2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar bebeğim iki kere (dün ve bugün) fiskirir gibi kustu çok süt vermemiş olmama rağmen. Acayip endişelendim sürekli gözümün önünde şuan.yarin doktora götüreceğim.

Kızlar bebeğim iki kere (dün ve bugün) fiskirir gibi kustu çok süt vermemiş olmama rağmen. Acayip endişelendim sürekli gözümün önünde şuan.yarin doktora götüreceğim.
Benimki surekli oyle canim. Gunde 2 defa fiskirir 2 3 defa da sut sonrasi agiz kenarindan akitma tarzinda. Gobek kanamasi devam ettgi icin goturdugumde sordum. Kilo alimi iyi oldugu icin onemsemedi. Yenidogan reflusu normal dedi. Ilaca gerek yok dedi

Benimki surekli oyle canim. Gunde 2 defa fiskirir 2 3 defa da sut sonrasi agiz kenarindan akitma tarzinda. Gobek kanamasi devam ettgi icin goturdugumde sordum. Kilo alimi iyi oldugu icin onemsemedi. Yenidogan reflusu normal dedi. Ilaca gerek yok dedi
Benim ilk defa dün yaptı bir de bugün canım korktum valla yanında ben vardım hemen çevirdim bebeğimi. Ya uyurken olursa korkusu bastı şimdi de. Şükür bizimkinin de en son kilo alımı iyiydi ve göbek kanaması durumunu bizde yaşadık ikinci defa k vitamini yapıldı kanama durdu. Dün ilk banyosunu yaptırdık hatta. Boğulma korkusu var kusmasindan çok o. Hani soğuk almış olsa kusmuk kokardı sanırım koku da yok
Reflü mü acabs cnm
Muhtemelen öyle gibi kuzum ya reflü yatagi da var ama kucakta da çok duruyor o yüzden mi oldu nedir üzüldüm. Boğulur mu korkusu var bir de 😔

Benim ilk defa dün yaptı bir de bugün canım korktum valla yanında ben vardım hemen çevirdim bebeğimi. Ya uyurken olursa korkusu bastı şimdi de. Şükür bizimkinin de en son kilo alımı iyiydi ve göbek kanaması durumunu bizde yaşadık ikinci defa k vitamini yapıldı kanama durdu. Dün ilk banyosunu yaptırdık hatta. Boğulma korkusu var kusmasindan çok o. Hani soğuk almış olsa kusmuk kokardı sanırım koku da yok

Muhtemelen öyle gibi kuzum ya reflü yatagi da var ama kucakta da çok duruyor o yüzden mi oldu nedir üzüldüm. Boğulur mu korkusu var bir de 😔
Oy canmn ya sen doktor git mutlaka cnm içini de ferah tut öle olsa bile hemen geciyo

Yan yatir canım hep.. ben hep yan yatiriyorum. Bir de anliyorum ne zaman kusacagini. Oncesinde degisik bir ses cikiyor. Ama Allaha emanet tabi bazen gece bi uyaniyorum kusmus oluyor. Fiskirir tarzda oldugu icin o basincla atiyor onu. Tedbir almak lazim tabi yine de. Bizim de reflu yatagi var ama bana msn demiyor. Olacagi varsa oluyormus onu anladim. Benim yegenimin de acaip reflusu vardi ondan aliskiniz kusma isine.
K vitamini biz de 2.defa yaptrdik. Ondan sonra durdu kanamasi. Insanin ici gidiyor aglamasina ya☺️

Oy canmn ya sen doktor git mutlaka cnm içini de ferah tut öle olsa bile hemen geciyo
Yarın gittiğimde soracağım canım korktum valla.
Yan yatir canım hep.. ben hep yan yatiriyorum. Bir de anliyorum ne zaman kusacagini. Oncesinde degisik bir ses cikiyor. Ama Allaha emanet tabi bazen gece bi uyaniyorum kusmus oluyor. Fiskirir tarzda oldugu icin o basincla atiyor onu. Tedbir almak lazim tabi yine de. Bizim de reflu yatagi var ama bana msn demiyor. Olacagi varsa oluyormus onu anladim. Benim yegenimin de acaip reflusu vardi ondan aliskiniz kusma isine.
K vitamini biz de 2.defa yaptrdik. Ondan sonra durdu kanamasi. Insanin ici gidiyor aglamasina ya☺️
Evet ses çıkarıyor da hani uyuyor olurum diye korktum canım. Bende hep yan yatırıyorum o da alışmış olacak ki diğer tarafa dönüyor bazen yine yan yatmış oluyor. Valla her yere yanımda götürüyorum bu kusma işi peydah oldugundan beri.

