2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kizl
Bu iyimi cnm gerçekten bizim oturan tüm düzenimiz bozuldu bigogi biti kndi yapyordu iki gündür yine aynı birde bunu denim ya blki daha iyi glir
Canım bigaia bende de vardı bir etki etmedi maalesef sonrasında entegorise geçiş yaptım. Kakada mukus vardı hem de ciddi gaz bize fayda sağladı. Her bebeğe tkisi farklı olabilir diye düşünüyorum.

Kızlar sanırım sezaryen dikişim enfeksiyon oldu. Bir kaç gündür yara yerimde hiçbir anormallik gözükmemesine rağmen ayağa kalkarken otururken ağrı yaşıyorum. Annemle eşime iyi değilim sanki iyileşmiyorum dedim. Göbeğim katlandığı için dikiş yerime spanc koyuyordum doktorumun isteği ile. Bir kaç kere ihmal ettim zaten dikişler de kaynamış gözüküyordu. Bu arada dikiş diyosam yani yapıştırma. Dün spanca az bir akıntı gelmiş minicik. Bugun pamuk koydum daha büyük akıntı gelmiş ama parmak ucu kadar falan derken bi bakayım şuna diye elimi attım hop pembeyle karışık akıntı geldi. Akıntının geldiği yerde epeydir sertlik vardı hala da var
Geçmiş olsun 🙏🏻 canım vakit kaybetmeden doktora görün istersen ilerleyince tekrar dikiş durumu oluyormuş.

selamlar canım kızlar ,

meme süresi konusunda fikrinizi almak istiyorum. ben özellikle geceleri pert olmıyım diye 2 saatte bir uyandırmayı bıraktım zaten verimli olmuyodu . 3:30 saate çıktı ortalama. bebek uyandıktan sonra sağ ve solu emzirmek zorunda mıyım ? mesela sağı emdi 10 dk doldu solu da 10 dk vermeli miyim ? yoksa sağı 20 dk emse olur mu bi? bir de süre tutuyor musunuz en az 15 dk falan gibi

Kızlar sanırım sezaryen dikişim enfeksiyon oldu. Bir kaç gündür yara yerimde hiçbir anormallik gözükmemesine rağmen ayağa kalkarken otururken ağrı yaşıyorum. Annemle eşime iyi değilim sanki iyileşmiyorum dedim. Göbeğim katlandığı için dikiş yerime spanc koyuyordum doktorumun isteği ile. Bir kaç kere ihmal ettim zaten dikişler de kaynamış gözüküyordu. Bu arada dikiş diyosam yani yapıştırma. Dün spanca az bir akıntı gelmiş minicik. Bugun pamuk koydum daha büyük akıntı gelmiş ama parmak ucu kadar falan derken bi bakayım şuna diye elimi attım hop pembeyle karışık akıntı geldi. Akıntının geldiği yerde epeydir sertlik vardı hala da var
çok geçmiş olsun 🤲 benim de bantlı yerler alerji olmuştu neler çektim, bence doktor müdahele etsin boşuna ağrı sızı çekme canım

selamlar canım kızlar ,

meme süresi konusunda fikrinizi almak istiyorum. ben özellikle geceleri pert olmıyım diye 2 saatte bir uyandırmayı bıraktım zaten verimli olmuyodu . 3:30 saate çıktı ortalama. bebek uyandıktan sonra sağ ve solu emzirmek zorunda mıyım ? mesela sağı emdi 10 dk doldu solu da 10 dk vermeli miyim ? yoksa sağı 20 dk emse olur mu bi? bir de süre tutuyor musunuz en az 15 dk falan gibi
Canimcim bana emzirilmeyen memede süt azalır gibi geliyor ya da mastit yapabilir. Doğum yaptığım gece emzirme hemşiresi en az yarım saat sağlı sollu emzirmemi istemişti. Her iki memeden emzirilmiyorsa emzirilmeyen memenin sagilmasi gerekiyor gibi geliyor bana

Bende aynı şeyi yaşadım.
Yenidoğan hemşiresi arkadaşımız rif ampul almamı söyledi 40ım çıkınca doktora gittim sordum yazayım geçirir dedi 2 ampülde geçti.

Kırıp üstüne dök üstünü de spanc kapat 2 güne bitiyor akıntı.

