2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Reflü yatağını ben ilk 3 ay yattığı her yerde kullanacağım. O zaten kısa bir dönem, ama asıl yatak park yatağın içinde 3 yıl kadar kullanılıyor ve bence imkanı olan alsın. Ben park yatakla beraber ekstra yatak da almıştım.
ben de alayım o zaman yatak şart oldu

Kızlar tetanoz aşısı beklediğim gibi olmadı aşırı mutluyum. Kolum gayet iyi ve halsizlik vs yapmadı. Aşı herkeste aynı yan etkileri yapmıyormuş bilginiz olsun. Darısı ikinci doza 💃
Bende de yapmamıştı. Sadece kolumu tam olarak yukarı kaldıramıyordum o kadar.

Ne güzel olmuş. Beni felç ediyor resmen Allahtan ikinci dozdan yırttım 🤓
Kolum hafif şişer gibi oldu aha yandık dedim de bişi olmadı valla🥰
Bende de yapmamıştı. Sadece kolumu tam olarak yukarı kaldıramıyordum o kadar.
Çok şükür kuzum zaten eski enerjim en azından benim için yok gibi bir de hastalıklarla mucadale ettim bari aşı rahat geçsin diyordum şükür öyle de oldu 🥰 dün aile hekimindeki hemsiye doppler ile dinleyelim dedi yine dinledik bebeği de 😅 gerek yok kıpır kıpır dedim ama olsun bakalım dedi

Tabiki var canım reflü yatağını ayağında sallarken koltuk üstüne normal yatak üstünde ne bileyim yanına alırken beşik içinde kullanıyorsun ama kısa süreli birşey. Park yatağın içinede yatak şart bence dediğim gibi park yatak kullanmadım neyle geliyo bilmiyorum ama bakmak lazım, benim beşiğin süngeri baya baya iyi büyüyen karyoladada yarı ortopedik yatak var.
Çok teşekkür ederim canım ilk kez park yatak deneyimliycm boşa birşey almak ta istemedim öncelik bu hafta park yatağına yatak ve birde reflü yatağı allcm inşallah güzel geçer herşey 😍

Belki detaylı ultrasonda değerleri benim gibi çıkan biri varsa diye sormak istemiştim güven ile alakası yok.Çoğumuzun başına aynı şeyler gelebiliyor tabi ki yine de teşekkür ederim
Rica ederim canım. Doktorum her sey yolunda dediği için hiç değerlerine bakmadım bile. Hatta bak benim eşim doktor, o bile bakmaz. Çünkü konunun uzmanı baska bir meslektaşıdır ve bu konuda fikir yürütmez. Çünkü kadındoğumdan anlamaz. Maksimum değer 10 verilmiş hem bak belki seninki gibi ne kadar düşük olursa o kadar iyidir:) Panik yapma, sakin ol.

Kesinlikle katılıyorum. Asla pratikle, teorik örtüşmüyor. Bebekler kendi mizaçları ile doğuyor.
Kuzum valla bir de şeyler türedi, gerçekten yetersiz psikologlar. Psikoloji gibi önemli bir branşin bu hale gelmesi çok çok üzücü. Güvenilir kaynaklar bulmak bile zorlaştı artık. Tamamen maddiyat olduğu için ülkede her şey bu da ele ayağa düştü. 😔

Kolum hafif şişer gibi oldu aha yandık dedim de bişi olmadı valla🥰

Çok şükür kuzum zaten eski enerjim en azından benim için yok gibi bir de hastalıklarla mucadale ettim bari aşı rahat geçsin diyordum şükür öyle de oldu 🥰 dün aile hekimindeki hemsiye doppler ile dinleyelim dedi yine dinledik bebeği de 😅 gerek yok kıpır kıpır dedim ama olsun bakalım dedi
Prosedür gereği mecburen bakıyorlar, sağ olsunlar yaa 🥰

Kuzum valla bir de şeyler türedi, gerçekten yetersiz psikologlar. Psikoloji gibi önemli bir branşin bu hale gelmesi çok çok üzücü. Güvenilir kaynaklar bulmak bile zorlaştı artık. Tamamen maddiyat olduğu için ülkede her şey bu da ele ayağa düştü. 😔
Canım artık indigo çocuklar doğuyor ve sanki her şeyi öğrenip geliyorlar. Onlara kalıp kurallar uymuyor. Hele de akraban gibi özel çocuklara hiç sökmüyor. Geriye annelik içgüdülerimiz kalıyor sadece.

