2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kizlar ben pek fazla eldiven ve şapka takmayi düşünmüyorum zaten yaz sıcağı yani hastanede hemsireye veririm onun dışında pek takmam siz ne yapacaksınız
Yazın şapka zaten terletiyor kafayı hastalığa davet bende hiç kullanmadım muhtemelen kullanmamda anca kısa süreli ya da serin akşamlarda yıkadıktan sonra takıyorum şapka (saçlı doğan bebem vardı) eldiven içinde ben kullandım 1 ay kadar elleriyle yüzlerini çok fena çiziyorlar ben tecrübesizlik ve korkudan kesemedim tırnağını mecbur takıyordum. Otamatik bebek törpüsü ile yapıyım dedim ama o kadar uzun ve kağıt gibi inceydiki tırnakları beceremedim yani kıvrılıyordu resmen. Muhtelen bu bebeğimde direk tırnaklarını kesip eldiven kullanmam hiç zaten tavsiye edilmiyor

Kizlar ben pek fazla eldiven ve şapka takmayi düşünmüyorum zaten yaz sıcağı yani hastanede hemsireye veririm onun dışında pek takmam siz ne yapacaksınız
Eldiven mecbur takıyorsun canım suratlarını kopartıyorlar kanatıyorlar saçlarını yoluyolar. Bende takmayayım çocuk rahat etsin dedim kedilerin içine atmış gibi 3 yerden çizmişti yüzünü kan revan

Ben kestim asla korkum olmadı törpüledim bile ama yinede kağıt gibi nasıl beceriyolarsa çiziyordu yüzünü tak çıkar yaparak idare ettim

Bn oğlumda yastık kullanmıştım yumuşacık minicik iyi deegilmiyidi o yastık bana İran'dan gelmişti ama ben verdim deprem senesi yardım eşyalari arasında şimdi almymimi yastsız mi olsun

5. ayda bu sorunlar başladı ya, sonraki 4 ayda neler yaşayacağız tahmin bile edemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun :)
yaşadıklarım hayat kalitemi elbette etkiliyor kesintisiz uykum yok işimi rahat yapamıyorum bel kemik ağrıları çişe sıkışma vs problemler her ayı ayrı bir evre ama 6-7 yine kabul edilebilirde son ay için aynı şeyi söyleyemicem ona rağmen sabahlara kadar gezdim gece ağlıyodum ödem acıları yüzünden ama olsun

Eldiven şart ya saçını tutmuştu oğlum alana kadar canım çıktı nasıl aglyordu

Ben kestim asla korkum olmadı törpüledim bile ama yinede kağıt gibi nasıl beceriyolarsa çiziyordu yüzünü tak çıkar yaparak idare ettim
Ya zaten kimse korkmasın tırnak kesmek için en rahat zamanları bebe öylece duruyor kıyamam hahahah büyüdükce challenge gibi oluyor herşey boğuşarak kesmeye çalışıyorum resmen şuan

Efsanesin ona ragmen gezdim diyon

Bn oğlumda yastık kullanmıştım yumuşacık minicik iyi deegilmiyidi o yastık bana İran'dan gelmişti ama ben verdim deprem senesi yardım eşyalari arasında şimdi almymimi yastsız mi olsun
2 yaşına kadar yastık no kuzucum hiçbir doktor önermiyor sallarken ederken evet ama sonrasında düz yatırmak lazım. Bu arada beşiğine ben eğitimli diye reflü yatağıyla da koyuyordum sağa sola çevirip desteklediği için

Ya zaten kimse korkmasın tırnak kesmek için en rahat zamanları bebe öylece duruyor kıyamam hahahah büyüdükce challenge gibi oluyor herşey boğuşarak kesmeye çalışıyorum resmen şuan
Kesinlikle bende şuan uyuduktan sonra kesiyorum 5 yaşına girecek
Bende aman eldiven takmayayım çocuğun dokunması lazım vs dedim o yüzden bir cesaret kestim tırnaklarını ama yinede kendilerini parçalıyolar saçına yapışıyor falan

Varmı bildiğin güzel bir müslin battaniye terleme yapmayacak rahat olck o gün çarşıda gördüm hiç hoşuma gitmedi ya sanki çok kalitesiz di bnde uyurken herşeyi çok rahat olsun istyorum

Gezdim valla evde çocukta yoktu ya son ay beni görmeniz lazımdı
Şuan yapamicam üzgünüm ama olsun
Ya bnimde düşünce yaptım şey komikti bir ay çıkmadım bayramın ikinci günü tüm sülaleyi gezdim ama nasıl şişmişm gitim yerler adete niye bu halde evden ciktin der gibiydi sonra nemi oldu gece geldim eve sabah doğuma

Varmı bildiğin güzel bir müslin battaniye terleme yapmayacak rahat olck o gün çarşıda gördüm hiç hoşuma gitmedi ya sanki çok kalitesiz di bnde uyurken herşeyi çok rahat olsun istyorum
Benim kızımda aldığım baya baya iyi çıktı satışı devam ediyor mu bilmiyorum markasına bakayım birde e bebek ve lcw müslinlerine bakabilirsin ikisi de güzel. Tatile giderken aldım bende

Hareket berekettir diye boşuna dememişler bende kolay doğururum umuduyla o kadar gezdim de yalan olduk

Benim kızımda aldığım baya baya iyi çıktı satışı devam ediyor mu bilmiyorum markasına bakayım birde e bebek ve lcw müslinlerine bakabilirsin ikisi de güzel. Tatile giderken aldım bende
Bnim kafam karıştı ya yatak sipariş etmiştim park yatak boyunda arkadaşım diyor park yatağın içine şimdilik koyma yeni doğan icin battaniye koydum yatak önerilmiyo diyoryerde halıda yatrcm
Hareket berekettir diye boşuna dememişler bende kolay doğururum umuduyla o kadar gezdim de yalan olduk
Kesinlike ya yok bnimde kolay değildi ama hamilelik mi doğumu bn doğumu seçerdim

Oglum kış bebesi oldugu icin eldivende sapka da baya kullandim tırnaktan ziyade elleri soguk oluyordu(ki bu normalmis) 2 ay eldiven taktim bu yaz bebesi olcak nasilsa terletir diye düşünmüştüm iyice keser tirnaklarini bi denerim kendini cok çizerse takariz mecbur

Ay kiyamam ben 2 ay boyunca taktigim icin oyle bi durum yasamamistik bende biraz abartmisim ama genel olarak pek onerilmiyor eldiven bakalim deneme yanilma yoluna basvurcaz gibi görünüyor

Kızlar merhaba ☀ Hayırlı Ramazanlar Bende 21+4 üm temmuz annesi olacağım inşallah Cuma günü detaylı ultrasonumuz vardı bebeğimizde tek umblikal arter olduğunu öğrendik yani göbek kordonunda 3 damar olması gerekirken 2 damar varmış ne olur ne olmaz nipt testi vermemizi önerdi doktorumuz onu yaptırdık sonuç bekliyoruz. Çevresinde böyle bir problem yaşayan var mı acaba süreç nasıl ilerleyecek ister istemez endişe ediyoruz Doktorun dediği 30. Haftadan sonra damar eksikliğinden dolayı düşük bir ihtimal de olsa gelişim geriliği olabilir dedi umarım olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…