O sertlikte scar dokusuymuş normalmiş bendede var,

selamlar canım kızlar ,

Ben 20 günden sonra sağ sol emzirmeyi bıraktım. Yağlı sütü alamıyorlar ön sütte kalıyor emzirme.
O yüzden bi göğüs bitince geçiyorum. Süt birikmeyince çığlık çığlığa olduğu içinde bir emzirme de 10-15 defa sağ sol yapıyorum ki çıldırmasın ağlamasın diye,
Süre tutmuyorum ne kadar emmek isterse devam

Kızlar sanki bebeğimin kafasında konak başliyor gibi. Evde babamın kendi üretimi zeytinyagi vardı onu sürdük cogalmadan nasıl önlem alırım bilemedim. Konak tarağı kullanacak kadar saçı da yok yavrumun evde tarak var.

selamlar canım kızlar ,

Canım bana burda bebek hemşiremiz ilk önce bir göğüs sonra altını değiştir gazını çıkart daha sonra diğer göğsünü de ver demişti elimden geldiği kadarıyla yapmaya çalışıyom
Birde kaynanam halam dün bana şey dediler ben alarm kuruyordum hemşiremiz kendi uyansın bebeğin diyordu en fazla 4 saat ama
Halamlar zamanında alarm mı vardı bebek uyanıp acıkınca emziriyorduk dediler sanki haklı gibiler nasıl alıştırırsak öyle gider galiba

Canım bana burda bebek hemşiremiz ilk önce bir göğüs sonra altını değiştir gazını çıkart daha sonra diğer göğsünü de ver demişti elimden geldiği kadarıyla yapmaya çalışıyom
Birde kaynanam halam dün bana şey dediler ben alarm kuruyordum hemşiremiz kendi uyansın bebeğin diyordu en fazla 4 saat ama
Halamlar zamanında alarm mı vardı bebek uyanıp acıkınca emziriyorduk dediler sanki haklı gibiler nasıl alıştırırsak öyle gider galiba
Ay onu kayınvalidem de dedi. Biz saat falan bakmıyorduk ağladıkça veriyorduk diye. Bebekken ufakmis benim kocam bayağı doğduğunda da öyle ama şimdi maşallahı var. Biz dikkat ediyoruz kilosuna gelişimine bebeğin.
Hatta emzirme işini de öyle dediler bebek alana kadar memeyi hiçbir yöntemle besleniyorlarmış o da ilginç geldi bana 😅

Canimcim bana emzirilmeyen memede süt azalır gibi geliyor ya da mastit yapabilir. Doğum yaptığım gece emzirme hemşiresi en az yarım saat sağlı sollu emzirmemi istemişti. Her iki memeden emzirilmiyorsa emzirilmeyen memenin sagilmasi gerekiyor gibi geliyor bana
sağılacak kadar süt potansiyeli görsem kendimde geçen senin aldıgın marka sağım mak. alcağım 😅

çıkarayım dedim uyandı 1 saattir uyutmaya çalışıyorum oysa memede nasıl uyumuştu ya 😭
Memede uyumadan çıkarınca daha kolay oluyor ben emmeye başladı aktif emerken doydugunu düşündüğüm noktada alıp hemen gaz çıkarmak için pis pis yapıyorum. Zaten o ara meme ararken ikinirken hemen gazı cikiyor sonra hop tekrar memeye alıyorum o zaman gazı da çıktığı için uyusa da sorun olmuyor.

Ay onu kayınvalidem de dedi. Biz saat falan bakmıyorduk ağladıkça veriyorduk diye. Bebekken ufakmis benim kocam bayağı doğduğunda da öyle ama şimdi maşallahı var. Biz dikkat ediyoruz kilosuna gelişimine bebeğin.
Hatta emzirme işini de öyle dediler bebek alana kadar memeyi hiçbir yöntemle besleniyorlarmış o da ilginç geldi bana 😅
Bizim nesiller mi eski nesiller mi bilemedim 😂
Eskiler rahatmış bizler fazla stres yapıyoz

Kizlar bizim yine aksam uzeri 4 gibi krizimiz tuttu uyumak isteyip agliyordu dalamiyordu. gaz damlasi verdim aninda uyudu cocugun gazi varmis ya :KK43:

Ben 20 günden sonra sağ sol emzirmeyi bıraktım. Yağlı sütü alamıyorlar ön sütte kalıyor emzirme.
O yüzden bi göğüs bitince geçiyorum. Süt birikmeyince çığlık çığlığa olduğu içinde bir emzirme de 10-15 defa sağ sol yapıyorum ki çıldırmasın ağlamasın diye,
Süre tutmuyorum ne kadar emmek isterse devam
memeyi verip almak çok zorluyo beni acıyo çünkü , geçen hastanede emzirme danışmanı desteğim varmış haberim yoktu :) hemşire hanım gelip yardımcı oldu, kahverengi kısmı ağza tam koymaya çalıştık şu an yüzde yüz başarılı değilim. o yüzden verdiğim memeyi tutabildiği kadar tutturuyorum doğru mu bilemediğimden sormak istedim

X