2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ya benim hatam oldu aslında. İlk ek gıda verirken tv açıktı. Deli gibi yedi. Sonra tv yi kapattım. Yemedi. Tv ye bakarak yemek istiyor. Az önce tv kapalıyken yedirdim. Biraz uzun sürdü ama yedirdim yani. Biraz şeftali rendesi yoğurt ve bebe bisküvisi karıştırdım. Bitrdik. Sevmediğinden değil de işte oyanalanarak yiyor. Bugün kilosu 8.200 çıktı. Boyu da 70cm. 16 şubatta doğdu.

Özel hastanedeydi ama bakan doktor kimse onun yapması lazım o yapmıyorum sağlık ocağı yapmıyor kim yapacak
Anladım gerçekten zaten bunlar yüksek maliyetli aşılar karşılamıyorsun iyi anladık bari getirdiğimiz aşıyı yap onun içinde özele gitmeyelim. Şaştım kaldım. Bir süresi var mı aşının acaba ya 7 aylıkken iki gruptan birer doz olacaktı 7 buçuk aylıkken yapılsa sıkıntı olur mu

Biz olalı epey oldu canım ikinci dozu bayramda huysuzlanmasın diye iki hafta geç yaptık

Kızlar ben uyku durumuna takmış durumdayım en son bebekli arkadaşima sordum aynı sorunu yaşamış bu aylarda annem geldi baktı uykusuzluktan ölüyordum vs dedi benim öyle bı şansım yok dedim neyse derinlemesine konuştuk uyku eğitimi işe yaramamış falan en son hipp gece maması almışlar onla uzatmislar uykusunu bebeğin akşam 7 de veriyordum diyo öyle öyle uzadı uykusu dedi. Sütün yeterli gelmeyebilir ek gıdadan dolayı falan dedi.

Bende mamayı araştırdım biraz gece uykulari uzadı diyen var bide biri yorum yapmış, bebeğin kan şekerini yükselttiği için mi düşürdüğü için mi tam hatırlamıyorum hani nasıl biz çok ağır yemek yiyince mayisiriiz o mantık aslında yazmış mantıklı geldi. Malzemesine baktım yulaf unu isterseniz buraya da atarim.

Bende diyorum ki akşam karnını bı güzel doyururum irmikli sebzeyle falan ise yarar belki.

Ek gıdasını güzel alan bebelerin uykuları nasıl? Saat başı kalkıyorlar mi ?

Yoksa en son çare bu mamayı denicem

Aktivia peribiyotik yoğurt aldık biz. Evde ki ev yoğurdu mayayida yemişiz.
Hahahah ya hay Allah ben de ekşittim yoğurdu çok geç maya lazım
Ben varım gayet Güzel tatlı oluyo ama migros büyüyo marka maya var organik ondan alicam bidahakine kefir mayası da aldım migris dan ama daha yapmadım onu toz şeklinde
Bildiğimiz market yoğurdu ile mi yaptınız

Hahahah ya hay Allah ben de ekşittim yoğurdu çok geç maya lazım

Bildiğimiz market yoğurdu ile mi yaptınız
Evet Sütaş yoğurt. Sütü kaynattim üstündeki kaymağını aldım balla daha sonra yemek için serçe parmağımı soktum 8 9 saniye tutabildim sonra sütten alıp 2 kaşık yoğurtla açtım krema gibi olunca süte döküp karıştırdım ve kavanozlara döktüm. Kavanozlarin ağzına bir peçete koyup kapağı üstüne bastırmadan tam kapatmadan koydum ve battaniyeye sardım öylece ılıklasana kadar bekledi. Yoğurt olduktan sonra da oda sıcaklığına gelene kadar battaniyesiz bekledi soğuyunca dolaba pecetelerle birlikte ağzını kapatarak koydum hem uzun dayaniyo hem de sulanmiyo benim tarifim bu kızlar

Hiç yulaf almadım ya alayım 1 hafta olacak bugünde yapmazsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…