2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar bnmiki uyumuyo ağlyo sanki bir yerine birey olmuş gibi ayağını sürekli karnına çekiyo durmyo rahst kaka da yapmyo ondan galiba ne yapcm bilmiyorum 😔

O ilk 21 gün geçerli. 15 dakika 15 dakika demelerinin sebebi de meme başını uyarıp süt üretimini sağlamak.Bebeğin ön sütü alması yeterli gelmediği için son süte ulaşması lazım. O da bir memeyi boşaltıp diğerine geçmek demek.
İlk 1 ay emzirme eziyet ağrısı sancısı bebek tuttu tutmadı sonrası çorap söküğü merak etme 🌸
çok teşekkür ederim 😍

Kızlar bnmiki uyumuyo ağlyo sanki bir yerine birey olmuş gibi ayağını sürekli karnına çekiyo durmyo rahst kaka da yapmyo ondan galiba ne yapcm bilmiyorum 😔
canım bu geceyi sabah ettik bizde . akşam 9 da başlası uyuyamdı resmen. kolu falan mı çıktı diye düşündüm bi an. sevim kuruçayın gaz masajını yapmaya çalıştım , alttan üstten hafif çkardı ama yok yani. geriniyor kızarıyor bacakları çekiyor karnından sesler geliyor. şu ansa bile uyandımuyanacak daha yatalı 1 saat olmadı :KK43:

canım bu geceyi sabah ettik bizde . akşam 9 da başlası uyuyamdı resmen. kolu falan mı çıktı diye düşündüm bi an. sevim kuruçayın gaz masajını yapmaya çalıştım , alttan üstten hafif çkardı ama yok yani. geriniyor kızarıyor bacakları çekiyor karnından sesler geliyor. şu ansa bile uyandımuyanacak daha yatalı 1 saat olmadı :KK43:
Bizde öle kuzum bid sağlık ocağına gidicm ya inşallah

çok sağolun aminn❤️ inşallah geçer dediğiniz gibi... evet ben de yarım saat kadar sağıyorum her iki memeyi de artık süt gelmeyince bırakıyorum ama on dk sonra yine doluluk hissi ve ağrı geliyor. sütüm de çok fazla değil sanırım. tek sağımda iki memeden toplam 70 - 80 ml filan geliyor.
Bebek uyaranı olmadığı için az geliyor olabilir. Sağlıkla kavuşun inşallah. Düzenli olarak sağarsanız artacaktır

merhaba herkese, ben eylül annesi olacaktım ama 29 temmuzda erken doğum yaptım 🥲 şu an bebeğim küvezde, her gün süt sağıyorum onun için. bu grupta muhtemelen herkes doğum yaptığı için size danışmak istediğim bir konu var. 13 gündür lansinoh elektrikli sağma makinesiyle sağım yapıyorum ama göğüslerimi ne kadar boşaltsam da sürekli bir ağrı var. adet dönemi hassasiyeti gibi, sütyen takamıyorum kesinlikle. geniş, pamuklu, gevşek sütyen kullansam bile memenin özellikle yan taraflarına baskı yapıyor. kaplı emzirme atleti denedim, o da aynı şekilde rahatsız etti. normal atlet giydiğimde de göğüs kalkanı memede durmuyor. göğüs kalkanı takamadığımda meme ucum atlete değip acıyor. nasıl çözsem bu durumu bilemedim. siz de böyle sorunlar yaşadınız mı acaba? bu hassasiyet zamanla azalıyor mu yoksa bende mi bir sıkıntı var. bütün emzirme dönemi boyunca göğsüm böyle mi olacak diye merak ettim 😬 bebeğim emdiği zaman belki daha mı iyi boşaltır göğsümü bilemedim. deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim ❤️
Sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah. İlk 20 gün ağlayarak emzirdim hem göğüs ucu yarası hem hassasiyet derken kendine 1 ay süre tanıman lazım geçecek 🙏🏼 ben emzirme atleti ve gümüş kapakla gezdim iyileşene kadar mümkün değil sütyen vs takamadım. 47 günlük olduk hafif sızı var sadece Şuan ne yara kaldı ne ağrı 🌸

Sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah. İlk 20 gün ağlayarak emzirdim hem göğüs ucu yarası hem hassasiyet derken kendine 1 ay süre tanıman lazım geçecek 🙏🏼 ben emzirme atleti ve gümüş kapakla gezdim iyileşene kadar mümkün değil sütyen vs takamadım. 47 günlük olduk hafif sızı var sadece Şuan ne yara kaldı ne ağrı 🌸
amiinn inşallah🥹🥹 oh iyi çok şükğr eğer geçecekse dayanırım. emzirme atleti bile giyemiyorum lastikli olan her şey göğüse baskı yapıp acıtıyor. özellikle yan taraflara

Kızlar sanki bebeğimin kafasında konak başliyor gibi. Evde babamın kendi üretimi zeytinyagi vardı onu sürdük cogalmadan nasıl önlem alırım bilemedim. Konak tarağı kullanacak kadar saçı da yok yavrumun evde tarak var.
Mustela'nin köpük şampuanı cok iyi geliyor canim konaklara. Geçene kadar sadece onu kullanacaksin ama. Normal sampuan surunce yine geri geliyor

Arkadaşlar, hem meme hem biberondan besleyen var mı? Meme ucum yara oldu, gümüş kalkan takıyorum ama emzirdigim zaman tam iyileşmediği için yara devam ediyor, o göğsü sağıp biberon ile vermek istiyorum ama korkuyorum meme reddi olun diye, çünkü arada veriyordum biberon ile süt, bu sefer memeye gelince kızıyordu.

Kızlar sanki bebeğimin kafasında konak başliyor gibi. Evde babamın kendi üretimi zeytinyagi vardı onu sürdük cogalmadan nasıl önlem alırım bilemedim. Konak tarağı kullanacak kadar saçı da yok yavrumun evde tarak var.
Zeytinyağı sürüp şapka tak 1 saat bekle sonra yıka kuzum. Köpük şampuan da alırsan miss olur. Nisoştada çok olmuştu 🥲

Arkadaşlar, hem meme hem biberondan besleyen var mı? Meme ucum yara oldu, gümüş kalkan takıyorum ama emzirdigim zaman tam iyileşmediği için yara devam ediyor, o göğsü sağıp biberon ile vermek istiyorum ama korkuyorum meme reddi olun diye, çünkü arada veriyordum biberon ile süt, bu sefer memeye gelince kızıyordu.
Kaşık biberon alabilirsin ilk 3 ay biberon meme reddine sebep oluyor maalesef hemen alışıyorlar. Mecburiyetten 3 kere sağdığım sütü verdim hemen biberon arama çabasına girdi memede sinirlendi.

kızlar bebeklerin saçını tararken yanda banyoda yıkarken bıngıldaktan korkuyo musunuz zarar vericem diye ? ben korkuyorum düzgşn yıkayamıyorum ya :KK43:

Ben en başından beri kaşık biberon kullanıyorum meme reddi yaşamadık çok şükür.

Kızlar bebeğimin kafasında tam tepede bi çöküklük oluşmuş. Kalp atımınu gördüm orda o zaman fark ettim. Bakınca aşırı çökük durmuyor saçtan dplayı ama elleyince yuvarlak bi çöküklük var. Bebek çok emen bi bebek fakat çok da altına yapan bi bebek. 2’dir aşırı sıvı kaka yaptı….. 40’ıkız yeni çıktı, su mu versem dedim:KK43: benzer bişi yaşayan duyan var mı?

Kızlar bebeğimin kafasında tam tepede bi çöküklük oluşmuş. Kalp atımınu gördüm orda o zaman fark ettim. Bakınca aşırı çökük durmuyor saçtan dplayı ama elleyince yuvarlak bi çöküklük var. Bebek çok emen bi bebek fakat çok da altına yapan bi bebek. 2’dir aşırı sıvı kaka yaptı….. 40’ıkız yeni çıktı, su mu versem dedim:KK43: benzer bişi yaşayan duyan var mı?
Bıngıldaktan mı bahsediyorsun

X