2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Gebeligimin basindan beri bununla alakalı uzun zamandır araştırma yapıyorum. Seker konusundaki bireysel önlemimi de 12. Haftadan beri bahsettiğim şekilde yapiyorum. Evet şeker yukleme yaptirmiyorum ama sekerimi sürekli takipteyim. Hamileligimin başından beri de şekerli içecek disardan hazır alınan tatlilardan uzak durarak önlem aliyorum. 5.5 ay boyunca ne kola içtim ne meyvesuyu tükettim vs. Bu süreçte zaten hiç dikkat etmeyen biriyseniz mutlaka sekeri kontrol altına almakta fayda var. İlla şeker yükleme yaptırmaya gerek yok daha sağlıklı yöntemler var ben ondan bahsediyorum. Ama size verilen saf glikoz içeriği ile paketli gıdalardan glikoz tam olarak aynı değil. Besini parçalayarak glikoz üretilmesi ile o glikoz direk tüketmek arasında oldukça fark var. Bununla alakalı This Drug Ruins Lives isimli çok önemli bir makale var bakabilirsiniz

Merhaba gebelik düşünüyoruz kısmetse ama aklıma takılan biseyler var gebelikte genetik hastalıklara bakılıyormu acaba aileden gelen olabilicek?

Şunu anlatamıyorum şeker hastası değilim hatta gebelik şekerimin çıkmayacağına adım kadar eminim genetik yatkınlığım yok ünsilin direncim yok kanda şeker namına bişey yok. Doktorlar bu testleri yaparken yada bir ilacı yazarken fayda zarar ilişkisine bakıyor ve ikinci gebeliğim :)
Tiroid hastasıyım zehirli guatr çıktı ve kullandığım ilaç direkt bebeğe geçiyor ama ben bunu kullanmak zorundayım. Bebeğe geçiyor diye bırakamam çünkü erken doğum ve bebeklerde tiroid oluşmama riski var bırakayım mı mesela ?
Şeker yüklemeside öyle. Glikoz bebeğe zararlı diye %100 reddttmeyi doğru bulmuyorum yine söylüyorum doktorumuza güvenip yaptırıp yaptırmamak kişinin hür iradesi. Ne güzel sen başından beri önlemini almışsın sağlıklı şekilde takip etmişsin takip etmeyen biri için maalesef durum aynı olmuyor.

Valla ben kolayı en son kaç yıl önce içtim hatırlamıyorum cips falan da yemem hiç. Sadece çikolata severim onu da dönemsel abartmışımdır. Gebelik sürecinde ayda bir dışarda suffle evde arada çikolata dışında hiç bir abur cuburu yemem. Ona rağmen ananem ve babaannemde şeker var sanırım ondan genetik. Bir de düşük sonrası polikistik oldu ondan sonra da insülin direncim yüksek çıktı şekere dikkat et dedi gebelik başında. Napcam bilmiyorum şimdi bikaç gün önce vitaminlerime bakıldı idrar tahlili verdim idrarda bakteri ve lökosit fazlalığı çıktı. Sorun değil şekeri azalt bol su iç dedi. Anlarada annemin poça keklerini abarttım sanırım biraz

kendimizi kısabildiğimiz kadar kısıyoruz işte kuzucum ya tatlı düşkünlüğüm sıfır aksine tuz yiyorum diyebilirim İşte benimde tiroid genetik yatkınlık senin şeker başkasının tansiyon ona göre aksiyon alıcaz
Dengelersin artık döndüysen

Aynen kuzum önceki beş ay çikolatalı bişey yeyince mide yanması olurdu zevk almayarak yerdim şimdi o geçti canım çekiyor zevk alıyorum artık çünkü Bakalım cuma bende sorarım doktoruma uğrayıp ne diyecek bu konuya

İğrenç bir olay ya valla ayaklarım geri geri gidecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…