2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Peki disarda agladiginda nasil susturuyorsunuz ve nasil uyutuyorunuz benimki de emzik tutmuyor oyuzden soruyorum cok tesekkur ederim kolay gelsin
Küçükken gezmeyi seviyordu ağlamıyordu şuan pusette durmak istemiyor ağladığında kucağıma alıyorum. Uykusu gelince de emzirme örtüsünü takıp emziriyorum o şekilde uyuyor iyice dalınca pusetine yatırıyorum piş piş diyorum uyumaya devam ediyor bazende pusete koyunca uyanıyor değişiyor. Rica ederim.

Benim bi keresinde tahin pekmez bogazima yapisti balkona kostum yardim istemeye zorla toparlandim. O gün bu gündür daha yavas yiyorum :KK70:
Biri burda bir yorum yaptı çocuk bakımı dışında diğer tüm konulara kaba tabirle salak gibiyim unutmus gibi. Resmen bende öyleydim ama eşimin Azerbaycan dan arkadaşları geldi aman allahim dedim olay sadece anlasabilecegin birilerinin yanında olmasıymış. Karavanimiz var geyikli sahilde ağırladik onları ben gitmryecektim dediler ki gel biz bebeğe bakariz seni yormayis sende ol. İyi ki gittim diyorum. Oturarak yemek yedim uzun zaman sonra. Allah korusun boğazına birşey kaçmasın da eşim yanın da olunca bı degisik oluyorum üstüme dökünce 😁😁😁

Aynen nasılsa keyfi yerinde hiç ses etmiyim moduna giriyorlar tek yaptıkları işe gitmek benimki hep onu öne sürüyor çol can sıkıcı bende çalıştım çocuk olana kadar hamileyken bile işe gittim
Aynı çok yoruluyorum işe gidiyorum bir de evde yoruyorsun beni hiç dinlenemiyorum diyor

Benimki bana yükselemiyor da bişey dese fena yaparım yani zagem sinirimi çıkaracak birisini arıyorum oda eşim olur bunu bildiği için alttan almaya çalışır hep sadece eşle bitmiyor ki çevrenin dilini susturamkyosun işte
Benımkıde bana yukselırnsınır krızlerı geçirir bsgırıt cagırır kırar doker

Küçükken gezmeyi seviyordu ağlamıyordu şuan pusette durmak istemiyor ağladığında kucağıma alıyorum. Uykusu gelince de emzirme örtüsünü takıp emziriyorum o şekilde uyuyor iyice dalınca pusetine yatırıyorum piş piş diyorum uyumaya devam ediyor bazende pusete koyunca uyanıyor değişiyor. Rica ederim.
Benim bebe de aynı sizinki gibi deneme yanılma yöntemi işliyor genellikle her seferinde huy değiştiriyor, sağlıklı olsun da mesela dün akşam annemlere geldik 6 saât yolu rahat geldik arabadan inince bastı çığlığı 1 saat ağladı istisnasız sonra sızdı uyudu. Yabanciliuo herkesi zor alışıyor yalnız büyüyor o yüzden ilk gün sıkıntılı sonrası rahat.

Ben hala ek gifaya geçmedim. Kendi tükürüğüny yutarkan bile boğazını alıyor Dr ne zman derse acelem yok boyld rahatım 😄

Deprem konusu kader işi Allah yardım etsin geçirenlere geçmiş olsun inşallah tekrarrini yaşatmaz Rabbim 🙏🏻 ben mesela atlet külot yatıyorum her gece de düşünüyorum ya bişey olursa diye yanımda kıyafet bulunduruyorum sonra amaan diyorum çocuğuma bişey olmasin

Oradaki makarna +7 ay geri kalan +6 ay. Benim doktorum keçi eti kıyması falan verebilirsin dedi ama sağlık ocağındaki ebe 9. aya kadar verme dedi mesela. Ama kemik suyunu çorbalarına katacağım.
Püre sette vardı hazır muhallebi sebze çorbası deneyim diye aldım hazırcı işi 😅
Kız seninkileri görünce ben de aldım ilikli kemik suyu . Çorba seti muhallebi yulaf falan.Daha ilikli kemik suyu yapabileceğim yok en azından yapana kadar kullanırım diye düşündüm.Kullandıkca yazar mısın denedik diye. Bir de ne kadar oldu siz ek gıdaya geçeli tadımlar bitmiş miydi 🌸

Kız seninkileri görünce ben de aldım ilikli kemik suyu . Çorba seti muhallebi yulaf falan.Daha ilikli kemik suyu yapabileceğim yok en azından yapana kadar kullanırım diye düşündüm.Kullandıkca yazar mısın denedik diye. Bir de ne kadar oldu siz ek gıdaya geçeli tadımlar bitmiş miydi 🌸
Kız bu tadımlar bitmiyo ki.. Mesela tamam bu kadar tadım diyorum sonra burda yazılıyo kapya biberi tattıracam sonra aaaa ben onu tattırmadım diyorum sonra bi bakıyorum buzluk brokoli denetiyolar sonra aaaa ben taze yaparım diye düşünmüştüm acaba denetsem mi diyorum ki sonra başka birşey çıkıyo🤣🤣🤣 yani bizim bu durum nerde çokluk orda b*kluk olayına döndü🤣🤣

Benim kocam çocuğu kucakta gezdirerek uyutmaya alıştırdı 1 aydır bende arada öyle uyutuyordum arada da ayağımda sallıyordum bi kaç gündür asla ayakta sallanmak istemiyor kucağımda gezdirerek uyutuyorum hele bu sabah mahfetti beni sabah 6 dan beri ayaktayız gezdirerek uyutuyorum yerine koyuyorum uyanıyor ayaklarım da derman kalmadı 😭

1 ay oldu tadımlara başlayalı daha bitmedi bugün avokado ya başladım sabah kahvaltı niyetine çeyrek avokado haşlanmış yumurta sarısı zeytinyağı ve bi yemek kaşığı yoğurt karıştırdım verdim

Benim kocam çocuğu kucakta gezdirerek uyutmaya alıştırdı 1 aydır bende arada öyle uyutuyordum arada da ayağımda sallıyordum bi kaç gündür asla ayakta sallanmak istemiyor kucağımda gezdirerek uyutuyorum hele bu sabah mahfetti beni sabah 6 dan beri ayaktayız gezdirerek uyutuyorum yerine koyuyorum uyanıyor ayaklarım da derman kalmadı 😭
Tam 1 saattir uyutmaya çalışıyorum gezerek kucakta uyumak istiyor. Ayağımda sallamaya kalktım kıyamet kopardı oturdum kıyamet kopardı resmen kendini parçalıyor 😭 umarım geçici bir süreçtir böyle pert oldum. Arada ayakta sallıyordum arada da böyle gezdirerek uyutuyordum şimdi tek gezdirerek uyutmamı istiyor 😭

Benimki de bu noktaya gelmişti ama sürdüremeyeceğim için yatağında pışlayıp uyutmaya başladım başta biraz direndi ama yine de alıştı

X