2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
mama dışında paketli bişey vermedim daha ne madar geç o kadar iyi diyorjm illaki alıcam ama bir günde bir gündür doğru mu düşünüyorum yanlış mı bilemedim
Ya bende senin gibi düşünüyorum ne kadar geç o kadar iyi ama şu an sadece uykuları düzene girene kadar amacım, eğer dogruysa sabahtan beri yorumları okuyorum çok tok tutuyor bebeği uykuları düzeldi uzadı diyenler var bilmiyorum çok mu düşünüyorum alıp denemek mi gerek belki biyolojik saat olarak uykusu iyi oturtursa o uyanmaları da kalkar aradan diye düşünüyorum.

Hem daha önce denemiş referans arkadaşım da varken çok mu düşünüyorum acaba

Bir de şöyle bir şey var mesela irmik paketli gıda almak zorundayım kendim yapamam tam buğday unu yine aynı şekilde yulaf unu belki ileride kullanacağım yine aynı şekilde onu da paketli almak zorundayım keçiboynuzu unu almak zorundayım ama mesela elma özüne bence gerek yok elma suyu veya elmanın püresinden onun tadını direkt verebiliriz paketli gıdaya ben bu şekilde karşıyım yapamayacağım şeyleri alma yolunda okeyim o kadar katı değilim ama ne kadar geç o kadar iyi dediğin gibi

Bazı mamalar gerçekren uyku yapıyormuş ama gece maması diye satılıyor aynı attığın gibi kutulu
İşte arkadaşım gece maması diye attıklarımın içinde şeker ilavesiz yazsa da sütlü falan yazıyordu dedim canım süt bir yaşa kadar yasak değil mi öyle deyince o değil dedi benim dediğim bu dedi bunu attı

Valla bazı şeyleri alıcaö mecbur evde yoğurdu zor yapıyorum mesela hiç sevmiyorum kendim yemem oğlum için öyle labne falan da yapamam zaten yeterince yoruluyoruz pratik şeyler çok iyi ama evde mesela bir elma püresini yapabilirim amacım o benim basit şeyleri almayayım da dışarıda lazım olacak zaten illaki alıcam eğer aklın takıldıysa dene eğer uyku yapacaksa bende alırım zaten uyku her şeyden önemli şuan yeterli gece uyusun

Öyle süt olunca bişey oluyor mu ya onu bilmiyordum ee inek sütü akıp direk yoğurt yapanlar var o nasıl oluyor ben hep pastörize sütten yapıyorum mesela

Öyle süt olunca bişey oluyor mu ya onu bilmiyordum ee inek sütü akıp direk yoğurt yapanlar var o nasıl oluyor ben hep pastörize sütten yapıyorum mesela
Vallahi geçen ben de gördüm onu aklım benim de karışmadı değil ne kadar kaynatırsa kaynatalım inek sütü çiğ olarak kaynatılıp yoğurt yapıldığında brusella bakterileri ölmüyor diye bir tane doktor paylaşmıştı ben de şu an pastörize sütten yapsam mı diye düşünüyorum

İnek sütü süt yani şeker tuz baharatlar salça bal bunlar yasak diye biliyorum

İşte ben de şimdi yoğurdu ev yoğurdu yaptım onu güzel yiyor herhangi bir sıkıntımız da yok onun dışında kefir yaptım migros'ta satılan kefir mayaları var ondan aldım ve kefir yaptım güzel oldu ama henüz vermedim denemedik daha , peyniri de sizin o attığınız biogurme labnepeynir aldım migros'tan ama tuzsuz lor peyniri alıp içine azıcık zeytinyağı ile rondodan çektirip öyle krem peynir yapmayı düşünüyorum yapabildiklerimi yapacağım onun dışında paketli gıdaya ben de karşıyım dediğin gibi canım bunlar yapabileceğim şeyler gibi geliyor ama şu mamayı alıp denemek istiyorum ya

Benim kız bu hafta keşkek bile yedi ve bayıldı
Bu arada zeytini suya koy 2 3 gün günlük suyunu değiştir tuzunu atar sonra minik minik parçalayıp verebilirsin. Peynirin tuzu da 24 saat bekletilerek cikartilabilir. Zeytin daha yoğun olduğu için 2 3 gün değiştirerek tuzunu attir sonra devam et

Salça kullananı görüyorum ben baya ya bir de inek sütünden yoğurt yapan da çok

Bir cazip geldi dimi ya uyursa diye inşallah fayda eder ya cidden zaten gece uykuları düzene girse Her şey daha güzel olacak

Bugün avokado denettirdim onu da tükürdü Nasıl yemek yiycek çocuğum çok merak ediyorum bazen sal gitsin diyorum bazen çok sinirlerim bozuluyor

O kadar sormadım canım ama uykuları ondan sonra düzeldi dedi kafam çok karışık bilmiyorum alsam mı acaba
Ben bunu denemedim ama geçen ay kpss'ye gireceğim zaman anneme çocuğu bıraktım hipp meyveli ve tahıllı aldım annem yedirsin diye. Bu senin dediğin sadece tahıllı olan galiba

Ben atıştırmalık kısmına kesinlikle karşıyım cips bisküvi şeker vs gibi ama bazen zor durumda kalınca kavanoz meyveli olanlardan yediriyorum. Bu dediğini de akşam deneyeceğim çocuk güzel uyursa kendisi de huzurlu mutlu olur benimki biraz ağlak o yüzden alıp deneyeceğim size de söylerim

Oğlum en son geçen hafta cuma kaka yapmıştı arada fitil verdim ama korkarak yapamadım galiba bugün eşim yaptı oğlum kakasını yaptı baya yaptı hemde hala yapıyor ama yaparken çok ağlıyor koyu yeşil baya da katı yaptı yaptıktan sınra rahatlıyor gülüyor yaparken ağlıyor ama çok zorlandı ya

Oy kıyamam benimkide 3 gündür yapmıyor yulaf unu kabızlığa iyi geliyor demişlerdi doğru mu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…