2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
5 gunden bir sey olmaz diye biliyorum. Cunku bazen hasta oldugunda cocuklar 1 hafta falan ertelenebiliyor aşılar. Ama yine de saglik ocagini arayip hemsirene sorabilirsin
teşekkür ederim canım anneler doktora sordum kızlar , fark etmez merak etmeyin yazmış. ebe hanım da gecikmiş olur biraz dedi. yne iki farklı görüş beni darladılar ya ben doktora güvenicem

Sling alsam mı kızlar ? kumaş bağlanıyo ya becerebilir miyim diye düşünğyorum güvenli gelmiyo bilmediğim için bu yorumu yapıyorum tabii. eşimin izni bitti artık sabahları yalnızım biraz korkuyorum oyun oynamaya başlasa rahatlıcam onla oynarım ama şimdi bildiğiniz gibi işte . sling kurtarır mı beni

Osman hoca bir alan yaratın bebeğe diyordu bir videosunda. Benim titreşimli bir beşik gibi bişi var evde mutfakta isim varsa ona koyuyorum bebisi. Oyuncaklar falan var üstünde bir 10-15 dakika oyalaniyor canım. Sling bana da güvenli gelmedi uykusuzluktan kafa gidik bir şeyini yanlis bağlarım diye korktum

Sling hediye geldi bana düzgün de bağladım koydum ama bebeğim durmadı sıkıntıya gelemiyor. Ayrıca kangurum da var eşek yüküyle para verip babybjörn aldım bi de onda da durmadı. Ancak arkası bana dönük pozisyonda durur gibi geliyor. Onun için de şuan küçük

Valla ben bunların hicbirini almadım emin olamadim bazı bebekler sevmiyor çünkü. Yeğenlerim de sevmemisti. Üç kuruş fazla verir lazımsa alırım demiştim benimki de imkanı yok durmaz gibi

Bu ben

Valla ben bunların hicbirini almadım emin olamadim bazı bebekler sevmiyor çünkü. Yeğenlerim de sevmemisti. Üç kuruş fazla verir lazımsa alırım demiştim benimki de imkanı yok durmaz gibi
Benim de aldigim her sey elimde patladi. Hic birinde durmadi. Ama yine de babybjörn tarzi anakucagina uykudan uyandigi keyifli oldugu dakikalarda koyuyorum ki alissin. Biraz da kendi hareket edip kendisini sallamaya basladiginda belki hosuna gider diye ugrasiyorum. Bugun parka cikardim bebek arabasiyla. Daha 1. Dakikadan aglamaya basladi. Parktakilere baktim. 2 kisi bebek arabalarina koymuslar bebeklerini sakin sakin geziyorlardi. Onlardan biriyle merhabalastik. Dedim ben 2 cocugumda da şunu bir kere yasayamadim. Bebek arabasini sevmiyorlar. Uyuyan bebisin annesi dedi ki benimki de durmuyordu. 5er 10ar dakika gezdirerek alistirdim. Demekki bazen ugrasmak gerekiyor diye gecirdim icimden. Bakalim her aksam 3 dk da olsa cikaricam artik

Bebisinin icinde duracagini dusunuyorsan deneyebilirsin bence canim. Benimki darlanmaya hic gelemedigi icin durmaz bence. Biz surekli pozisyon değiştirerek yasiyoruz mesela. Rahat ol basbasa kaldiginizda bir diyalog geliştiriyorsun illaki bebisle. Huyunu suyunu anlayip ona göre davranıyorsun.daha kolay oluyor inan. Esimin olmadigi günler daha zorlanacagimi düşünürdüm ben ama daha kolay geciriyoruz gunu. Cunku onun tarzi benim ritmimi bozuyor aslinda uykusu yokken kucaginda gezdirerek uyku moduna sokuyor mesela. Cocuk uyuyor mu uyaniyor mu anlamiyor. Sersem gibi oluyor. Butun gun benim kontrolumde olunca bebisle daha iyiyiz ama isler gucler kaliyor tabi bu sefer de

Kuzum ama şunu bilirim bazı bebek direkt seviyor arkadaşımın kızı var bebeğinden 7 hafta büyük kesinlikle durmuyor pusette bile. Bir yere çıkamıyorlar kaç kere yarı yoldan eve dönmüşler. Benim oğlum da koyar koymaz uyuyor pusete. Bizimki de sıkıntı. Kendisi için çıkıyoruz bazen ama uyuyor oluyor.

