2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Gözün aydın adıyla büyüsün inşallah

Gözün aydinnnn çok sevindim darısı bizlere diyelim :) ya sizin gebelikler ne kdr ileride bende daha bugün 18 haftalık oldum 3 hafta sonra detaliya giricem. Ayşe ismine de bayılırım adıyla yaşasın
Seninle aramızda bir gün var ben de yatın olacağım 18 hafta biz temmuz sonu olunca geriden geliyoruz

Canım o zaman şartlar farklıymış şimdi farklı o yüzden haksızlık olmaz bence

Valla bizim de öyle bu evde 5 kapalı gardrop ve yüklük var boydan boya kıyafet ama hep belli kıyafetler giyiliyor

Bnde sürekli atan veren biriyim

Günaydın kızlar hepinize birşey soracam şimdi bana ilk bir Dr dediki erkek sonra kendi Dr gitmiştim ters duryo erkek görüyorum dedi neyse sonra ben özele gitim oda ters görüyorum ama erkek ama net görmedim dedi detaylı ultrason girdim oda dediki ters duryo ama erkek görüyorum kordon değilse şimdi kızlar benimki daha net degilmi sizce kimse keesin erkek demedi

Canım hemen hemen aynı şeyleri almışız ben birde süt sağma makinası aldım indimde Philips elektrikli
O vardı canım :) hem elektrikli hem manuel hem tek sıkınca çekenden :) şükür o derdim de yok bunda ilk oğlumda almadigim şeyleri almaya karar verdim benim de içimde kalmasın diye bakalım :)

Kızlar hiç kullanmadım için çalışan anneler mı sadece bu süt sağma makinası alyo merak ettim herkes alyo neredeyse dikkatimi çekti
Ben çalışmadım oğlumda 23 aylık olana kadar ama yine de kullandım sütüm azaldığında oğlum emdikten sonra onunla sagarak arz olayını arttirdim onunla sütüm arttı, memede düğüm gibi oluyordu bazen ağrı oluyordu o zaman da o düğümü oğlum acamiyordu onunla sanıyordum o açıldığı anki rahatlık şuan aklıma geldi denize falan giderken de sagiyordum orda zor oluyor tuzlu tuzlu meme diye hiç işe yaramaz diye düşünerek neyse alayım kalsın dedim oğlum doğduğunun ikinci günü yoğun bakıma girdi emzirmeme izin vermediler sadece sagip getir şırınga ile vercez ememez şuan aşırı yorgun dusmus doğumda dediler.. meme reddi yaşadık 4 aylıkken çoğu bebekte oluyor o ara ne kadar emsin diye cabalasam da zaman zaman sağıp verdim ben evde olsam da çok lazım oldu bana süt sağma makinesi

Anladım ćanm çok geçmiş olsun yoğun bakım da kalmış ,anldm lazım olyomus gerçekten

İşte bunu pek düşünmeyin ilk kolostrumu süt sağma makineleri çok zor çekiyor benim ilk gün emmisti oğlum ve gogsumden sıkınca o sarı süt geliyordu bir damla bir damla, ben endiselenmistim emiyor ama boş mu çekiyor demiştim hemşireler şekerine bakıyor zaten ilk dogdugu sıralar götürüp götürüp, şekeri çok iyi nasıl emziriyorsan öyle devam et güzel doyuyor dediler ki ikinci gün çocuk çok yorgun emerse sıkıntı yaşayabiliriz sağ getir dediler ben de pompaya sarıldım ama sıkıntı pompaya hiçbir şey gelmedi boş meme sanki, elle sağmak gerekiyormuş o ilk kolostrumu, onu da ben beceremedim, mama takviyesi yaptılar 3 gün falan çok az çıkarabildim yarı anne sütü yarı mama veriyoruz dediler ben elle hiç beceremeyince pompaya yine de sarıldım gece gündüz deli gibi sağım yaptım taaa 3 günün sonunda sagabildim biseyler yani hastanede guvenmeyin pompaya, ben de goturcem yine de ama pompaya gelmemesi yok anlamına gelmiyor onu anladim göğüsler de pompaya alışık olmuyor onun da mı etkisi var artık nedir elle saymayı da öğrenmek lazım

Bende dün park yataklara baktım aklıma kamp çadırları geldi hiç estetik görünmedi ya gözüme. O kadar kararsız kaldım ki eve geri döndüm
Ben de ilk çocukta öyle diyordum ama düşününce keşke alsaymisim oğlumda da dedim ilerde doldur içini topla oynasın, biz oğlum 2 aylıkken vandan İstanbul'a, 5 aylıkken tokata ordan Kuşadasına geçmiştik hep bir nerde yatircaz napcaz derdimiz oldu en son yere yatirmistik kat kat biseyler yere serip yastıklarla etrafını donatip sonrasında da yazlık tuttuk eee çocuk nerde yatacak hadi biz yatarken okey de gündüz uykusu yapacağı zaman da yanında mi yatcaz ki falan olmuştuk neden park yatak almamıştık acaba bu kadar soruna ben de estetik bulmuyordum çok kaba geliyordu bana da ondan almamıştim bir de bu çadır gibi topla at omzuna götür olayını bilmiyordum bu sefer aldım bu minnoş da 40 i çıkar ya da çıkmaz emin değilim 1 Eylül ve 6 Eylül'de kardeşimin düğünü var İzmir ve Tokat'ta mecbur gitcez, bunda nerde yatircaz ki diye düşünmem en dip odayı bulur kamerasını da kurarım ki oğlumda da kamerayı her gittiğim yere götürmüştüm daha düşünmem düştü mü düşmedi mi yerde yattı çocuk vs.. evde de sepet beşik 4 ay, sonrasında da kurarım yatak odasına, odasına götür getir emzir gel vs zor olursa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…