2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Galiba diş geliyor 🙏🏻 hayırlısı ile gelse de rahatlasalar benimki de döne döne uyudu ee öyle olunca ben uyurmuyum uyuyamadım zaten 2 saate bir kalktı emzirmeyim kalktığı her zaman diyorum ama emzirmeyince tam uyanıyor gerçekten ne yapacağımı şaşırdım. Bide yeni bişey öğrenmiş her uyanmada nerdeyse 40 dakika uğraşıyorum geri dalsın diye. Normalde emzirir yerine koyar pışpışlardım uyurdu son 3 gündür yerinde dönüyor kucağıma alıyorum uyutuyorum koyuyorum 40 dakika da ancak dalıyor. Her uyanma bu şekilde oldu aşırı yorucu oluyor benim için 😢
Of sorma ya benimki uyudu mu 2 saat uyurdu yine az ama en azından biraz uyuyordum yanıma alıyordum uyandığında kalkmadan hemen emziriyordum ama artık benimki durmuyor döne döne yatağın ucuna gidiyor ee yine uyumuyorum korkudan yatağında da durmuyor çok kötü durumdayım ne yapacağımı şaşırdım

Of sorma ya benimki uyudu mu 2 saat uyurdu yine az ama en azından biraz uyuyordum yanıma alıyordum uyandığında kalkmadan hemen emziriyordum ama artık benimki durmuyor döne döne yatağın ucuna gidiyor ee yine uyumuyorum korkudan yatağında da durmuyor çok kötü durumdayım ne yapacağımı şaşırdım
Neyden dolayı böyle dönüp duruyorlar anlamıyorum ne rahatsız ediyor acaba. Dönüp durunca da kendini uyandırıyor benimki.

‼️❗‼️❗‼️❗‼️Kızlar bizim ebe dün şöyle bir uyarı yaptı, 9 ay aşılarına gelmeden yumurta tattır ve gözlemle dedi. Eğer alarjisi varsa kızamık aşında da (aşıyı yanlışta hatırlıyor olabilirim) yumurta olduğu için çok ciddi reaksiyonlar olabiliyor. O zaman aşıyı burada yapmıyoruz dedi.
Bu kadar önemli bişeudr uyarmaları gerekmez mi ya bana bişey demediler

Evet kendini uyandırıyor benimkide yanıma alınca uyuyordu önceden şimdi ıyumuyor ondan bende dişe bağladım
Bilmiyorum gerçekten bide benimki bu aralar uykusu gelince kulağını çekiştiriyor. Bi yerde okumuştum diş gelince çocuklar kulağını çekiştirirmiş acaba alakası varmı bilemedim

Kızlar 7 ay bitti bizim.Söyle bir sürüm geldi.Birkac gündür yalandan ağlamayı öğrendi kısacık ağlıyor dönüp bakıyor yapmazsam istediğini yeniden ağlamaya devam edip tekrar bakıyor ve çok komik bir şekilde hızlı hızlı nefes alıp verip sinirleniyor.Bu şekilde istediğini yaptırmayı keşfetti.Acaba huy olarak kalır mı bu durum ne yapabiliriz yoksa geçici bir durum mudur sizlerin bebişlerde davranış durumları ne durumda

Labneyi siz mi yapıyorsunuz yoksa doğal labne var ondan mı aldınız
Bir de söyle bir labne ekran görüntüsü almıştım içeriği temiz yazmışlar Migros’ta satılıyormuş ama bilmiyorum

Eklentiler

• IMG_4647.jpeg
    IMG_4647.jpeg
    49,2 KB · Görüntüleme: 31
Bilmiyorum gerçekten bide benimki bu aralar uykusu gelince kulağını çekiştiriyor. Bi yerde okumuştum diş gelince çocuklar kulağını çekiştirirmiş acaba alakası varmı bilemedim
Benimki de onu çok yapar kulağını çekiyor saçını çekiyor hatta kulağının içini hep tırnaklamış kanıyor kuruyor kabuk bağlamış

Neyden dolayı böyle dönüp duruyorlar anlamıyorum ne rahatsız ediyor acaba. Dönüp durunca da kendini uyandırıyor benimki.
Benim kızçe de bir ara öyleydi şimdi fıldır fıldır dönüyor ama uyumaya devam ediyor, ben uyanıkken de mutlaka dönme egzersizleri de yaptırıyorum sanırım işe mi yarıyor nedir. Bebekler öğrendikleri herşeyi uyku sırasında da olsa deneyimlerlermiş bu yüzden uyanıkken çok yaptırıyorum ki uyku sırasında tecrübe etmeye kalkmasın, etse bile uykusunu etkilemesin:)

X