Bugün 24+0 oldum ilk yaşamsal sınıra ulaştık çok şükür 🩵
Hala hamile olduğuma iki çocuk annesi olacağıma inanamıyorum gerçekten. Üçüncü dördüncü çocuğu yapan analara inanamazdım şuan o duygum dahada baskın 😅

Canım artık indigo çocuklar doğuyor ve sanki her şeyi öğrenip geliyorlar. Onlara kalıp kurallar uymuyor. Hele de akraban gibi özel çocuklara hiç sökmüyor. Geriye annelik içgüdülerimiz kalıyor sadece.
Anne karnında maruz kaldıkları şeyler bile çok farklı kuzum bizlerden. Mesela ben ingilizce kursuna gidiyorum pratik için sadece speaking çünkü işten de ayrıldım zaman geçmiyor gibi 😅hoca diyor bazen bebis de öğreniyor diye 😅😅

İşin tatlı tarafı şu oldu uzaninca bebiş hareketleniyor. Fetal doppler ise basic bir alet. Hemşire karnımda gezdiriyordu. Sol tarafimi tekmeliyor dedim oraya aleti getirince daha rahat duyduk kalbini minnosumun 🥰🥰
Ayyy canım yaa. İlk bir aylık dönemde kalpleri ellerinin arasında oluyor ve ah o kalp hayat boyu onun için kan pompalamak, onu hayatta tutmak için çırpınıp duruyor. Ne büyük bir mucize 🥰❤️

Belki detaylı ultrasonda değerleri benim gibi çıkan biri varsa diye sormak istemiştim güven ile alakası yok.Çoğumuzun başına aynı şeyler gelebiliyor tabi ki yine de teşekkür ederim
benim bebeğimde detaylı ultrasonda bağırsak parlaması çıkmıştı, konuyu aratınca direkt öyle bir başlık olduğunu gördüm. konuyu forumda aratırsan seninle benzer problemi olanlar çıkacaktır büyük ihtimalle. benzer sorunu olan insanları görünce insan rahatlıyor, aksiyon alıyor, eksik bişey olup olmadığını görüyor.

Hala hamile olduğuma iki çocuk annesi olacağıma inanamıyorum gerçekten. Üçüncü dördüncü çocuğu yapan analara inanamazdım şuan o duygum dahada baskın 😅
Şükürler olsun kuzum ya 🥰🥰 valla ilk zamanları çok zordu bence. Aman ne oldu büyüdü mü? İyi mi? Napıyor? Şimdi kipirdiyorlar, tekmeliyorlar insanın içi tuhaf oluyor. Benim ilk bebegim önceden şey düşünürdüm hamileler için içleri bir tuhaf olmuyor mu falan bebek hareket edince. Halbuki ne mutlu bir olaymış 🥰🥰

Kızlar merhaba ☀ Hayırlı Ramazanlar 🙏 Bende 21+4 üm temmuz annesi olacağım inşallah 🙏 Cuma günü detaylı ultrasonumuz vardı bebeğimizde tek umblikal arter olduğunu öğrendik yani göbek kordonunda 3 damar olması gerekirken 2 damar varmış ne olur ne olmaz nipt testi vermemizi önerdi doktorumuz onu yaptırdık sonuç bekliyoruz. Çevresinde böyle bir problem yaşayan var mı acaba süreç nasıl ilerleyecek ister istemez endişe ediyoruz 🥺 Doktorun dediği 30. Haftadan sonra damar eksikliğinden dolayı düşük bir ihtimal de olsa gelişim geriliği olabilir dedi umarım olmaz 🥺
Merhaba ben ikizlerime hamileyim beklerden birisinde tek arter var.Devlet hastanesi perinatoloji bölümü amiyosentez yaptırmam gerektiğini genetik sikinti olabilecegini söyledi ama ben kabul etmedim.Ikinci bit görüş için özelde başka bir perinatologa gittim.Detayli olarak inceledi tek arterin başka bir bulgu olmadan tek başına bisey ifade etmediğini söyledi.Fetal dna konusunda kararsızım bazı doktorlar ikiz gebelikte doğru sonuç vermeyeceğini söylüyor.Bende ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama sanırım fetali yaptırmak en mantıklısı. Ben cok arastirdim gelişim geriligi yasayan cok az ikisi var.Herkes bebegini saglicakla kucagina almis.Rabbim hayırlısı ile bizde nasip eder insallah

Yaaa bnde yarın olcam bnde hala inanamıyorum bireyler sepete ekliyorum dur dur bir daha erken diyorm 😂bir yandan da evde şöyle bir hava var şunu bunu yapcz yok diyor eşim rüzgar gelsin o zaman olsun oğlum oyuncak almış rüzgara aldm diyo çok alıştık çok 😥

X