2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Canım geçmiş olsun. Çok şükür güzel haberle geldin. Uzun zamandır diş sorunu yaşıyorsun artık 2. Trimesterdeyiz yani bircok işlem kadın doğumcu onayiyla yapılıyor. Enfeksiyonun zararı antibiyotikten fazla. Umarım hızlıca düşer kanındaki enfeksiyon da. 🙏🙏 Bende antibiyotik kullanmak zorunda kaldım ama hepsini içmedim valla ama ne yalan söyleyeyim
Çok teşekkür ederim öyle bir oldum ki artık iki saate bir ağlıyorm birde çenem şişmiş ya kulağim başım zonkluyo

Hepinize teşekkür ediyorum kızlar şükür bebeğim iyimis çağrılma sebebim enfeksiyonm çok fazla yüksek miş crp alınmıştı en son birde daha çok geciktirme demek için idrar temiz dedi ağzımda dis etlerinden dedi o zaman diş aciline yolladı onlarda bu ilacı verdi antibiyotik kulanacm biraz korkuyorum çok yüksek dedi enfeksiyonun
Geçmiş olsun kuzum çok şükür bebek iyiymiş 🙏enfeksiyon antibiyotik halleder Allahım izniyle

Kızlar benim de sarı mı desem açık yeşil mi desem akıntı geldi benimde önceki idrar yüksek çıkmıştı ama doktor ilaç vermedi şu iç dedi enfeksiyon yapar mı böyle

Bende
Ay hep öyle işte. Bende çok çok zorlanıyorum. Senin gibi önden bırakmış olsam öyle olmazdı belki. İlk üç ay çılgınlar gibi bulantı ve kusma yaşadığımdan pek aklıma gelmiyordu. Ne zaman bitti bulantılar o zaman düştü aklima valla 😔
Bende aynı durumdayım vallahi. Oh diyodum ilk üç ay bulantıdan canım çıktı ama sigaradan kurtuldum. Bulantılar kesildi geri geldi ne yapıcam bilmiyorum.😔 zor ya hepimize kolaylıklar şu dönemde

Hepinize teşekkür ediyorum kızlar şükür bebeğim iyimis çağrılma sebebim enfeksiyonm çok fazla yüksek miş crp alınmıştı en son birde daha çok geciktirme demek için idrar temiz dedi ağzımda dis etlerinden dedi o zaman diş aciline yolladı onlarda bu ilacı verdi antibiyotik kulanacm biraz korkuyorum çok yüksek dedi enfeksiyonun
Çok çok geçmiş olsun. Acil şifalar bir an önce🙏🏼

Sevgili annelerim selamlar, bir şey danışmaya geldim 🙃 benim egzamam var , şu anda da tekrarladı bepanthol sensiderm aldım , acaba hekimine bu kremi sormuş olan var mı güvenli mi ? Eczacı net bir şey söylemedi doktoruma da şimdi ulaşamadım , eğer bilgisi olan varsa beni de bilgilendirirse çok sevinirim 😻😻
Canlı kefir alıp onu sürekli kendin mayala iç, ben de diyordum ki neden biz Muştayken egzamam kaybolmustu oranın suyu mu iyi gelmişti ki vana geldim egzamam geri geldi, geçenlerde kefir siparişi verdim canlı maya, sonra faydalarını okurken egzama sedefi yok eder yazıyordu orda jeton düştü benim, muşa atanmistim ilk, 7 ay kaldık o kadar güzel sütü olan bir sütçü vardı ki yoğurt kefir her şeyimi mayaliyordum ve rastgele de yapsam oluyordu bı dünya kaymak cikiyordu taş gibi yoğurdum oluyordu süt iyiydi çünkü, vana geldim asla tutmadı hiçbir şeyim biraktim hepsini, asla kaymağı bile çıkmıyor aldığım sütlerin, yine başladım mayalamaya ama ogrencilerimden birinci elden süt almak seneler sonra aklıma gelince 😂😂😂 yeni başladım ben de geçen hafta bakalım egzamam benim de iyice ilerledi bu aralar, kefirin faydalarını oku bı kuzum bence ondan geçmişti Muşta keramet yoktu 😂😂

Canım pembesi de vardı ❤️
Görmemistim canım ben renkli sevmiyorum şeffaf hoşuma gidiyor belki yenilerim diye düşündüm de bizim kuvet setini, 5 sene kullandık yeter bence 😂😂 bir yandan biseyi de yok ama eskisi kadar cam gibi şeffaf değil artık tabi plastiği hafif deforme oldu zamanla

Hanımlar merhaba ,hesap açmadan önce takip ediyordum hep burayı.
Sorularım var belki biraz yardımcı olursunuz diye açtım.
17 haftalık olduk biz. Önceki gebeliğimde preaklamsi(gebelik zehirlenmesi) geçirdim bebeğimi erken aldılar. 1 kg doğdu küvözde kaldı 1.5 ay. Çok şükür sağlığı yerinde şu an.
Onda kanamam 8.haftadaydı ve aşırı yoğun kırmızıydı. 2-3 gün sürdü. Dinlenip ilaç alınca geçti. Kesenin etrafında açıklık vardı zamanla kapandı. Neyse
Bu gebeliğimde de 16.haftada yoğun geçen birkaç günün ardından iç çamaşırımı kirletmiş kadar kahverengimsi akıntılı geliyor. İğne verdi doktor 3 gün arayla iki tane ve progestanı fitil olarak aldım. Kanama durdu 17.haftada yine hafif hafif oluyor. Bugün yine iğne verdi 20.haftaya kadar fitile devam dedi. Bu arada coraspin kullanıyorum onu 5.ayda devam ederiz bırak dedi.
Bebekte sıkıntı yokmuş rahim ağzından kaynaklanıyor olabilirmiş. Düşük tehlikesi dedi yine de ağır kaldırma ilişki yasak bol dinlen.
Var mı böyle durumlarınız sizin de ? Ya da önceden yaşayan var mıdır?
Kanama olunca coraspini 20. Haftaya kadar keser progestan ve prolaton iğne verirler şuna seninle aynı durumdayım bu 4. Bebeğim ilk Oğlumdada gebelik zehirlenmesinden dolayı sezeryan oldum maşAllah büyüdü dikkat et sende bende yatıyorum hala progestan kullanıyorum 20. Haftaya kadar devam edecekmişim yeter ki sağlıkla doğsun lar 🤲🤲

X