2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Ben junoyu tavsiye etmiştim sana keşke alsaydın asrın mucizesi yemin ederim müthiş rahat. Maksimum 4 aya kadar kullanılıyor ama istersen dolaptan falam ikinci el bak. Zaten uzun süre kullanılan bişey değil ve örtüyle kullanıyorum mesela ben sıfırdan farksız. Benimki gibi olanlar vardır.
canım baya baktım ona sen de dedikten sonra eşimde bebek içe gömülüyor nasıl rahat edicek dedi 🥲 öyle öyle kaldı ha bugün ha yarın derken . 2 el bakabilirim cidden 4 aya daha çok var bizim

Benimkinin ya sabahtan ya ogleden sonra 2 3 saatlik bir derin uykusu oluyor kendi kendine. Onun disindakiler hep 5 10 dklik ic gecmeleri. Sürekli kucakta surekli memedeyiz bu gunlerde. Aksam 10 gibi de gece uykusuna geciyor. Tam bir rutin oturdu diyorum hoop degisiyor😀😀
Çok farkli bir huysuzlugu vardı bugün benimkinin, şimdi de gece beslenmesine kalktı yine aynı geçicidir inşallah 😔

önce ben kaygılandığım için bekliyodum canım eşim de yıllık izindeydi nöbetleşe bakıyoduk. şimdi de gazlar başladı izinler bitti, kaos oldu valla ben de uyumak istiyorum artık. ama mıkırdanıp duruyor öyle deliksiz de ıyumuyo artık. bi de 3 gündğr akşam 8 de baya huzursuzlanöaya baladı ağlıyor meme istiyor memeyi de itiyor falan, geçici bi huzursuzluktur diye düşünmek istiyorum 😄
Akşam huzursuzluğun sebebi gün icinde öğrendiklerini sindirmesi gibi bir şeymiş. Bizim işten yorgun gelmemiz gibi. Benim oğlumda oyle uykusu da geliyor dediğin gibi söyleniyor sanki. Bebeklerin benzer hareketleri var. Az kaldı rahatlayacagiz 🙏🏻

canım baya baktım ona sen de dedikten sonra eşimde bebek içe gömülüyor nasıl rahat edicek dedi 🥲 öyle öyle kaldı ha bugün ha yarın derken . 2 el bakabilirim cidden 4 aya daha çok var bizim
Evet bi çökme sorunu var onu şu şekilde çözdüm baş kısmına yazma bağladım. Kalan kısmın gömülmesi zaten olayı çekici yapıyor bebek sıkıştığı için kendini anne karnında hissetmeye devam etme ihtiyacını karşılıyorsun ve kesinlikle kusmayı azaltıyor yatakta yatırayım gazını da alsam fırk fırk kusuyo daha junoda 1-2 kere kustuysa. Çok güvenli ben bir de yatakta yastığımı onun hizasına getiriyorum sarılıp yatıyoruz koklaşa koklaşa

Akşam huzursuzluğun sebebi gün icinde öğrendiklerini sindirmesi gibi bir şeymiş. Bizim işten yorgun gelmemiz gibi. Benim oğlumda oyle uykusu da geliyor dediğin gibi söyleniyor sanki. Bebeklerin benzer hareketleri var. Az kaldı rahatlayacagiz 🙏🏻
birlikte oyun oynayacağımız etkinlik yapacağımız günleri dört gözle bekliyorum valla , burdan etkinlik paylaşırız artık 😄

Evet bi çökme sorunu var onu şu şekilde çözdüm baş kısmına yazma bağladım. Kalan kısmın gömülmesi zaten olayı çekici yapıyor bebek sıkıştığı için kendini anne karnında hissetmeye devam etme ihtiyacını karşılıyorsun ve kesinlikle kusmayı azaltıyor yatakta yatırayım gazını da alsam fırk fırk kusuyo daha junoda 1-2 kere kustuysa. Çok güvenli ben bir de yatakta yastığımı onun hizasına getiriyorum sarılıp yatıyoruz koklaşa koklaşa
kiralama sitesinden bakıcsm şimdi ilk defa koltukta yan yana uyuduk dalmışım birz süpermiş böyle ya 😄 koltuklar geniş bizim arka minderini kaldırdım yanına yanaştım 😍

