2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben uzatmamak adına yazmadım dr um direk perinatolağa gönderdi zaten orda da bakıldı sadece parlaklık üzerine konu döndü ordan birkaç kan istemi yapıldı kan verdim ama içime kırt düştü nipt test yapılmasına karar verdik ikili için kan testim 10.000 de 1 çıkmıştı kan yutmuş olabilir de dendi ama inşallah öyledir yoksa naparım bilemiyorum 18+4 üm bu arada 🥹
Allahın izniyle bir sorun çıkmayacak inşallah 🌺🙏🏼

Kızlar nasılsınız epeydir düzenli giremiyorum arada okuyorum ama sesim çıkamıyor🫠 bu gün kontrolümmvardı bağırsakta patlaklık var down yada kan yutmuş olabilir dedi dr kısaca şimdi nipt test yaptırıcam ama nereye nasıl nelere baktırmalı bilemiyorum hem moralim sıfır hem algım sizler nerelere yaptırdınız B BirNBirE kimler yaptırmıştı canım nelere baktırdınız kızlar canım çok sıkkın
Geçmiş olsun .Ben Ankara da intergene yaptırdım geniş panel tüm kromozomlar ve 10 mikro delesyon üstünde de diğer şeylere bakıyorlar.Benim doktorum bunu önerdi.Eğer sorun çıkarsa daha rahat muhatap buluyoruz dediler 12 haftalık iken yaptırdım.Frekans oranı yeterli geldi.Testin bakılması için yetersiz gelirse de ücretsiz tekrarlıyorlar.

Geçmiş olsun .Ben Ankara da intergene yaptırdım geniş panel tüm kromozomlar ve 10 mikro delesyon üstünde de diğer şeylere bakıyorlar.Benim doktorum bunu önerdi.Eğer sorun çıkarsa daha rahat muhatap buluyoruz dediler 12 haftalık iken yaptırdım.Frekans oranı yeterli geldi.Testin bakılması için yetersiz gelirse de ücretsiz tekrarlıyorlar.
Benim 8 günde geldi sonucum

İntergen güvenli. Yabancılardan veritas ve panorama güvenli diye biliyorum. Ben ankaradayim intergen bana pratik oldu. E eslem95 ile ayni gun kan verdik o sehir disindan intergene gönderdi ben o arada 1 kere daha kan verdim ayni surede sonuc geldi.
Senden üç tüp mü kan aldılar.Ben mi yanlış anladım gece gece.Benden 1 defa 1 tüp kan alındı.İkinici defayı hatırladım ama üçüncü ne içindi?

Canımmm Allah’ın izniyle inşallah güzel sonuç alırsın tedirginliğini tahmin edebiliyorum mucizeler oluyor düzelebiliyor yanılabiliyolar inşallah seninde güzel haber alman nasip olsun 🩵🙏🏼
sacibelinde sacibelinde EdaUl EdaUl E eslem95 yaptırdı hatırladığım yardımcı olur kızlar
İnşallah yanilmadir canım benim. İçini ferah tut bazen boyle seyler.soyleyebiliyor doktorlar. Bende yaş riski olduğu için direkt nipt yaptırmıştım 11+4 te. Biz en kapsamlı olanı yaptırmıştık. Doktorum da bu firmayı önermişti farklı bir firma arayışında olmadık. 10 gün içinde de sonuçları gelmişti.

Eklentiler

• IMG_20231219_222902.jpg
    IMG_20231219_222902.jpg
    110,2 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20231219_222927.jpg
    IMG_20231219_222927.jpg
    43,6 KB · Görüntüleme: 64
Senden üç tüp mü kan aldılar.Ben mi yanlış anladım gece gece.Benden 1 defa 1 tüp kan alındı.İkinici defayı hatırladım ama üçüncü ne içindi?
Yok iste senin sonucun gelene kadar benden 2 kere kan alindi. Ama sonuc vermezse 1 kere daha bakiyorlarmis 3. Kez. Gerek kalmadi çok şükür.

Ben uzatmamak adına yazmadım dr um direk perinatolağa gönderdi zaten orda da bakıldı sadece parlaklık üzerine konu döndü ordan birkaç kan istemi yapıldı kan verdim ama içime kırt düştü nipt test yapılmasına karar verdik ikili için kan testim 10.000 de 1 çıkmıştı kan yutmuş olabilir de dendi ama inşallah öyledir yoksa naparım bilemiyorum 18+4 üm bu arada 🥹
İnşallah hayrlı haberlerini alcaz içini ferah tut canım Allah yardımcın olsun inşallah 🤲

Kızlar nasılsınız epeydir düzenli giremiyorum arada okuyorum ama sesim çıkamıyor🫠 bu gün kontrolümmvardı bağırsakta patlaklık var down yada kan yutmuş olabilir dedi dr kısaca şimdi nipt test yaptırıcam ama nereye nasıl nelere baktırmalı bilemiyorum hem moralim sıfır hem algım sizler nerelere yaptırdınız B BirNBirE kimler yaptırmıştı canım nelere baktırdınız kızlar canım çok sıkkın
Eurofins diye bir firma, laboratuvarı Fransa'daydı. 12 günde çıktı sonucum ama noel tatiline denk geldiği için bu kadar sürdü. Prenatal Safe Plusı seçmiştik.
Lütfen sakin ol. Benim de ilk gebeliğimde ensesi kalın çıkmıştı, down sendromu riski demişlerdi, hep güzel şeyler düşündüm, hiç down sendromuna yoğunlaşmadım.Çok da sağlıklı doğdu ve hatta üstün zekalı çıktı wiscr testinde🙃

Günaydın kızlar🥰 Şu sınıfta kızımı rahatsız eden çocuğun perinatolog annesiyle konuştum. Gayet anlayıslı karşıladı ve gebeliğimden de bahsettim. Bana her konuda yardımcı olacağını söyledi. Tatlı dilin çözemeyeceği sey yok gercekten. Çocuk kızıma iyi davranmaya basladı 🤣 29unda da detaylı ultrason icin anlastık kadınla(21 haftalıkken)
Sacıbelinde canım her seyin yolunda gitmesine sevindim. Kist de eminim kaybolacaktır.
Ciciler alanlar olmuş güle güle kullanın, hepsi birbirinden güzel😍

Günaydın kızlar🥰 Şu sınıfta kızımı rahatsız eden çocuğun perinatolog annesiyle konuştum. Gayet anlayıslı karşıladı ve gebeliğimden de bahsettim. Bana her konuda yardımcı olacağını söyledi. Tatlı dilin çözemeyeceği sey yok gercekten. Çocuk kızıma iyi davranmaya basladı 🤣 29unda da detaylı ultrason icin anlastık kadınla(21 haftalıkken)
Sacıbelinde canım her seyin yolunda gitmesine sevindim. Kist de eminim kaybolacaktır.
Ciciler alanlar olmuş güle güle kullanın, hepsi birbirinden güzel😍
Günaydın şahane olmuş gerçekten 🤩

X