2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kizlar dün menenjiti aşısı yaptirdim 38dereceye kadar ateşi gördü. akşam 6da sonra mama yemedi 12saat içinde en fazla 100ml içti mamasi.
sürekli su verdim vücudu susuz kalması diye. Sabah 4 e kadar uyumadim.simdilik ateşi düştü çok sukur . mama baya yedi acıkmış.simdilik uyuyor
Çok geçmiş olsun canım ilk doz muydu? Bizde diğer ay vurucaz çok tedirginim

Bağlıdır. Yapısı gereği öyledir. Bi arkadaşımın bebeği kızımdan tam 3 ay büyük. Genelde yabancilama 6. Ayda başlarmış. Ama bizim kız 4 aylıktan beri öyle. Arkadaşın bebeğini 7. Ayında iken gördüm. Daha önce 20 günlük falandı ilk gördüğümde. Kapıyı açtım oglusum hosgeldin der demez çocuk kucağıma atladı. Cok şaşırmıştım tepkisine. Cunku bizimki anne baba dışında kimseyi kabul etmiyor yarın 7. Ayına giricek mesela. Arkadaşımla o akşam konustuk hiç yabancilamaya girmemiş ve ben o günden beridir kızımın tavırlarından dolayı bi seyi yanlış yapıyorum diye düşüncelere girdim çoğu zaman. Sonra düşündüm yılda 1 kere gördüğümüz yeğenim vardi. Onda da böyle bi durum yasamamistik. İnsanlarla bur araya getirmeye sosyallestirmeye de çalışıyorum fırsat oldukça. Ama yapısı gereği diyorum artık. Eminim bu kadar sosyal olması da can sıkıyodur. Diger türlüsü de aşırı zor bundan emin ol. Başka ortamda bi yere gittiğim takdirde eğer esim de yoksa kizi 2 dk birine bırakıp bi wc ye bile gidemiyorum. Kucağımdan inmiyor yada görüş açısından çıktığım anda kıyametler kopuyor.
İnsan kendinde suç arıyor hemen yanlış bir şey mi yaptım diye canım.cok nadir insanlara ağlıyor ben hep acaba baglanamadık mı bağımız mı kuvvetli değil diye içim içimi kemirir.Böyle de insan diyor insan azıcık anneyi aramaz mı 🫠🫠🫠 yapıları böyle demek ki ben sanırdım ki tüm karakterleri huyları herseyi bizim yetiştirmemizle olacak.öyle bir şey yokmuş

Kızlar günaydın benim bebeğim hiç yabancılık çekmiyor çok sosyal bir bebek bir yere ilk kes gittiğimizde başkalarının kucaklarına gidip kırk tık görmüş gibi takılıyor.Herkeste takılıyor..Sizce benimle bağlanma konusunda mı bir sıkıntı var
Benimki de genelde öyle milletin omzuna yatıyor falan 🤣

Kizlar yeni güncelleme geldi gündüz uykularinda yüzüstü dönüp uyaniyor. Aslinda bayadir dönüyordu bebe ama tercih etmiyordu dönmeyi diyelim :KK70: Dün ne olduysa ne zaman sırtüstu yatirsam döndü. Dün tüm gün dönme pratigi yaptiktan sonra bugum uykuda niye dönmüyorum ki dedi 😬

Gün icinde de yatiriyorum mesela bardagi mutfaga götürüp geri geliyorum bir bakiyorum dönmüş. Kolu sıkıştıysa kurtaramadiysa aglama da var oh daha ne isterim 😭
Bizim ki de öyle ne yazık ki yüzüstü yatmayı seviyor sonra dönmeyi beceremiyor kolu kalıyor uykusu bölünüyor ağlıyor. Onu çözse çok güzel olcak 🥴

Merhaba arkadaşlar ben lohusalık tan sonra iki ay regl oldum ama son iki aydır olmuyorum benim durumda olan var mı acaba? (Sezeryan doğum yaptım)

