2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar günaydın keçiboynuzu unlu pankek denedik bugün maalesef hiç sevmedi.Tahin pekmez ceviz üçlüsü denedik yeni olarak öğürdü.Tatlımsı şeyleri hiç sevmiyor 🥲 kendi yemeyi denemesi için önüne koyuyorum kahvaltısını bir süredir yediği domates salatalık başka şeyleri sevmiyor ya
Domates salatalık vermeye korkuyorum eline mi veriyorsun nasıl yiyor.

Blw deneyen var mı bebeklerin yemek yemesi kahvaltısı ne durumda neler yapıyorsunuz kahvaltı alternatif kızlar.Karısık şeyleri sevmiyoruz tek tek yemeyi seviyor 😫
Bi kere denedim sadece mıncıkladı yemedi 😂 o an aşırı gerildim her yerine peyniri sürdü ama yemedi 😂 galiba bana göre değil blw

Ay ne kadar güzel karışım hayatta yemiyor doyma diye bir şey de yok bizde biraz ben yediriyorum biraz kendi yiyor bazen beğeniyor bazen yeni denediğimiz şeyleri beğenmiyor 🫠
Benim kız da çok seçici, blw deneyeyim dedim ama o ortamın pislenmesine benim psikolojim hazır olmadığı için ben yediriyorum. Bazen yaptığım şeyleri asla yemiyor zorlamıyorum, ya da bir iki çay kaşığı alıp ağzını kitliyor🥹 kısacası ek gıda meselesi baya zorluyor bizi de

Ay ne güzel maşallah bnmki popo üstünde oturarak ulaşıyor oyuncaklarına günde 20 dk kadar da yurutece koyuyorum düşük ayarda ayağa kalkıp oturuyo mama sandalyesinde oturur gibi neyse. Önceden telefonuma rahat bakardım şimdi o uyurken veya çok güzel dalmış oynarsa bakabiliyorum elimden almaya çalışıyor her gördüğünü istiyor ve ağlıyor umrumda değil 🤣 her dedigi olmayacağını bilsin dikkatini dağıtmaya çalışıyorum yalan ağlama olduğunda, TV ye de bakmaya alıştı açmıyorum artık çünkü kv ler geldiğinde sağolsunlar 3 4 gündür yüksek sesle izledikleri için önceden dikkatini çekmeyen şey şimdi bildiğin izliyo neyse, uykuları eskisi gibi yarım saatte 1 olmasa da saatte bire 2 saatte 1 e uzadı hiç yoktan iyidir. Omzumda pispie yapip yatağa koyuyorum iki 3 tekrar yapıyorum uyumazsa bu da 15 20 dakikama maloluyo. Yemek konusunda hala pütürlü şeyler veriyorum en sevdiği tarhana çorbası 😄 artık kuzu kıyma falan alayım diyorum kabakls vs yapar veririm 😊
Yaa benimki de severdi çorbayı artık sevmiyor 😂
Dün tavuk denettim baya sevdi benimki galiba etçil olacak sebze çorba sevmiyor

9. Ayda kan tahlili yapılacak denildi ekim 14 üne gün verdi sağlık ocağı da tahlil yapıp getirin takibe diye, özele mi gitsem yoksa devlete mi kafam karışık o konuda çünkü devletteki hemşire bebekken kanını hemencecik almıştı
Rutin tahlil mi neden alacaklar ki

Kızlar benjm bebem alttaki iki disjnj çıkardı 6. Ayına girer girmez kırmızıyla gosterileni ondan sonra ise sol üstte turuncuyla gösterilen dış vat ya o çıktı üst kırmızılar çıkmadan yani normal mi ? Dişler karışık sırayla çıkar mı 9 13 ay diyo o dişin çıkma ayına daha üst tavşanlar çıkmadan bakalım nasıl olacak
Ay nasıl görünüyor şuan 🥰 üst çıkmadan yandan diş görüntüsünü çok merak ettim

Benim doktorum başlattı omlet ya da pankek yapıyorum peynir parçalıyorum küçük küçük zeytin yine aynı şekilde iki gün önce başladık artık yavaş yavaş alışması lazım dedi
Sabır gerektiriyor gerçekten. Her yerine sürmüyor mu yiyor mu peki

Gunaydin kizlar benim bogaz agrim var ve biraz gribim. Bebegimdede burunakintisi ve oksuruk basladi boyle bir durum yasadiniz mi yasadiysaniz sureci nasil atlattiniz
Geçmiş olsun. Bebeğim de burun akıntısı öksürük ateş oldu herhangi bi ilaç kullanmadım sürekli burnunu temizledim deniz suyu sıktım. Birde buhar verin eğer nefes almakta zorluk varsa

Çok geçmiş olsun, ben hasta olmadım şükür ama bebeğim iki haftadır öksürüyor burnu akıyor, burnunu serum suyuyla ve serum buharıyla açık tutuyorum. Öksürüğü için de yine serum buharı veriyorum. Buhardan sonra sırtına vurarak balgamı çıkarmasını sağlıyorum. Öksürük geldi mi maalesef hemen kesilmiyor. şimdi yıkanmamış koyun yünü bir de mustelanın bir balsamı var göğse sürülen o laro sipariş ettim, inş öksürüğne iyi gelir. Şifa bulursa sizlere de yazarım
Koyun yünü dediğiniz nedir

Koyun yünü dediğiniz nedir
Araştırırken buldum, bildiğiniz koyunun yünü yıkanmamış. Vücut ağrılarına öksürüğe vs iyi geldiği söyleniyor, denemek için sipariş verdiğim, küçük bir bezin içinde dikilmiş hazır satılıyor. Bakmak istersiniz diye linkini de paylaşıyorım.

DAS YÜN Yıkanmamış Koyun Yünü Dolgulu Bebek Sırt-Karın-Göğüs Bezi (20CM*23CM 0-1 Yaş Arası)

X