2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kaç kilo canım kuzu. En son ay kaç gram aldı? Süt kaç cc içiyor emiyor mu ? Yani ben ac bırakıyormuyum şüpheye düştüm

Gerçi ben kim ne derse desin sallamiyorum.
Kız benimki 1 1.5 bazen 2 saatte bir emiyo ama 3 5dk fazla degil
Bence cok takilma her bebek ayri. Ben de yeni yeni 3 saatte 1e cekmeye calisiyorum aslinda saydigim veya ölctugum yok. Bebisime süt sarkisi söylüyorum küçükten alistirdim. Eger emmek istiyorsa gülüp heyecanlaniyor o sarkiyi duyunca. Benimki de 3 4 dk ancak emiyor. Ama normalmis o kadar emmeleri ceneleri kuvvetlendi diye

Aynısını yaşadım canım 3_4 kere bizim ki de xok hizli saga sola salliyordu uyku oncesi falan. hiç korkma kendini uyutmaya çalışıyor. Bakma oraya bende bakmıştım tedirgin oluyor insan. Geçti sonra
Saol canım aynen dediğin gibi ben de çok kişide olduğunu okudum demek ki normal bir şey.

Kız benimki 1 1.5 bazen 2 saatte bir emiyo ama 3 5dk fazla degil
Benimkinin dikkati daginik emerken mesela babasi gecsin ona takilir gözü veya rüzgar essin perdeye bakar dogru dürüst emmez. Artik emzircegimde evdeysem yatakodasina geciyorum dikatini dagitcak bir sey olmasin diye. Mastit oldum gecen hafta sirf bu yüzden. Ac oldugu halde emmedi ben de cok takmadim sonra sol meme şişti

Benim bebişim eskiden gece uykusuna çok geç yatar, gece 1 2 gibi, 1 kez mamaya uyanırdı. Şimdi nispeten daha erken yatıyor, 11 gibi ama 3 4 kez mama içiyor, ağlayarak uyanıyor uykudan mama içmeden susmuyor.

Kaç kilo canım kuzu. En son ay kaç gram aldı? Süt kaç cc içiyor emiyor mu ? Yani ben ac bırakıyormuyum şüpheye düştüm
Ya benimkinin kilo alımı iyiydi anne sütü aldığı halde sonra git gide azaldı zaten yazmıştım böbreşinde taş varmış o kilo almasına engel olıyr çok kusuyor en son 7 buçuktu 20 gün falan oldu bakalı 8 olur inşallah gidene kadar. 2 ayda sadece 600 gram almıştı doktora dedim azaldı kilo alımı diye o şüpheyle taş olayı ortaya çıkmıştı zaten. Düzenli mama vermedim hiç o yüzden ne kadar içiyor hiç bilmiyorum em gazla 90 cc veriyordum emziriyordum ayrıca yiyor yani sonra kusuyor zagen çok şükür biraz azalmaya başladı kusması. Ama galiba artıl sütüm ona az geliyor hemde yemeklere alıştı yemek daha cazip geliyor bence sırf emmeyi sevdiği için emiyor alışkanlıktan eğer ek sende öyle düşünüyorsan bir öğün gibi ayrıca yemeği arttır dene yerse demek doymuyor

Evet yedirdim yine bugünde elma koydum içine 8 buçukta uyudu dün hiç uyanmamış geceye kadar ama bugün baya mırın kırın etti bakalım ne olavak
Benimkinin maması bugün geldi akşam uzeriydi az biraz verdim şeftali kattım içine suyla hazırladim kıvamlı yaptim ama yine aynı bakalım hemen ilk geceden fayda etti mi mama yoksa ertesi geceler mi etti canım?

Benimkinin maması bugün geldi akşam uzeriydi az biraz verdim şeftali kattım içine suyla hazırladim kıvamlı yaptim ama yine aynı bakalım hemen ilk geceden fayda etti mi mama yoksa ertesi geceler mi etti canım?
Benimki de fayda etmedi denedim yarım saatte bir kalktı 2 kere geri uyuttum

Öğretmenim ben biz de süt izni yok.. Saat 2 buçukta ders bitiyo ama ben köyde öğretmenlik yaptığım için gelişim yine 3 buçuğu bulacak.. Yapacak birşey yok böyle böyle büyüteceZ. Aslında ücretsiz izne çıkmak istiyordum ama benim kendi kredi ve kredi kartı borcum var o yüzden çıkamadım.. Şu an boş yere o kadar çok harcama yaptığıma pişmanım ki.. Borcum olmasaydı 2 yıl çalışmaz kızımı büyütürdüm

Kızlar benim bebeğim arada bir çığlık atıp ağlayarak uyanırdı ama nadirdi bu kadar değildi cidden son bi kaç gündür çığlık atıp hüngür hüngür ağlayıp uyanıyor resmen gözyaşları akıyor zor sakinleştiriyorum neyden böyle gerçekten anlamıyorum uykusunda bebeği böyle kalkan var mı

Evet kuzum sizin için zor bir süreçti. Çok şükür kontrol altına aldınız. Maşallah umarım çok çok daha iyi olur. Benim ki 3saate alıştı güzel iyiyor sütünü 150 ml içiyor 3 saatte az mı bilemedim. Bu ay 400 gr almış total kilosu iyi gibi. Birde artık açlık tokluk olaylarını biliyorlar gibi biberin görünce yemek görünce heyecanlanıyor ya o yüzden mutluyum Sağlıkla büyüsünler inşallah

Rabbım güç kuvvet versin. InsAllah güzel bir şekilde adapte olursun. Benim de lgs öğrencisi büyük oğlum bu sene onun özel dersleri kitapları eğitimi ile ilgili fazla masrafları oluyor açıkçası bende ücretsiz izne ayrilcaktim 2 seneye kadar ama 3 ay ancak dayanabildik

İlk defa şimdi yaptı acliktanmis .kurulu saat gibi 3 saat yeni olmuştu şaka gibi ama görmen lazım. Büyük dert var sanki gözlerinden yaş geliyor şaka gibi.

Aa nasıl yani evet aft yarası gibi

o kadar ağrıları bu yüzden sandım bende zararsız mi yani ağrı sancı yapmazsa iyi
Epstein incileri diye geçiyor görselleriyle karşılaştır istersen.
Ben dışarısı için süt sağıyorum ama artıl süt + kavanoz mama yaparım rahat olur

Aynen 3 4dk olması sorun değilmiş benim kızın kilosu ve boyu önden gidiyor zaten yani dakikanın gelişime etki etmemesini burdan anladim 6.ay kontrolunde boyu 7.5aylik bebekle eş değerdi kilomuzda 6.5aylıkla eş değerdi. Sadece çok yorucu oluyor saat başı olunca bizimde dikkatimiz bunlara cok dagiliyor ama dönüp geri devam ediyo

İki gündür bizz bu saate kadar 15 kez uyandı aynı şekilde saydım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…