Kızlar günaydın hepinize çok teşekkür ederim kaç zamandır yazıyorum oğlum çok huzursuz ağlıyor vs çevrem hep bebektie ağlar diyordu hatta kendimi kötü hissetmeye başladım sanki bebek normal ağlıyorda ben rahatsız oluyormuşum gibi neyse randevu aldım doktora gittim aşı takvimi oluşturmak için sonra şikayetlerimi söyledim bu arada her gittiğim doktora hemşirelere sağlık ocağına söylüyorum geçiştieyorlar mesela çok kusuyor bebeğim çok yiyordur diyorlar gece uyumuyor diyorum diş dönemi atak dönemi diyorlar bu doktor öok ilgilendi artık bu kadar kusması normal değil dedi kakasınıxa yapmıyor zagen artık hep demirden diyorlardı neyse acil ultrasona gönderdi beni ayrıca alerjik bişey olanilir ona da kayıt açtı ayrıca randevu alıcam şuan taş olayına odaklandım sonra ultrasınxa taş çıktı beni üroloji ce nefroloji bölümlerine yönlendirdi hemen onlara da gittim üroloji kan tahlilleri yaptı idrar tahlilleri vs çıkan sonuçlar taş ile uyumlu ve bir bebek için yüksek bir taş yanş 5 sınır bizimki 4.5 mm ilaç verdi ama değisil bit karışım eczane hazırlıyor onu aldım bugün başlıyorum nasipse biraz düzene girsin sünnet ettiricez 3 gündür hastanelerdeuim kafam karman çorman inşallah taşı erir gider ya öok zor bir dönem
Çook geçmiş olsunn inş en kısa zamanda erir taş iyileşir bebeğin🙏Ya bazen anne olarak içgüdülerimize güvenmek lazım siz şüphelenmişssiniz ama doktorlar geçiştirmiş geçiştirmeyenini bulmamız lazım herşeye iyi diyen doktor maalesef bazen çözümüde derdide anlayamabiliyor🙂↔️Benim bebeğimde de böyle oldu üç ay emmemiuodu ama dört doktor gezdim hepside sütün azdır yağsızdır filan dedi sadece bir tanesi doprdu düzgün muayene edip dilbağı teşhisi konuldu operasyon yapıldı maşallah Oğlum o günden beri çekişide düzeldi memede sürekli ağlardı çok üzülürdüm boş yere mama verdim beşimci doktorda olay çözüme kavuştu o gün bugündür asla bişey içime sinmiyosa bebeğimle ilgili bir iki üç kaç yer olursa gerekirse giderim dedim çünkü anneler hissediyor🥰😇😇 senin olayında da daha fazla geç olmadan olayın aydınlanmasına çok sevindim bebeğin de daha fazla acı çekmeyecek bundan sonra yavrum kıyamam 🙏

Çook geçmiş olsunn inş en kısa zamanda erir taş iyileşir bebeğin🙏Ya bazen anne olarak içgüdülerimize güvenmek lazım siz şüphelenmişssiniz ama doktorlar geçiştirmiş geçiştirmeyenini bulmamız lazım herşeye iyi diyen doktor maalesef bazen çözümüde derdide anlayamabiliyor🙂↔️Benim bebeğimde de böyle oldu üç ay emmemiuodu ama dört doktor gezdim hepside sütün azdır yağsızdır filan dedi sadece bir tanesi doprdu düzgün muayene edip dilbağı teşhisi konuldu operasyon yapıldı maşallah Oğlum o günden beri çekişide düzeldi memede sürekli ağlardı çok üzülürdüm boş yere mama verdim beşimci doktorda olay çözüme kavuştu o gün bugündür asla bişey içime sinmiyosa bebeğimle ilgili bir iki üç kaç yer olursa gerekirse giderim dedim çünkü anneler hissediyor🥰😇😇 senin olayında da daha fazla geç olmadan olayın aydınlanmasına çok sevindim bebeğin de daha fazla acı çekmeyecek bundan sonra yavrum kıyamam 🙏
Aynen içimize sinmiyorsa kesin bişeh vardır zaten sende çok iyi yapmışsın hep bir kaç yere gitmek lazım bebek bunlar kendilerini ifade edemiyorlar :KK43:

Çok teşekkür ederim canim. 2doz vuruldu.ilk doz 5aylikken vuruldu 2doz 7aylik vurdu. 3dozda var 15aylik vurdurcaz
İlkinde de ateş olmuşmuydu bizimde normalde 5. Ayda tek doz vardı. Ama biz ilkinde ikisini vurdurduk. Ve bizde de ateş olmuştu 1.5 gün. Normalde 7 ayda vurdurucağımız ateş yapıyormuş.

X