2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
anlıyorum seni son bi kaç gündür durumum
Benimki hep böyle ya doğduğundan beri uyumuyor ayda bir haftada bir uyursa uyur onun dışında hiç uzun uyumuyor çok korkuyorum yaşına girdikten sınra da devam eder diye haftaya doktora gidicez iyice bir baksın bu memeye alıştı ondan ağlıyor huysuzluüu değil gece kaç kere emdirdim uyusun diye uyumadı

Bizde de sürekli kabızlık var demir ilacı kullanınca daha beter oluyor bayadır demir ilacı vermiyorum belki yanlış yapıyorum ama verince daha çok kabız oluyor
Valla bende öyle yapıyorum doktorada dedim 2 3 gün vermiyorum sonra veriyorum yine bırakıyorum katı gıda da iyicrbeter etti gecen hafta 8 gün kala yapmadı fitille yaptırdık yaparken baya ağladı 2 3 saate anca bitirdi kaka yapmayı arada yoruldu ağlamaktan uyuyakaldı böyle olmaz li yemek yedirmeye korkuyorum

Bende haftaya yada yarın gidecem sürekli uyuyup ağlayarak uyanıyor korkuyorum bi yerimi ağrıyor diye bende söyleyecem bizim ki de hep 2 3 saat uyurdu ama bu sefer yarım saat bi saatte bire düştü

Az önce kendini o kadar zorladı ki dedim heralde baya yaptı açtım baktım afedersin bi küçük nohut kadar bile değil

Sen kan değerine baktırdın mı normal de 9. Ay ama ben demir vermiyorum o yüzden korkuyorum biraz baktırsam mı acaba

Sen kan değerine baktırdın mı normal de 9. Ay ama ben demir vermiyorum o yüzden korkuyorum biraz baktırsam mı acaba
Taştan sebep bu ay belki bir kan tahlili yaparlar yaparlarsa hepsine baktırcaö bir daha 9. Ayda Jan vermem henüz demire falan bakılmadı öyle düzenli de vermiyorum bende senin gibi bırakıyorum sürekli

Bende haftaya yada yarın gidecem sürekli uyuyup ağlayarak uyanıyor korkuyorum bi yerimi ağrıyor diye bende söyleyecem bizim ki de hep 2 3 saat uyurdu ama bu sefer yarım saat bi saatte bire düştü
Senin çocuğunun doğduğundan beri bi sıkıntısı var. Ve hala yok haftaya vs diyerek erteliyosun. Aylardır sorun yasiyo çocuk. Kilo alımı neredeyse yok gibi. Sürekli agliyo sürekli uykusundan uyaniyo. Senin ise tek yaptığın buraya gelip uyumuyo uyuyamıyorum diye dert yanman. Sana defalarca dedim işinin ehli bi doktor bul ve git diye. Bide demir vermediğini yazmışsın. Neden? Geçerli bi sebebin var mı? Kansızlıgin bebeklerde yarattığı sorunların neler olduğunu da biliyo musun? Mesela iştahsızlık gelişimin yavaşlaması haliyle kilo alımının da yavaşlaması gibi? Çocuğun bi sorunu var ve senin ertelemen ihmalin sebebiyle de bu iş Arap saçına döndü iyice. Bu arada hatayda iyi doktor yok diye bahane de sunma. Orda yoksa adanaya git orda yoksa mersine. Senin gerçekten çözüm odaklı olduğuna inancım git gide düşüyor. Tek yaptığın sızlanmak şikayet etmek ağlamak.

Keşke bu kadar kırıcı yazmasaydın iyi niyetli olduğundan şüphem yok ama ben onu anlıyorum benim oğlumda öyleydi gerçi hala öyle ama herkes bana bebek o ağlar fazla yiyor kusuyor gibi şeyler dedi ilk kez anne oldum bunları diyenler kaç çocuğu olanlar kendimi pimpimrikli gibi hissettim sanki ben çocuğumu ağlatıyormuşumgivi düşündüm istajbulda yaşadığım halde iyi doktora denk gelemedim hem özele gittim hwm devlete bana fazla yediriyorsun ondan kusuyor diyip başından attılar hep bazen doktora gitmej bile çözüm değil taş var dediler tedaviye başladık ama yok yine uyumuyor yine kusuyor bazı bebekler gerçekren zor benim bebeğim öyle belki onunda locuğu öyledir ya da kendisi zorluklar konusunda başa çıkmadan zorlanıyor olabilir gerçekren anne olmak öyle zor ki

Konuşma üslubun hiç hoş değil çocuğunun doğduğundan beri sıkıntısı var ne demek ? Ben doktorumu değiştirdim ayrıca daha önce batın ultrasonu kan tahlili idrar tahlili herşeye bakıldı beni yargılamadan önce ne yapıp yapmadığımı sor uslubuna da dikkat et.

Kilo alımı aşırı yavaş ayda 200 gram alıyor son 3 aydır
Doktora gittiğinde ultrason çekmelerini de iste idrar testi falan da yapsınlar belki enfeksiyon vardır oda uyutmaz çocuğu çişiini yaparken acısı galan olıyor mu onu takip etmeye çalış kusması varsa onu söyle zaten kendisi ultrasına yönlendirir

Bana garazin olduğu için bu şekilde buraya gelip bana ahkam kesme. Bana cevap dahi verme

Evet kabız bayadır az önce elma armut haşladım irmikle içine kayısı marmelatı koydum yedirdim az bişey yaptı dene istersen
Ben bir süredir kayısı kaynatıp veriyorum her yolu denedim bağırsaklarında bişey olduğunu düşünüyorum artık zeytinyağı veriyorum ayrıca içiritoeum poposuna sürüyorum gaz masalları yapıyorum probiyotik kullanıyorum fitille yapıyo en sın oda canını acıtıyor

Benim nasıl bir anne olduğumu bilmeden buraya gelip bu şekilde konuşmayı kes terbiyesiz. Benim anneliğimi sorgulamak senin haddin değil daha önce kan değerine bile baktırdım 4. Ayında bilmeden burda terbiyesizce benimle konuşamazsın herkes kendi anneliğine baksın. Ben burda çoğu anneyle aynı problemi yaşayıp dertleşiyorum seni zerre alakadar etmez bana cevap verme zorunluluğun yok garazin var diye de beni sorgulayamazsın

Daha doğumdan öncesinden beri kendisine bebek bakımı ile ilgili bilgi sahibi olmadığı için özel olarak hep anlattım yönlendirme yaptım. Estağfurullah ama akıl da verdim. Gerçekten sinirlerim bozuldu iyice. Cunku hala erteliyor bi şeyleri. Tecrübe olmaz bilgin olmaz ben anamın karnında öğrenmedim. Ama çok yardımcı olmaya çalıştım. Hep aynı şeyler.

Desteğin için teşekürler. Ben doktorumu değiştirdim çok şükür iyi bir doktora denk geldik bebeğimin kişiliği böyle diyorum artık daha önce bu ağlama yüzünden doktora gitmiştim batın ultrasonu kan idrar herşeye bakıldı çok şükür bişey yok 4. Ayında demire de bakıldı herşey normal ben nasıl bir anne olduğumu burda açıklamak zorunda bırakıldım Şuanda

Hadi ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…