2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Karton kutulu olandan aldım bende 250 gramlık normalde mama vermiyorum nu bile fazla gelir de birkaç gece denesem mş dedim ama emziriyorum da sütüm varken mama da vermek istemiyorum biraz kararsız kaldım
Sütünüz yeterli miktarda geliyorsa ek gıda da alıyor bence hiç vermeyin.Mamaya alışan bebek meme reddi yapıyor ve meme reddiyle süt azalıyor , süt azaldıkça meme reddi oluyor ve emme serüveni yavaş yavaş sonlanıyor maalesef.Sütünüz varsa ek gıda da alıyor ne güzel hiç vermeyin derim ben tecrübeyle.Söyle ki meme akışı biberon akışı farkediyor biberon akışına alışmasıyla meme reddi başlıyor

İşte ne kadar süt vsr bilmiyoruz ya acaba gece doymuyor mu diye kalkıyo diye düşündüm belki de vermem bakalım

Kaç kez uyanıyor mama aldığı halde benim bebeğim de çok uyanıyor mama alıyor tekrar.Bir aydır daha fazla almaya başladı hatta
Baya uyanıyor ya bazen 5 6 kere ama hepsinde emzirmiyorum sınır koydum bir süredir 2 kere emziriyorum en kötü 3 ondan dalamıyor sanırım bir süre sonra yine uyanıyor devamlınemzirince de yine uyumamış oluyor çok kötü bir döngü, dün gece mesela çok emmek istemedi ona rağmen uyandı defalarca He bir de iki gündür 2 uyku yapıyor uine bir geçiş dönemine girdik sanırım

Hepsinin ayrı bir derdi var mama içenin ayrı sadece meme alanın ayrı bu benelerin derdi tam olarak ne ara azalacak kızlar dene canım o zaman uyku esnasında 120-150 cm arası dene eğer ki içiyorsa aldığı süt yetmiyor demek olabilir belki bu sekide uzar uyku süresi

Mama verenlerin işi daha zor her zaman biberonu yıka mama yı takip et gecenin yarısı kalk hazırlan kesinlikle kolay iş değil hayırlısıyla büyüsünler sağlıkla hu günlerde geçecek

Mama verenlerin işi daha zor her zaman biberonu yıka mama yı takip et gecenin yarısı kalk hazırlan kesinlikle kolay iş değil hayırlısıyla büyüsünler sağlıkla hu günlerde geçecek
Vallahi ben veriyorum dogdugunda beri. 2tane var biberonlar. Akşam biberonu kuru hali içine mama koyuyorum kapağı kapatiyorum.termos sıcaklığı ayarlıyorum. Yanımda duruyor mutfağa gitmiyorum Oğlum uyandığında hemen suyu dolduyorum veriyorum.

Bu ara oğlum bana ve memeye düşmeye başladı sanırım bu ayrılık kaygısı denilen durum ortaya çıkmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…