2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Yine bizim doktorumuz da labne olarak market labnesi önerdi benim öyle maharetlerim yok valla dedi ben de yapamam labne ama tereyağı yapmaya çalışsam mı diyorum bebek içinü
Kendi adıma diyeyim onunla da uğraşamam sanırım:KK43: kemik suyu bile yapmicam ya anneme yaptırırım ya da gurvitanın alcam içeriği temiz diye. Biraz kolaya kaçıyorum ama iyisini almaya çalışıyorum.🥹

Kendi adıma diyeyim onunla da uğraşamam sanırım:KK43: kemik suyu bile yapmicam ya anneme yaptırırım ya da gurvitanın alcam içeriği temiz diye. Biraz kolaya kaçıyorum ama iyisini almaya çalışıyorum.🥹
Ne yapalım elimizden geldiği kadar yapmaya dikkat etmeye çalışıyoruz en azından canım olsun 🌸

Kemik suyu yapmak benim için kafayı yemelikti 😂 heryer koktu çok fena oldum. Bi dahakine yapar mıyım bilmiyorum ama yapmazsam gurvita alacam bende

Kızlar birde ben bişey soracağım benim bebeğim emzik tutmadı hep denedim almadı 2 aydır parmağını emiyor bende hiç müdahale etmedim ama bugün sağlık ocağındaki hemşire aaa bu hiç istemediğimiz bi hareket engel ol bu davranışı unuttur dedi. Bende müdahale edilmesine karşıyım. Bebeğim öyle rahatlıyor demekki emzikte almadı ama asla buna izin verme felan dedi hemşire. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kızlar birde ben bişey soracağım benim bebeğim emzik tutmadı hep denedim almadı 2 aydır parmağını emiyor bende hiç müdahale etmedim ama bugün sağlık ocağındaki hemşire aaa bu hiç istemediğimiz bi hareket engel ol bu davranışı unuttur dedi. Bende müdahale edilmesine karşıyım. Bebeğim öyle rahatlıyor demekki emzikte almadı ama asla buna izin verme felan dedi hemşire. Siz ne düşünüyorsunuz?
Benim kız da emzik tutmuyor biberon almıyor, arada parmaklarını emdiği oluyor el sürekli ağızda zaten. Hemşire hanım biraz abartmış mı acaba bu bebişlerin eller hep ağızda bu dönem zaten, ilerleyen yaşlarda damak ve diş gelişimi için evet parmak emmek sıkıntılı ama bu dönem için ben engel olmuyorum

Bnmki de emzik almadı hiç canım hem dünyayı elleri aracılığıyla tanıdıkları bı.donemde artı dış çıkarma olayları da var bana da biraz abarttı geldi çünkü Dr lar müdahale etmeyin diyolar.

6. Ay aşısı yan etki yapmadı çok şükür canım

Ben bebeğimi babasına uyutmaya alıştırdım bir süredir babasıyla uyuyor tam bir babacı sadece bana bagımlı olsun istemedim bazen de böyle yaptığım için üzülmüyor değilim 🥲 Allahım insan ne yaparsa yapsın anne olunca kendini sorguluyor
Çok iyi yapmışsın sende nefes alırsın biraz benimkide dursa iyi olurdu ama ben çok yaknız kaldım evde o yüzden bana fazla bağlandı

Bizim kız 3 aylık falandı. Daha o zamanlar görüş açısı ve netliği de oturmamış oluyo haliyle. Odada bi kaç kişi ile dururken ben başka yere giderdim. Sonra dikkat dagitmamak için sessiz ve beni görmeden onun olduğu odaya girer bi kenara otururdum. Ona rağmen ben odaya girdiğimde bunu hisseder kafasını çevirir huysuzlanmaya başlardı. Uykusunda bile es kaza olduğu odaya gireyim yada kapıdan bakayım hemen gözünü açar.
Aynı aynı benimkide öyle

Bende öyle her şeyi evde kendim yapamam ya temiz olanlar varsa bende alırım öyle şeylere pek yeteneğim yok yoğurdu zor yaptım 😀😀

Bu arada dün birisi sormuştu hala gaz problemi yaşayan var mı diye dün oğlum uyumayınca bir ihtimal hani gazdan mındedim aldım kucağıma biraz sırtını ovdum 2 3 kere gaz çıkardı bu öocuk beni öldürecek 😀😀😀 6 aylık oldu ne gazı bitti ne kusmuğu tabi uyumamaısı gazdan değildi yine uyumadı

Bu kadar önemli bişeudr uyarmaları gerekmez mi ya bana bişey demediler
Banada diğer ikisinde de böyle bir şey dememişlerdi hatta dün ebeyede dedim ben diğerlerinden böyle bir şey hatırlamıyorum diye alerjisi olan bebeklere biz yapmıyoruz dedi. Ama sonra ben hatırladım biz diğer ikisinde İstanbuldaydık ve aşılarını da doktorumuza yaptıryorduk. Yani hastanedeydik. Burada da doktorunuza yaptırmak istedik. Doktorumuz bizim yetkimiz yok sadece sağlık ocakları yapabiliyor dedi. Ama tabii orada da bir şey dediğini veya aşılardan sonra bizi beklettiğini falan hatırlamıyorum. 🤷

X