavsiye ederim onların bütün kemikleri kıkırdak olarak doğuyor 3 4 ay da anca sertleşiyor o yüzden yatak almanızda fayda var

E Eflatunc ben de senin gibi düşündüm canım reflü yatağını beşik içinde kullanabilir miyiz anne yanı beşik bakıyordum. ayrıca yatak almasam
Reflü yatağını ben ilk 3 ay yattığı her yerde kullanacağım. O zaten kısa bir dönem, ama asıl yatak park yatağın içinde 3 yıl kadar kullanılıyor ve bence imkanı olan alsın. Ben park yatakla beraber ekstra yatak da almıştım.

Reflü yatağı iki çeşit gördüm hangisi daha kullanışlı ćanm yatak da iyi olandan almak istiyorum varmı tafsiyn

kızlar selam, gebelikle ve çocuk gelişimi vs ile ilgili kitap okuyan var mı aranızda, kitap arıyorum okuyacak. Hamilelik Doğum ve Bebek Bakım Kitabı -Ayşe Öner ve Otuz Milyon Kelime kitaplarına başladım. Ama özellikle bebeğin gelişimiyle ilgili kitaplar okumak istiyorum. Önerilerinize açığım.

Belki detaylı ultrasonda değerleri benim gibi çıkan biri varsa diye sormak istemiştim güven ile alakası yok.Çoğumuzun başına aynı şeyler gelebiliyor tabi ki yine de teşekkür ederim

Canım ben öğretmenlik okudum çocuk gelişimi ile ilgili çok fazla dersimiz vardı ama şunu cok iyi anladım ki kitaba çocuk uydurulmuyor. Her çocuk çok çok farklı. O yüzden çocuğa kendim uymaya karar verdim. Belki tuhaf gelecek söylediğim ama. Çalışırken yöneticiydim çok fazla kitap okudum ama pratik ile teorik inan yetişkin insan için bile çok çok farklı.
Mesela yeğenim var down sendromlu biraraya geldiğimizde çok fazla zaman gecirmeye çalışıyorum dikkati inanılmaz daginik bir çocuk göz kontağı kurmak bile çok zor. Gel kitapta yazani uygula imkansız gibi bir sey. Her görüştüğümüzde ona uyuyorum mutlaka bir şeyler öğreniyor. En son gorustugumuzde deliklerden parça geçirmeyi ogretebilmistim mesela.

Reflü yatağı iki çeşit gördüm hangisi daha kullanışlı ćanm yatak da iyi olandan almak istiyorum varmı tafsiyn
Henüz almadım ama sanırım sevibebenin alttan destekli olanından alıcam. Hareketli bebekler diğerlerinde kayıyormuş okuduğum yorumlara göre.

Çok sağol canım ben diyorum ilk üç ay reflü yatağı allcm zatn onda yatrsam yatağa geerek varmı diye düşünüyorum
Tabiki var canım reflü yatağını ayağında sallarken koltuk üstüne normal yatak üstünde ne bileyim yanına alırken beşik içinde kullanıyorsun ama kısa süreli birşey. Park yatağın içinede yatak şart bence dediğim gibi park yatak kullanmadım neyle geliyo bilmiyorum ama bakmak lazım, benim beşiğin süngeri baya baya iyi büyüyen karyoladada yarı ortopedik yatak var.

Kesinlikle katılıyorum. Asla pratikle, teorik örtüşmüyor. Bebekler kendi mizaçları ile doğuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…