evet kusmasından korkuyorum bu ara gündüz kusması arttı. doktorlar düz yatırın diyor bazıları yan yatırın diyor değişik fikirler olunca emin olamadım. reflü yatağında yan yatırıyodum arkasına destek müslin bez koyuyodum şimdi düz yatırıyorum nasılsa eğimli yatak diye , bu kaygı bozukluğu zaten hayatımı etkileyen bi durumdu çocuk olunca onu da darlamamak adına istiyorum terapiye gitmek 😄
Sırt üstü yatırın demelerinin mantigi boğulma riskini azaltmak aslinda. Çünkü yan yatirinca da bebegin kendini yüz üstü döndürüp bogma ihtimali yüksek. Biz düz yatirsak da bebek başını saga sola döndürüyor ya o yüzden bogulma riski yok diyorlar kussa da. Baslarda ben de yan yatırdım simdi cok hafif bi egimle duz yatiriyorum artik.

Sırt üstü yatırın demelerinin mantigi boğulma riskini azaltmak aslinda. Çünkü yan yatirinca da bebegin kendini yüz üstü döndürüp bogma ihtimali yüksek. Biz düz yatirsak da bebek başını saga sola döndürüyor ya o yüzden bogulma riski yok diyorlar kussa da. Baslarda ben de yan yatırdım simdi cok hafif bi egimle duz yatiriyorum artik.
park yatağa minik bi eğim yapabilirsem süper olacak . senin yatak kendindne mi eğimli canım yoksa sen mi bi şeyler yaptın ?

kızlar bugün kalça ultrasonuna gidicem , dikkat etmem gereken bi şey var mı ? aşıda çok ağladıgı için bunda ne yapar acaba😄

park yatağa minik bi eğim yapabilirsem süper olacak . senin yatak kendindne mi eğimli canım yoksa sen mi bi şeyler yaptın ?
Benimki hamakta yatıyor simdilik. O da biraz egimli oluyor ama reflü yatagim da var besik icinde bazen de onda yatiyor.

kızlar bugün kalça ultrasonuna gidicem , dikkat etmem gereken bi şey var mı ? aşıda çok ağladıgı için bunda ne yapar acaba😄
Seninki daha küçük degil miydi. Ben mi yanlis hatirliyorum. 2. Ayda cekilecek de bizim kalca ultrasonu

Bana karnı tok ve altı temiz olsun demişlerdi gittiğimde canım. Gerci bizden ayriyeten karin ultrasonu da istemişlerdi bazi sıkıntılar çıktı da o yüzden mi karnı tok istediler bilemiyorum. Ama onun dışında bisey yok sana da öyle derlerse sıra beklerken halledersin zaten. Benimki de ağlamıştı biraz ama çok uzun sürmüyor 🌸

Son düzenleme:
Benimki hamakta yatıyor simdilik. O da biraz egimli oluyor ama reflü yatagim da var besik icinde bazen de onda yatiyor.

Seninki daha küçük degil miydi. Ben mi yanlis hatirliyorum. 2. Ayda cekilecek de bizim kalca ultrasonu
İlk üç ay içinde çekilmesi gerekiyor diye biliyorum canım ben, bizimki de haftaya çekilecek 2 aylık oluyor bebeğim

Selam kızlar nbr nasılsıniz nasıl gidiyor bebekli hayatlar🥰 bizim süt az olduğu için mama veriyordum artık bırakmak istiyorum mamayi. O yuzden emzirme danışmanlığı alıyorum iki gündür. Sürekli sagmak zorluyor ama bakalım ne olacak inşaallah artış sağlanır

Selam kızlar nbr nasılsıniz nasıl gidiyor bebekli hayatlar🥰 bizim süt az olduğu için mama veriyordum artık bırakmak istiyorum mamayi. O yuzden emzirme danışmanlığı alıyorum iki gündür. Sürekli sagmak zorluyor ama bakalım ne olacak inşaallah artış sağlanır
Kaç saatte bir sagiyorsun canım? Bir de bebiş memeyi tuttu mu ?

X