2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Tadından ziyade sıcak oluşu ve aç karnına içmek sonrasında beklemek mahvetti 😅
kendi adıma onu tekrar içmeyeceğim için bir yerde mutluyum ama şeker olmayaydı da keşke içerdim. suan aclık sekerını 106 1 saatlık toklukları 160 cıvarına sabıtledım ınsallah boyle devam eder yıne normal kısılerden yuksek ama ınsallah sonuna kadar saglıkla gıdecegız.

Şeker yüklemesi konusunda ben de çok kararsızdım. Ailede şeker yok ma benim geçen sene insülin direncim sınıra yaklaşmıştı ve perhizle normalde döndü. Gebeliğin başından beri alınan kanlarda da şekerim normal çıktı. En son güvendiğim bir ebeye sordum o da bir haftalık evde kan takibiyle öğrenebileceğimi söyledi. Ben de öyle yapmayı düşünüyorum. İnşaallah hiçbirimiz öyle bir sorunla karşılaşmayız 🌸

Şunu anlatamıyorum şeker hastası değilim hatta gebelik şekerimin çıkmayacağına adım kadar eminim genetik yatkınlığım yok ünsilin direncim yok kanda şeker namına bişey yok. Doktorlar bu testleri yaparken yada bir ilacı yazarken fayda zarar ilişkisine bakıyor ve ikinci gebeliğim :)
Tiroid hastasıyım zehirli guatr çıktı ve kullandığım ilaç direkt bebeğe geçiyor ama ben bunu kullanmak zorundayım. Bebeğe geçiyor diye bırakamam çünkü erken doğum ve bebeklerde tiroid oluşmama riski var bırakayım mı mesela ?
Şeker yüklemeside öyle. Glikoz bebeğe zararlı diye %100 reddttmeyi doğru bulmuyorum yine söylüyorum doktorumuza güvenip yaptırıp yaptırmamak kişinin hür iradesi. Ne güzel sen başından beri önlemini almışsın sağlıklı şekilde takip etmişsin takip etmeyen biri için maalesef durum aynı olmuyor.
Yani ben😂

kendi adıma onu tekrar içmeyeceğim için bir yerde mutluyum ama şeker olmayaydı da keşke içerdim. suan aclık sekerını 106 1 saatlık toklukları 160 cıvarına sabıtledım ınsallah boyle devam eder yıne normal kısılerden yuksek ama ınsallah sonuna kadar saglıkla gıdecegız.
İnşallah kuzum ya hepimiz sağlıkla ilerleyelim 🩵🙏🏼

Lcw mi bu ürünler.
Simdi bende bu hafta bir şeyler almaya başladım tuhaf bir durum oldu.
E bebekten 3 aylik aldığım kiyafetlerin bedeni ile lcw de 9 12 ay aldığım kiyafetlerin bedenleri aynı. Nasıl oluyor anlamadım lcw mi küçük e bebek mi büyük 😁
Bunlar carter’s ☺️
Bence e bebeğın bedeni büyük birde ben büyük alıyorum kurutma makinesinde çeker diye 😂 bir kaç tane yenidoganda aldım ne olur olmaz diye
kalanı 3 aylık aldım

X