2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
teşekkürler canım ben de alt değişmeyi deneyeyim. zaten 2 saatte bir diyordu bana hastanede hemşire doktor ama hiç yapılacak gibi değil . 2 . saatte zorla uyandırmaya çalışmam 1 saatimi alıyor , iyice uykusu kaçınca hadi 2 saat de yatırmaya uğraş olmuyo yani

ben her yudumunda gaz olur sanıyodum ya şu memeyi komple ağza yerleştirme olayını çözmem lazım o vakit.

Ay ben çok memnun kaldım valla keşke daha önce alsaydım. Acayip kolaylasti işim.
Canmcim ne yaptysam mama içmedi aç olduğu halde beğenmedi bnde ebe ile konuştum süt sagim ysp dedi el ile olan cok zamanmi alyo artk almayı düşünüyorum seninki bumu

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-11-18-11-15-172_com.instagram.android.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 20
merhaba herkese, ben eylül annesi olacaktım ama 29 temmuzda erken doğum yaptım şu an bebeğim küvezde, her gün süt sağıyorum onun için. bu grupta muhtemelen herkes doğum yaptığı için size danışmak istediğim bir konu var. 13 gündür lansinoh elektrikli sağma makinesiyle sağım yapıyorum ama göğüslerimi ne kadar boşaltsam da sürekli bir ağrı var. adet dönemi hassasiyeti gibi, sütyen takamıyorum kesinlikle. geniş, pamuklu, gevşek sütyen kullansam bile memenin özellikle yan taraflarına baskı yapıyor. kaplı emzirme atleti denedim, o da aynı şekilde rahatsız etti. normal atlet giydiğimde de göğüs kalkanı memede durmuyor. göğüs kalkanı takamadığımda meme ucum atlete değip acıyor. nasıl çözsem bu durumu bilemedim. siz de böyle sorunlar yaşadınız mı acaba? bu hassasiyet zamanla azalıyor mu yoksa bende mi bir sıkıntı var. bütün emzirme dönemi boyunca göğsüm böyle mi olacak diye merak ettim bebeğim emdiği zaman belki daha mı iyi boşaltır göğsümü bilemedim. deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Arkadasim bebegin saglikla sana kavuşsun öncelikle. Bugün aynisini düşündüm tshirt degiyor acayip bir hassasiyet aciyor hatta duşta suyu ilk tuttugumda bile değişik bir aci hissi. Yanlar dedigin gibi daha düğüm gibi sert. 7 8 aydan sonra rahatlamışti benim

Öncelikle sağlıcakla kavuşun valla hassasiyet ne zaman geçer bilmiyorum bende de var ve bugün 40 gün oldu doğum yapalı. Doğum yaptigimdan beri de sağım yapıyorum. Mastit atlattım. İnşallah hassasiyet geçecektir. Sağım yaparken de ilk birkaç dakika acıyor sonra geçiyor. 20 şer dakika sagiyorum ben tamamen boşalmış oluyor.

amiinn çok sağolun inşallah sağlıkla kavuşuruz ya çevremde emziren annelere bakıyorum da gayet rahat görünüyorlar. o yüzden bende bir sıkıntı olduğunu düşündüm. annem bebek emdiği zaman daha rahat olacaksın diyor. 7-8 ay da baya uzun süreymiş hamilelikten önce 80b giyiyordum şu an 95b falan. hem aşırı şiş hem de sürekli dolu gibi ağrılı göğüslerim. o kadar emzirme sütyeni aldım ama kullanabilecek miyim hiç bilmiyorum

Valla ben evde hic birsey kullanamiyorum cunku dedigin gibi bir sure sonra sutyende sıkıyor aslinda sutyenle daha rahat tasimasi ama iste:)

çok sağolun aminn inşallah geçer dediğiniz gibi... evet ben de yarım saat kadar sağıyorum her iki memeyi de artık süt gelmeyince bırakıyorum ama on dk sonra yine doluluk hissi ve ağrı geliyor. sütüm de çok fazla değil sanırım. tek sağımda iki memeden toplam 70 - 80 ml filan geliyor.

Valla ben evde hic birsey kullanamiyorum cunku dedigin gibi bir sure sonra sutyende sıkıyor aslinda sutyenle daha rahat tasimasi ama iste:)
evet evet ya çok ağırlık yapıyor sütyen olmayınca. belim sırtım filan ağrıyor. dışarı çıkarken takabiliyor musunuz? ben dışarıda da takamıyorum o çok sıkıntı

Bebeğe yetecek kadar geliyormuş şükür zamanla artar. Düzenli sagimla. İnşallah bebek çıktığında emer,daha da artar zaten ilk haftalarda çok gelince mastit olunuyor ben olmustum şimdi fazla gelmiyor yeteri kadar geliyor şükür

O ilk 21 gün geçerli. 15 dakika 15 dakika demelerinin sebebi de meme başını uyarıp süt üretimini sağlamak.Bebeğin ön sütü alması yeterli gelmediği için son süte ulaşması lazım. O da bir memeyi boşaltıp diğerine geçmek demek.
İlk 1 ay emzirme eziyet ağrısı sancısı bebek tuttu tutmadı sonrası çorap söküğü merak etme

Benimki antibiyotik verdi batikonla temizleyip spancla kapat dedi. Öyle yaptim şimdilik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…