2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Zaten hastaneden ciktik affedersiniz hiç büyük tuvaletimi yapamadim sonra eve geldik kayısı kompostosu ile cikabildim diyebilirim. Pek zormuş ya 😔 kabızlığı hele şuan gözüm yemez 🙂
Kesinlikle şu durumda en zoru kabızlık. Benim bir de ilk defa basur oldu doğumdan dolayı. Ekstra dikkat ediyorum o yüzden. Komposto on numar. Dut ile incir süt için de iyi

Kizlar ben sanki ilk tremestere geri döndüm ya. Bi koltuktan bi koltuga gecip yatasim var sadece. Uyuya kalip duruyorum. Alarmi bile duymuyorum. Sizde de boyle oldu mu. Yoksa bu hallerim sıcaktan mi bilemedim.

Kesinlikle şu durumda en zoru kabızlık. Benim bir de ilk defa basur oldu doğumdan dolayı. Ekstra dikkat ediyorum o yüzden. Komposto on numar. Dut ile incir süt için de iyi
Benim direkt hamileliğin son ayı olmustu ama geçti şükür en azından şuan bir şey yok. Belki normal doğum olsaydı durum farklı olurdu 🙂 ama her şeye değer ya, migrenim vardi mesela benim spinal anestezi aldım üstüne inanılmaz uykusuzum birkaç günde adapte olmuşum baktım da. Bugün eşimle onu konustuk

Kızlar hepinize hayırlı uğurlu olsun bebişleriniz 🥰 Sağlıkla büyütün inşallah ben buraya giremiyorum telefonu elime alamıyorum benim oğlum çok edepsiz kolik oldu başımıza. Var mı kolik ağrılar yaşayan? Damlalar kifayetsiz bi de reflü var ki sormayın 😏 Günde iki kez mama veriyorum çünkü beyfendi emmiyor sağılmış istiyor biberonla içiyor. Meme reddi de değil bazen sadece memeden istiyor özellikle korktuğu zamanlar 🙄 Sma comfort aldık günde iki kez için ama yok o da gaz yapıyor var mı Aptamil ve sma hariç mama önerisi olan tecrübeli annişler 😊 Bebelac gold kaldı bi sırada onu denicez heralde
Canım golden goat aldım ben belki lazım olur diye doğum yapmadım.Bir araştır sende

Benim direkt hamileliğin son ayı olmustu ama geçti şükür en azından şuan bir şey yok. Belki normal doğum olsaydı durum farklı olurdu 🙂 ama her şeye değer ya, migrenim vardi mesela benim spinal anestezi aldım üstüne inanılmaz uykusuzum birkaç günde adapte olmuşum baktım da. Bugün eşimle onu konustuk
Maşaallah canım 🥰 beni uykusuzluk zorluyor ya. Sarılıktan dolayı iki saatte bir emziriyorum dinlenmeye fırsatım kalmıyor. Bir de doktorundan hemşiresine herkes süt için dinlenmek lazım diyor da ne mümkün

Kizlar ben sanki ilk tremestere geri döndüm ya. Bi koltuktan bi koltuga gecip yatasim var sadece. Uyuya kalip duruyorum. Alarmi bile duymuyorum. Sizde de boyle oldu mu. Yoksa bu hallerim sıcaktan mi bilemedim.
Sıcaklardan olabilir canım. Ben son günlerde kasılmalardan dolayı uyanıyordum ama gece iyi uyuyordum

Maşaallah canım 🥰 beni uykusuzluk zorluyor ya. Sarılıktan dolayı iki saatte bir emziriyorum dinlenmeye fırsatım kalmıyor. Bir de doktorundan hemşiresine herkes süt için dinlenmek lazım diyor da ne mümkün
Canım benim sütüm arttı şükür. Bir yandan memeye de alıştırmaya çalışıyorum benimki hala meme istemiyor valla işimiz var. Sarılık başlangıcı bizde de var ama şükür hafif bir seyirde ve bitmek uzereymis bile. Dinlenme konusunda çok haklısın valla bol sıvı dinlenme dediler dün de bana da. Ben zaten bol sıvı alıyorum süt verince otomatik sıvı ihtiyacı zaten oluyor bence ama dinlenme konusu. Eşim sağolsun ben kalktikca o yatırdı sen dinlen ben hallediyorum diye çoğu şeye o koşturuyor. Başımızda aile büyükleri vs de yok ikimiz hallediyoruz. Sıcak bir yandan inan üzerimde sadece sabahlıkla rahat rahat geziyorum evin içinde.

Yaa. Demek ben sıcaklardan böyle baygınlık geciriyorum☺️
Bende senin gibiyim canım dün sadece yattım desem yeridir. Bugün eşimin zoru ile kahvaltıya gidince açıldım. Yattikca yarası geliyor insanın o yüzden biraz zorla kendini kalkmaya çalış tabi uyuyabiliyorsan uyu tabi malum bebiş sonrası uykular haram olacak😅

Doğum yapan herkese tebrikler sağlıkla huzurla büyütün bebislerinizi 🙏🏼🌸
Normal doğum yapan ve ilk doğumu olan anneler size bir sorum var perine masajının faydasını gördünüz mü? Kesiksiz ilk doğum hayal mi yoksa 🙈

Canım benim sütüm arttı şükür. Bir yandan memeye de alıştırmaya çalışıyorum benimki hala meme istemiyor valla işimiz var. Sarılık başlangıcı bizde de var ama şükür hafif bir seyirde ve bitmek uzereymis bile. Dinlenme konusunda çok haklısın valla bol sıvı dinlenme dediler dün de bana da. Ben zaten bol sıvı alıyorum süt verince otomatik sıvı ihtiyacı zaten oluyor bence ama dinlenme konusu. Eşim sağolsun ben kalktikca o yatırdı sen dinlen ben hallediyorum diye çoğu şeye o koşturuyor. Başımızda aile büyükleri vs de yok ikimiz hallediyoruz. Sıcak bir yandan inan üzerimde sadece sabahlıkla rahat rahat geziyorum evin içinde.
Benim annem yanımda. K.validem üst katta zaten gidip geliyor hiçbir şeyle uğraşmıyorum aslında ama benim kız beni emzik niyetine kullanıyor. Memede uyumak istiyor o yüzden dinlenmeye vakit kalmıyor ama olsun buna da şükür 🥰

Benim annem yanımda. K.validem üst katta zaten gidip geliyor hiçbir şeyle uğraşmıyorum aslında ama benim kız beni emzik niyetine kullanıyor. Memede uyumak istiyor o yüzden dinlenmeye vakit kalmıyor ama olsun buna da şükür 🥰
Normal emiyor mu peki canım yoksa emzik niyetine kullanma durumu mu var sadece ?

Ayni bnimkide öle canm acile gitmeyi bile düşünüyorum gece mahfolduk sabaha kadar o kadar ikiniyo kıpkırmızı olyo yavrum bklm düzelmezse goturcem
Acile doktoruna sordum da gerçek hakiki zeytin yağı ver dedi şırıngayla 1 ml dedi hemen hemen 1 çay kaşığı kadar sanırım verdim canım rahatladı gün içinde çocuk perişan oldu ya ıkın ıkın

X