Ay bu enjeksiyonlu işleri bende sevmiyorum yarın sarılık için kan vereceğiz ciğerimi yine kan alma odasına bırakmış olurum 😢

Kızlar hastaneden geldim ebe alttan kontrol yaptı başı eline değdi ama daha tam inmemiş Herşey yolunda dedi pazartesi tekrar gidicem
Altan baktığı şey çatı kontrolü mü oluyor
Galiba öyle oluyor canım, benim doktor da alttan baktı ama o kadar kısa ve acısızdı ki. Bu mu o meşhur çatı dedim içimden. Pazartesi tekrar bakacak bana da. Bakalım bana ne diyecek. Bu arada beni bir güncellemem var. Yürüyüş yaptım bugün acayip bir baskı hissettim vajinanın üzerinde baya zorlandım umarım inmiştir

Galiba öyle oluyor canım, benim doktor da alttan baktı ama o kadar kısa ve acısızdı ki. Bu mu o meşhur çatı dedim içimden. Pazartesi tekrar bakacak bana da. Bakalım bana ne diyecek. Bu arada beni bir güncellemem var. Yürüyüş yaptım bugün acayip bir baskı hissettim vajinanın üzerinde baya zorlandım umarım inmiştir
Allah yüzümüze baksın pazartesi bende tekrar gidicem havuza giderim hafta sonu belki iyi gelir

ben de düz yatırın diyenleri anlamıyorum uyurken kusma riski her zaman var , ama bakıyorum bir çok kişi düz yatması lazım deyip duruyır doktor bile sosyal medyada görüyorum. Benim de en çok endişelendiğim şey bu gece kusmaları o yüzden yan yatırmak mantıklı geliyor

Bizde aynı durumdayiz eşimin pili bitti desem yeri 🙂 gece artık uyumayinca pusetin içinde otoparka indirdim inan mecburen yatagina koyunca yine mizirdandı. Ay uykusuzluk cidden çok zorladı artık 😔
Ben artık kendimden korkuyorum ya 3.30da uyandı 7de uyudu gece bir kalktım eşim gelmiş saat 9 bebek kucağımda otururken uyuyakalmışım bebeğe birşey olucak diye korkuyorum ya 😓

Yok kuzum ya. Yari kırkı ancak cikarabildik biz😀 21 günlük su an. Simdiye kadar iyiydi sakindik uyuyorduk ama hem uyaniklik suresi artti hem de ufaktan gaz sorunlari basladi gibi. Kucakta gezdirin beni diyor😀 seninki ne durumda büyüdü toparlandi mi minik kus. Kac kilo oldu?
4 kiloya yaklaştık çok şükür 2inci ayını doldurana kadar geçer 4 kiloyu büyük ihtimalle ama ben bittim bacım ben elendim sıcaklar bizi bitirdi

Öncelikle hayırlı olsun. Sağlıkla kolaylıkla kucağına alırsın inşaallah. Benim de ilk doğumumdu. Doktorun tarifine göre belden kasıklara doğru regl ağrısı gibi bir ağrı girer ve karnın kasılırdı ama benim mesela bel ağrım hiç olmadı. Önce karnım kasıldı sonra kasıklarıma regl ağrısı vurdu. Bu tür bir ağrıyı düzenli hissetmeye başlaman lazım.
Çok teşekkür ederim cevabınız için umarım her şey yolunda gider kolay demiyim de her şeyin yolunda gittiği güzel bi doğum nasip eder rabbim🙏🙏🌸🌸

X