2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar sanırım ben adet oldum ya adet olan var mı aranızda 😳 doktor süt verdigim için geçilebilir demişti ama pazartesi 2 aylık olacak oğlum 😳

Allah sabır versin imtihan bazj insanlar resmen
Kızlar görümcem yatılı misafirlige geldi. Geldigi gibi ben ilgileneceğim bir kac gün bunla siz dinlenin dedi. Ben de icimden duyda inanma dedim. Ama daha ilk dakikadan da insan sinir edilir mi ya. Bebegim gece uykusuna gecerken derin uykuya gecmeden sallamayi birakirsan uyaniyor. Esime namaz kilacagim gel salla dedim. Bu ben sallarim dedi. İkisini odada bıraktım. Daha abdest aldim ciktim basindan ayrilmislar. Ben de esime kizdim. Bilmiyor musun cocuk uyaniyor neden birakiyorsun diye. Niye uyanmis mi ki diyor gorumcem. İnsanin duzenini bozmaya geliyorlar. Ne gerek varsa yeni bebegi olan birine yatılı gitmeye zaten hic anlamıyorum. Hayır madem yapmayacaksin ben yaparım da deme ya. Bakalim bu hafta beni neler bekliyor. Daha şimdiden doldum😃 Bi de hasta oldum bogaz ağrısı burun akintisi gozlerde yanma öksürük pertim🥴

Valla mastit olmuştum ben canım sağ göğsümden. Sağ koltuk altımda aksesuar meme olmuştu gebelikte ona da süt dolmuştu sacma bir şekilde. Sağ göğsümden ondandır süt solun nerdeyse yarısi kadar geliyor hiç anlamadım çoğalmadi da. Normal pompa ile ne kadar çıkarsa bu makineden de o kadar çıkıyor. Size şöyle bir şey de söyleyeyim. Önce masaj modu çalışıyor 2. Dakika masajlı sağım moduna otomatik geçiyor. Ben 1 den baslatarak dakikada bir arttırıyorum meme ucu hassasiyeti oluşmuyor 25 er dakika sagiyorum mastit de olmuyor.
dün sağdım biraz uyudum sabah kalktıgımda göğüsler dolu değildi yeterince , gün boyu da iyi dolmadı onun stresiyle geçti. bebiş de aşırı huysuzdu niye bilmiyorum açlığa yordum ben de . göğüsler dolsa da 10 dk da şak diye boşalıyor sonra dolması uzun süre alıyor bunu nasıl aşıcam bulamıyorum, sağıma heves ediyorum ama işte sağımca dolması çook uzun sürüyor :KK43:

Şekersiz tahin helvası denedin mi? Helvart öneririm. Ciddi süt artırıyor ve power pumpingi mutlaka dene
aldım canım gebelikte de yedim o markayı almamıştım servet marka almıştım ama bakayım, az önce de yazdm süt dolsa da 10 dk da bitiyor ve geri memeye süt dolması için uzun süre gerekiyor bunu halletmem lazım ama nasıl hiçbir fikrim yok. geçen hafta iyiydim yine dün şak diye tekrar hortladı sorun :KK43:

Kizlar bebegim kabiz degil ama kakasini yapmiyor. 1 haftaya kadar normal diyorlar ama bagirsakta biriken diski korkunc gaz yapiyor ya ne yapmak lazim
kundak yapıyor musun ?yarım kundakta dönmeye elleri kaldırmaya çalışırken ister istemez ıkınıyorlar uyku haliyle bile, sonra kundağı açınca gaz / kaka çıkışı rahat oluyor . benim gözlemlediğim bu. her zaman olmuyor tabii dün akşam 5 ten gece 12 ye kadar çok ağladı bebişim mesela çok çaresiz kaldk. ama bi denemekte fayda var kundak yapmıyosan

Kızlar sanırım ben adet oldum ya adet olan var mı aranızda 😳 doktor süt verdigim için geçilebilir demişti ama pazartesi 2 aylık olacak oğlum 😳
Ben olmadim 52 gunluk bugün kizim. Gecen ben de büyük kızımda ne zaman olmuştum diye hatirlamaya calistim ama o bilgiyi kaydetmemis beynim. Hic hatırlamıyorum 😃 nette 2 aydada olabilr 1 yil olmayabilirsin de yazıyor.

Kizlar benim kiz kundak yapinca daha rahat uyuyor. Ancak kundakla reflu yatagina koyunca kayıyor ve kafasina doluyor muslini. Tehlikeli olmaya basladi. Hamakta boyle bi sorun olmuyordu. Reflu yatagi kullanan ve kundak yapan var mi. Bu problem oluyor mu sizde de. Nasıl çözüm buldunuz

aldım canım gebelikte de yedim o markayı almamıştım servet marka almıştım ama bakayım, az önce de yazdm süt dolsa da 10 dk da bitiyor ve geri memeye süt dolması için uzun süre gerekiyor bunu halletmem lazım ama nasıl hiçbir fikrim yok. geçen hafta iyiydim yine dün şak diye tekrar hortladı sorun :KK43:
Bebek emerken 10dkda da bosaltabilir makineden daha hizlilar

