2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Gün içinde hep mi tek tarafa eğik tutuyor yoks arada düz şekilde duruyo mu başı. Bende şüpheleniyorum tortikisten her kontrolde dile getiriyorum doktor sorun yok diyo ama tutup da bi muayene inceleme de yapmadı. Bizimki arada düz arada eğik tutuyo. Önerilen hareketler neler anlatabilir misin. Bide görsel harici elle bakınca da sertlik vs yaziyo nette. Sizdeki bulgular neler. Nelere neye bakıp dikkat etmeliyim
Benimki mesela düzde tutuyor ama arada sola yatik duruyor.surekli yatik tutmuyor ki en basta herkese sevimli gelmisti mesela bu haraket.o yuzden gercekten cok iyi gozlemlemek lazim cocuklarimizi.biz 6. Ayki muaynede doktorumuza soyledik ve muayne etti.yoksa doktora girdigimizde de fark edilmiyordu.benimkinde sislik gozlemlemedim hic.bakalim diger arkadas neler yasamis bende meraktayim.

Benimki mesela düzde tutuyor ama arada sola yatik duruyor.surekli yatik tutmuyor ki en basta herkese sevimli gelmisti mesela bu haraket.o yuzden gercekten cok iyi gozlemlemek lazim cocuklarimizi.biz 6. Ayki muaynede doktorumuza soyledik ve muayne etti.yoksa doktora girdigimizde de fark edilmiyordu.benimkinde sislik gozlemlemedim hic.bakalim diger arkadas neler yasamis bende meraktayim.
Benim bebeğimin de kafası mama sandalyesinde ve bebek arabasında hep bi tarafa düşüyor sola yatıyor sürekli dik oturamadığı için mi yoksa sizin bahsettiğiniz gibi bişey mi var şimdi benimde kafam karıştı

Evet canım öyle yapıyoruz bi kaç gündür. Acaba bütün gün dışarı çıkmak mı istiyor alıştı mı diyorum. Normalde çıkarmıyordum fazla. Bu aralar üst üste çıkardım ondan sonra bi ağlama mızmızlık başladı alıştı da dışarı çıkarın mı diyor acaba.
Evet canım kesiyorum bi kaç gün sonra tek tek denicem.
Sizin ki niye acaba diş mi geliyor yoksa ortam mı sıcak acaba
Tabi diş etki eder. Sıcak hava eder. Dışarıya çıkmak isterse eder herşey sadece sakin ol sen. Bizim ki de bu aralar fena nazlı mızmız kendi kendine nerdeyse uyurdu şimdi nerde bebek arabası ayak sallama desteğine döndük süreç bunlar. İnan ki hasta olmasınlar yeter. Biz göz enfeksiyonu isilik ki ciddi anlamda pamukçuk vs üst üste yaşadık çok can sıkıcı gecicek insAllah. İmkan varsa çık köy arabaya yürüyün yorulmazsan kışın zaten evdeyiz💝

Tabi diş etki eder. Sıcak hava eder. Dışarıya çıkmak isterse eder herşey sadece sakin ol sen. Bizim ki de bu aralar fena nazlı mızmız kendi kendine nerdeyse uyurdu şimdi nerde bebek arabası ayak sallama desteğine döndük süreç bunlar. İnan ki hasta olmasınlar yeter. Biz göz enfeksiyonu isilik ki ciddi anlamda pamukçuk vs üst üste yaşadık çok can sıkıcı gecicek insAllah. İmkan varsa çık köy arabaya yürüyün yorulmazsan kışın zaten evdeyiz💝
Çok geçmiş olsun canım 🙏🏻 herşey üst üste gelmiş minnoşlar hep iyi olsun 🙏🏻

O zaman bizimkinde de böyle bi durum var kesin. İşin ilginci daha yenidogan zamaninda bile başı ile sürekli doktoru ikaz ederdim. Normal değil gibi gelirdi. Bebekler böyledir diyordu. İçime doğmuş gibi sanki bi terslik olacağı.

Kızlar ya diş sorununuz var mı benim bir iki hafta oldu tüm dişlerim ağrıyor sanki doğumdan sonda hep diş çektiriyormul anneler çok korkmaya başladım ya üst çenem alt çenem hepsi ağrıyor

Olabilir canım bende hiç ilaçlarımı kullanmıyorum demir d vitamini multivitamin vermişlerdi hiç kullanmıyorum hep unutuyorum kullansak keşke
Ben ara sıra kullanıyorum ama hep düzensizdi doğumdan sonra bıraktım bugüm başladım tekrardan. Anneminde doğum sonrası diş problemi çok olmuş galiba genetik ya. Genç yaşında dişlerini yaptırmak zorunda kalmıştı.

Ben ara sıra kullanıyorum ama hep düzensizdi doğumdan sonra bıraktım bugüm başladım tekrardan. Anneminde doğum sonrası diş problemi çok olmuş galiba genetik ya. Genç yaşında dişlerini yaptırmak zorunda kalmıştı.
Aynı benim annemin de öyle dişleri hep doğumdan sonra çürümüştü. Ay genetikse bende dikkat edeyim :KK43:

X