2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar cok sayfa birikmişti alıntı yapamadım. Göbeğinizin ellenmesinden bahsetmişsiniz, hadi o bir derece de benim en ayar olduğum şey bebek doğduğunda şapır şupur öpmeye kalkan tipler. Suratını öpmezlerse ellerini öpüyorlar, sonra bebek ellerini ağzına götürüyor ve milletin salyasını emiyor. Kaç kişiyi tersledim, ben dur diyene kadar yapıveriyorlardı. Yanlarında çocuğu dezenfekte ettiğim halde anlamayanlar vardı. Daha çok akrabalar tabi. Hele bebek mevlidi diye bir adet var, bebeği kucaktan kucağa gezdirmeler filan. Ben bebek mevlidi filan yapmadım ama bir kere gitmiştim mecburen öyle bir yere sinirlerim oynadı.

M Mavilibulut

Kalabalık bir aileyiz eşimin tarafı özellikle çok şükür kimse öpeyim demedi mevlidtede beşik başında sevdiler hep birde ben neredeyse 2 aylıkken okuttum temas etmesin kimseyle diye . Oğluşumda yapmicam sanırım kalabalıktan işinden gücünden değilde insanları hediye almaya takı takmaya zorluyormuş gibi olmak istemiyorum cidden 2019la 2024 arasında dağlar kadar fark var. Yakınlarımız gelir görür mevlid parasıyla da kurban kestirir dağıtırım diyorum.

Ya zaten değisik bir hastalık var ortada,ilaç milaç fayda etmiyor. Hiç riske atmaya gerek yok mevlidle filan. Kurban kestirmek yerine sma hastası, valilik oynaylı bir bebişe yardım da edebilirsin

günaydın kızlar, 3 gündür giremedim, ama dün yazılanları okudum. herkes iyi inşallah. ben dün 1-2 kez hafif bişeyler hissettim karnımda ama emin olamadım bebek hareketi midir diye, biraz tombik hamile kaldığım için muhtemelen hareketleri biraz geç hissedeceğim.

enerji olarak biraz toparladım, üşengeçliklerim azalmaya başladı. eskiden amaaan sonra yaparım dediğim şeyleri artık hemen halledeyim aradan çıksın diyorum, herhalde çocuğa hazırlık değişmeye başladım bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde. eskiden annem nasıl hiç yorulmuyor, hastalanmıyor, hastalanınca hemen iyileşiyor diye düşünürdüm, galiba artık yavaş yavaş anlamaya başladım, başka seçeneği yoktu ki diyorum artık.

ben çocuğa alışveriş yapmaya üşeniyordum. iş arkadaşımın biri bi çorap ördü, o kadar hoşuma gitti ki, sonra yine 2 iş arkadaşım hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez kıyafet almışlar hediye. dedim artık ben de yavaştan başlayayım, benden başka herkes çok heyecanlı :) kız olduğunu öğrenir öğrenmez hemen kız kıyafetleri aldım ama çok bişey almak istemiyorum, aşırı alıp sonra kullanmadan, etiketleri üzerinde kenara kaldırmak, dağıtmak istemiyorum kıyafetleri. kız olunca her şey çok kolay sanki, bir de yaz çocuğu olması büyük avantaj gibi geliyor, çocuğu lahana gibi sarmayacağız doğar doğmaz :)

Ya zaten değisik bir hastalık var ortada,ilaç milaç fayda etmiyor. Hiç riske atmaya gerek yok mevlidle filan. Kurban kestirmek yerine sma hastası, valilik oynaylı bir bebişe yardım da edebilirsin
Böyle şeyler söylenmezde aylık belirli bir bütçe ayırıp onu düzenli yapıyoruz elimizden geldiğince
Kurbanı da burda değil Afrika’da kestiriyoruz çocuklar benim bam telim gerçekten Allah güç kuvvet versin ikisinide yaparız

Kurban çok nadide bir ibadet. Çok yerinde dusunmussunuz. Benim ilk bebeğim. Camide mevlid okutmayi düşünüyorum ama akika kurbanımı ve adak kurbanımı da kesmeyi planlıyorum Allah güç verirse. Mekan tutmalı yedirmeli icirmeli bir sey düşünmüyorum. Camiye gelen mevlidini dinler helvasini ekmegini alir evine gider. Bir Allah kabul etsin dense yeter.