dün sağdım biraz uyudum sabah kalktıgımda göğüsler dolu değildi yeterince , gün boyu da iyi dolmadı onun stresiyle geçti. bebiş de aşırı huysuzdu niye bilmiyorum açlığa yordum ben de . göğüsler dolsa da 10 dk da şak diye boşalıyor sonra dolması uzun süre alıyor bunu nasıl aşıcam bulamıyorum, sağıma heves ediyorum ama işte sağımca dolması çook uzun sürüyor :KK43:
Bilemedim ki kuzum ya ben bazen uykuya yenik düşüyorum sagmiyorum mastit geçtiğinden beri ama dolapta sütüm oluyor, olmazsa mecbur sagiyorum. Gün içinde bir tık daha sık sagiyorum o yüzden.

Kizlar benim kiz kundak yapinca daha rahat uyuyor. Ancak kundakla reflu yatagina koyunca kayıyor ve kafasina doluyor muslini. Tehlikeli olmaya basladi. Hamakta boyle bi sorun olmuyordu. Reflu yatagi kullanan ve kundak yapan var mi. Bu problem oluyor mu sizde de. Nasıl çözüm buldunuz
Benim de öyle reflü yatagindan kundak yapsam da yapmasam da kayıyordu. Birkaç haftadır kundak yapıyoruz ayak ucuna ince yastık koyuyorum o açiyı bozmadan o zaman kaymiyor

Ben olmadim 52 gunluk bugün kizim. Gecen ben de büyük kızımda ne zaman olmuştum diye hatirlamaya calistim ama o bilgiyi kaydetmemis beynim. Hic hatırlamıyorum 😃 nette 2 aydada olabilr 1 yil olmayabilirsin de yazıyor.
Evet normalmiş bana erken gibi gelmişti de neyse kaldığımız yerden devam edeceğiz belli ki. Bir süre olmam rahat ederim gibi gelmişti 😅

Kuzum ille de dolu dolu ele gelmesi gerekmiyor ki memenin. Benim gun icinde hep bos gibi yumuşacık. Cunku surekli emiyor bebis. Bazen benim de aklima geliyor süt var mi acaba diye. Ama emerken hep geldigini görüyorum. Bazen agzinin kenarindan akiyor. 2.ay kontrolunde de kilo alimi iyi dedi doktor sadece anne sutuyle devam dedi. Demekki var ve bir sekilde yetiyor. Ille de tas gibi olmasi gerekmiyor yani göğsünün. Cektikce gelen bir mekanizma o

Canım benim de iki aydır devam ediyordu kanamam. Önce biter gibi oldu daha 40im çıkmamıştı ama rahim tam temizlenmemis diye doktor ilaç verdi. Ondan sonra yeniden adet olmuşum gibi kanama oldu o da bitti derken 3 gün sonra yine kanama oldu. Doktora gittim doğumdan sonraki 40 ila 60 günde kanama bekleriz normal dedi. Bu son kanama için de senin süt çok olmadığına göre adet olmuş olabilirsin dedi.

Canım benim de iki aydır devam ediyordu kanamam. Önce biter gibi oldu daha 40im çıkmamıştı ama rahim tam temizlenmemis diye doktor ilaç verdi. Ondan sonra yeniden adet olmuşum gibi kanama oldu o da bitti derken 3 gün sonra yine kanama oldu. Doktora gittim doğumdan sonraki 40 ila 60 günde kanama bekleriz normal dedi. Bu son kanama için de senin süt çok olmadığına göre adet olmuş olabilirsin dedi.
Bende anlamadım dün adet gibiydi bugün yine yok. Ben muayeneleri falan da oldum bir sıkıntı yoktu hatta smear vs de vermiştim ultrasonla rahim iyice kontrol de edildi adet sandim belki de ne bileyim

Kuzum ille de dolu dolu ele gelmesi gerekmiyor ki memenin. Benim gun icinde hep bos gibi yumuşacık. Cunku surekli emiyor bebis. Bazen benim de aklima geliyor süt var mi acaba diye. Ama emerken hep geldigini görüyorum. Bazen agzinin kenarindan akiyor. 2.ay kontrolunde de kilo alimi iyi dedi doktor sadece anne sutuyle devam dedi. Demekki var ve bir sekilde yetiyor. Ille de tas gibi olmasi gerekmiyor yani göğsünün. Cektikce gelen bir mekanizma o
bazen elimle sıkıyorum bakıyorum zor bela geliyor 1 damla emdikten sonra. mesela 4 dk emdi ağlayıp çıkıyo memeden bende kontrol ediyorum 1 damla çıkıyo ya da çıkmıyo. ah şu süt işini bi halletsem öyle üzülüyorum ki , uykuszluk falan gözümde değil yani ki 3 gündür uyumuyo.

evet canım kayıyor yarım kundak aldım onu yapıyorum, hep sağ tarafa başı kayıyo yatağa paralel buldum bi seferinde. yavaştan kaldırıcam reflü yatağını , park yatağın kendine eğim verebilirsem ne ala, yoksa da artık reflü yatağı olmuyo yani başı boşluğa düşecek diye korkuyorum

X