Ben ilk kizimda islerimi hep kanguruda yaptim. Ben hareket ettiğim muddetce duruyordu kamguruda çünkü. Disarda da hep kanguruda gezdirdim cunku pusette durmuyordu. Simdi arkadas sling de getirmis deneyeyim dedim. Güvenlik acisindan hic bir sıkıntı yok eger dogru bagladiysan ancak onu baglayip bebegi icine koyana kadar bebek cildiriyor. Takmasi cikarmasi pratik degil. Hadi koyayim hadi çıkarayım yapamiyorsun. Kanguru o acidan cok pratik. Ben doktora falan giderken kanguruya koyuyorum. Pusettenbdaha rahat oluyor. Asansor bekleme derdi olmayinca. Hatta bazen onda uyutuyorum seviyor bana yakın olmayi. Ayrica slingde kumaşı kendine doladigin icin cok sicak.

Ben de aynı kangurudan aldım koyarken ağkıyo bağlayamadık bile ama bacaklatı çok açılıyor ya 3 aylık olunca denicem…

kızlar bugün 1. ay aşısı için aradılar . topuk kanında çok ağladığı için korkuyorum ya . nasıl bi aşı bu ? yan etkileri kuvvetli mi geceyi nasıl geçirmem gerek ?
Korkma koldan tek aşı doğduğu dada yaptılar hepatit b yapacak götür mutlaka bağışıklığı artsın diye yapılıyor hastalıklardan daha çabuk kurtulması için

saat olarak saymadım ama bugün mesela 4 saat oldu 10:00 dan beri aralıklı toplamda 4. uyanıkken ne yapacağımı bilemiyorum pek oyun çağı olmadıgı için oyalamakta zorlanıyorum
Ben daha çok güldürmeya çalışıyorum yanaklarıyla elleriyle oynuyorum spor rutunimiz var mesela bir süre yüz üstü yatıyorum bacakları haraket li devamlı kendini öne itiyor dönmesi için sağ sola çeviriyorum daha çabuk dönemeyi öğrenmesi için elini açıyorum kolunu yukarı yana aşağı açıyorum açmaktan kastım çekmek değil kaldırıyorum bacakları karnına çekip geri açıyorum mesela bunlar onu yoruyor şimdilik 3 kere yapıyorum bunları canı acımasın diye çok yapınca ağlıyor ayı kaçsa ona göre sayı belirliyorum hoşuna gidiyor rahatlıyor hatta gaz problemi yavaş yavaş bitirdi böyle haraket ler rahatlattı onu ama bazen uyku süresi beni zorluyor mesele keşke aralıklı uyanık kalsa tek seferde 5 saat onuda zorluyor benide ağlıyor uykuya dalamadığı için

Ay banada geldi banada ama ben bağladım her bağlamamda durdu sıpa kendini ayakta sanıyor sanırım gülücük saçarak geziyor benimle benim boy kısa gittiği yere kadar kullanıcam

Bende de aynı durum var biraz araştırdım bir yöntem deniyorum şimdi inşallah ise yarar
Tek göğsü Üst üste 2 3 kere emziriyorum diğeri çok sertleşene kadar dayanıyorum çok sert olunca rahatlatacak kadar sağıp o göğse geçiyorum 2 si birden sık sık sağilinca ve emzirilince daha çok doluyor çünkü
Önlem almazsan meme reddine gidebiliyor Ben onceden hep önden biraz sagiyordum daha tazyikli oldu heryerde de sagilmiyor sürekli bu yöntemi buldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…