Allah hayrını şimdiden kabul etsin
Camiide bir seçenek tabiki arkadaşımda aynısını yaptı ama yemeli içmeliydi cami cemaati vs de katılmıştı. Milletin cebini düşündüğüm için hediye almak zorundasın takı takmak zorundasın dememek için eş dost çağırıp yapmim dedim senin ilk bebişin hakkın

Ben memleketimde yaptirmayi düşünüyorum. Yemek olmayacak. Bir cuma vakti duyurulur 40 mevlidi okunacak diye. Bebekle annesi de kadinlar tarafinda dinliyor sonra dagiliyoruz. Caminin disina ufak bir duyuru gibi birsey asılıyor.
Dugundü mevliddi bunlari ceviren biraz da taki maalesef. Ciddi masraf oluyor. Ama simdi dugunlerde bilr taki takamiyor insanlar. Mevlide hic taki gelmez. Bu da yük. Böyle az masraflı bir yöntem var bizim orada.

Takı taksalar bile iadesini bekliyorlar sonra. Ben ona altın takmıştım, o bana takmadı diye düğün video kayıtları ile mahkemeye basvuranlar, görülen davalar olmaya başladı

Evet doğru ama işte ilkinde aldılar ikincisindede insanlara günah diye düşünüyorsun. Kızıma düğün yapmışım gibi takı geldi hiç beklemiyordum. Çağırsam yine almak zorunda kalacaklar o yüzden insanları zora sokmaya gerek yok çok yakınlarım zaten gelir hayrımızı yapıp kapatalım istiyorum

Ama çeyrek taktığım adam bana 50 tl takmıştı düğünümde hak mı sen söyle
Yanlış hatırlamıyorsam 7 senelik evliydin, o zaman hak değil ucuzdu altın. Ama simdi taksa bir sey diyemem valla. Biz ikimiz de düğün sevmediğimiz için, düğün yapmadık. İyi ki de yapmamısız o kadar borcun altından nasıl kalkardık şimdi

Ben iyi zamanda evlendim ya benden 3 sene sonra ekonomi çok bozdu
Sıfır borçla evlendik şimdi olsa şimdi naneyi yemedin mi modunda takılırdım herhalde

Konu düğünlerden açılmışken, yarın 19. evlilik yıldönümümüz. 19 sene önce Sevgililer Günü'nde( yarın), bir arkadaşın nikahı var şahit olarak beni çağırdı demisti eşim. Beraber gidelim dedi. Ben de kot eteğimin üzerine bir gömlek çekip gittiydim, meğer o, nikah sahitlerini bizim icin çağırmış, kendimi imza atarken bulmuş ve sonra ailemi aramıştım "ben evlendim" diye. Topik konusundan bağımsız bu da böyle bir anımdır

Günaydınlar kızlar ben dün kontrolden geldikten sonra bebeğim kıpır kıpır sanki senmisin beni hisetmeyen der gibi vuruyor gece ne ara durdu bilmiyorum ama öyle kıpır kıpır di gülüyordum sürekli
Dün gece böyle damar atması gibi hissettim ama 2 yada 3 kere oldu.Bende heyecan yaptım inşallah oğlumdur

Ben iyi zamanda evlendim ya benden 3 sene sonra ekonomi çok bozdu
Sıfır borçla evlendik şimdi olsa şimdi naneyi yemedin mi modunda takılırdım herhalde
Hakikaten yeni evleneceklere güç kuvvet versin Allah. Geçen bir buzdolabı beğendim, bizimkinden içinde canavar varmış gibi sesler geliyor, 100bin liraydı dolap yuh yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…