2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu arada, benim bebeğim hala felaket derecede gazlı. Geçen gece çıldırdı yani çocuk, o gün yoğurt yedirmiştim ona bağladım ama normalde de nerdeyse hiç azalmadı gaz şikayeti. Hala gaz çıldırmaları var gün içinde ve gece. Aynı durumda olan var mı hiç
Bitmesine yakın bu sancılar cok siddetleniyor. Sonra bi anda ya kendisi çıkartıyor yada çıkartmaya gerek duymadan tolere edebiliyorlar. Az daha sabır

Biz ek gıdaya yeni geçtik. Bir laç bir şey sorucam kafama takılan. Tahıllı bir şey yediriyormusunuz? Ne yediriyorsunuz? Çorba vs ne zaman başlamalı? Şu an çok az yiyor benim bebe. Normal değil mi bu

Biz ek gıdaya yeni geçtik. Bir laç bir şey sorucam kafama takılan. Tahıllı bir şey yediriyormusunuz? Ne yediriyorsunuz? Çorba vs ne zaman başlamalı? Şu an çok az yiyor benim bebe. Normal değil mi bu
Normal tabi. Biz 1.5 ay tadım yaptıktan sonra çorbaya yada muhallebi tarzı şeylere geçtik. Hala daha denemediğim şeyler var tabi.

Geçen hafta doktor kıyma başla dedi ona başladım gibi bişey oldu. Mangalda kıyma yaptık tuzsuz tadına baktırdık çorbalarına atmaya başlayacağım işte.
Bugün mesela irmik bebe bisküvisi ve incir ile bi muhallebi yaptım onu yedirdim

Caaağnımm kaybolmadim işe başladım aman Allahım o nasıl bir işe başlama 😫 aşırı aşırısı yorgunum. Üst dişlerimizin biri çıktı biri eli kulağında. Üst yan kesici dişlerin biri damağı yarılamış uykusuz her geceeeee 🎸 🤟🏼 sizler nasılsınız 🥰

Başladım ya 😭 bir de ben her yere yetişirim burdan da geri durmam diyordum. Vardiyaya zor yetişiyorum 🤣
Ooo bir maşallah sana🧿 bir maşallah kuzuyaaa🧿 32 dişi peş peşe dizecek, ilk biz çıkardık ama hala iki taneyle yetiniyoruz...

Bizde bugün 6. Ay aşılarını olduk, ebemiz ağızdan verilen aşı aktif aşı ateş yapabilir dedi. Şimdiye kadar olmadı inşallahda olmaz felicita17 felicita17 banyo konusunu sormayı unuttum, ebede bir şey demedi. Sana bir şey dedi mi? Acaba 3 gün yıkamama kuralı bu aşılarda da var mı? Moni moni Moni moni M Madamu sizler ne yaptınız?
Birde aşure yaptım, son günmüş yetiştim 🙈🙈ne bereketli bir aşure oldu... 3 su bardağı buğday ve diğer malzemeler derken 10 kilo tencere doldu. Mahallede de yeniyim çat kapı gittim herkese 2 şer 3 er verdim. Allah kabul etsin 🤲🤲 kendisini çok severim 😋😋eve ayırdığımı sabah akşam yiyip inşallah verdiğim 3 5 kiloyuda geri almam 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ooo bir maşallah sana🧿 bir maşallah kuzuyaaa🧿 32 dişi peş peşe dizecek, ilk biz çıkardık ama hala iki taneyle yetiniyoruz...
Anası gibi tezcanlı 🤣 her şey hemen olsun istiyor 😁
Vallahi üst dişlerin çıkması daha zormuş ya da bizde zor oldu 😫
Bırak tadını çıkara çıkara cikarsin bebisin 🤣 canının derdi mi yok🤣🧿

Bizimkide su içmiyor yaaa deli oluyorum.. Resmen kakasi aşırı sert bu ara.

Özlemişim sizi, bayadir giremiyordum❤️ bazi dönemler oluyor boyke bende..
Bizimde ek Gida serüvenimz iyi gidiyor şükür 🫶 yani pütürlü çorba falan veriyorum yiyor simdilik bakalım.
Dotkor muz bezelye gibi yuvarlak olmadığı sürece herşeyi yumuşak şekilde yer dedi🥰
Sadece su içemiyoruz 🤕
Diğer ay Menenjit aşısı olacak..
Sizler de iyisiniz inşallah ❤️

Haşlama aparatı ile yapın diyolar ama ben klasik usul az suda hasladim çatalla ezdim zeytinyağı döküp yedirdim. Ben biraz gelenekselciyim. Eger instamom tarifleri yapmak istiyorsanız ilerleyen safhalarda bu konuda pek bilgim ve yönergem olmaz 🤣
Söyle bi tavsiye verebilirim havuc denediniz 3 gün ve sevdi. 4. Gün patatese geçtiniz yemedi 5. Gün az havuc koyup patates denemesi yapabilirsiniz. Yeni denediginiz sey daha önce denenmiş onaylanmis sebzeden daha fazla olarak ilerleyebilirsiniz.
Bende haşlayıp veriyorum az suda

Bizde bugün 6. Ay aşılarını olduk, ebemiz ağızdan verilen aşı aktif aşı ateş yapabilir dedi. Şimdiye kadar olmadı inşallahda olmaz felicita17 felicita17 banyo konusunu sormayı unuttum, ebede bir şey demedi. Sana bir şey dedi mi? Acaba 3 gün yıkamama kuralı bu aşılarda da var mı? Moni moni Moni moni M Madamu sizler ne yaptınız?
Birde aşure yaptım, son günmüş yetiştim 🙈🙈ne bereketli bir aşure oldu... 3 su bardağı buğday ve diğer malzemeler derken 10 kilo tencere doldu. Mahallede de yeniyim çat kapı gittim herkese 2 şer 3 er verdim. Allah kabul etsin 🤲🤲 kendisini çok severim 😋😋eve ayırdığımı sabah akşam yiyip inşallah verdiğim 3 5 kiloyuda geri almam 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Allah kabul etsin inşallah 😍
Ben yapamadım bu sene ya

Allah kabul etsin inşallah 😍
Ben yapamadım bu sene ya
Amin canım bende geçen sene yapmamıştım ve çok üzülmüştüm, kimsede getirmemişti😩😩😩 Allahtan dışarda yemiştim 😋😋
Suyu kaşıkla vermeyi denedin mi canım, ben tatlı kaşığıyla vermeye başladım biraz püskürtüyordu biraz yanlardan akıtıyordu ama illaki midesine de gidiyordu. Çok sonra alıştırma bardağına geçtim. Onda da hala ne kadarını içiyor ne kadarını geri itiyor anlamıyorum ama çogu zaman boğazına kaçırdığı için 🙈 içeri de bir iki damla gidiyordur diye düşünüyorum 😅😅

X